+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 Vectra C Lpg Dönüşüm

2006 Vectra C Lpg Dönüşüm

2006 model vectra-c (makyajlı son kasa) aracıma Eskişehir deBrc marka lpg dönüşümü uygulatmak istiyorum.
    Aklıma takılan 2 nokta var sadece
    1-Yol bilgisayarı lpg ye uyumlu olarak çalışacakmı
    2-tüketimi bazı arkadaşlar 0,20 Ytl bazı arkadaşlar ise 0,14 Ytl olarak belirtiyorlar(şehir içi) bu tüketim farkı acaba nereden kaynaklanıyor ? (montaj işlemi, kullanım farkı vs.)
    Bu konuda önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevap: 2006 Vectra C Lpg Dönüşüm

Alıntı enginy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 model vectra-c (makyajlı son kasa) aracıma Eskişehir deBrc marka lpg dönüşümü uygulatmak istiyorum.
    2-tüketimi bazı arkadaşlar 0,20 Ytl bazı arkadaşlar ise 0,14 Ytl olarak belirtiyorlar(şehir içi) bu tüketim farkı acaba nereden kaynaklanıyor ? (montaj işlemi, kullanım farkı vs.)

SAYIN ENGİNY; 2006 model vectra-c aracınıza lpg montajından sonra;

1-Yol bilgisayarınız lpg de iken anlık yakıt tüketimini , ortalama yakıt tüketimini gösterecektir.Fakat RANGE (yani depodaki yakıt miktarıyla ne kadar km yol gideceğiniz )özelliği doğru çalışmayacaktır.

2-Şehir içi yakıt tüketimini; farklı illerdeki trafik yoğunluğuna,hava şartlarına,aracın durumuna,sürüş şekline alınan yakıtın kalitesine vs vs göre farklılık gösterir.sizin esas alacağınız özellik aracınızın benzinde iken şehir içi yakıt tüketimini litre bazında ölçüp , bu değerlerden lpg ile %40 tasarruf elde etmeniz yönünde olmalıdır.şimdiden BRC MY-07 ile konforlu sürüşler.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Merhaba
    Benim de 2004 vectra c var. Ankara'da 2a bayisi olan Mocan'a Aralıkta taktırdım. Aracım hiçbir uyum sorunu yaşamadı. Yol bilgisayarı da doğru çalışıyor. Sadece benzine deposundaki benzine göre hesap yaptığından DISTANCE bilgisi doğru çalışmıyor.
    Yakıt sarfiyatı kullanıma göre değişir. Benzindeyekn 24-25 kuruş yakıyordum. Şu anda aynı kullanımla LPG ile 15 kuruş yakıyorum. Bu rahat trafikte şehir içi kullanımı.
    Bu vesile ile de Mocan otogaza teşekkür etmek istiyorum.

Sayın Enginy,
    Aracınızın yol bilgiyasayarı "menzil" hariç çalışacak. Menzil, Benzin deponuzdaki yakıt miktarına göre kalan yakıtla gidebileceğiniz mesafeyi gösterecek. Yol bilgisayarındaki anlık yakıt ve ortalama yakıt değerinin % 15-20 fazlası kadar LPG tüketiminiz olacak.
    Kış şartlarında 20 YKR tüketim biraz fazla, 14 YKR tüketim ise çok düşüktür.
    Şirketimizde kullanılan Opel Vectra C , 1,600 cc aracımız 17 Ykr yakmakta, Diğer Opel Vectra C 2200 cc Otomatik Vites aracımızda 21 Ykr civarında yakmaktadır.
    Aracınızın şehiriçi yakıt tüketiminin 10- 10,5 litre LPG civarında olması gerekmektedir.

Saygılarımızla

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim
    aracın motor ömrüne olumsuz etki katmayacağı söyleniyor
    bu konuda fikirleriniz nedir?

Sayın enginy;

Aracın motor ömrüne hiç bir zararı yoktur. Yanma esnasında Kurum oluşturmaması nedeniyle yararlı yanları da çoktur.
    Örnek olarak ; Kurum nedeniyle Opel araçlarında sürekli sorun oluşturan EGR, LPG li Opellerde kesinlikle sorun çıkarmamaktadır. Erken Kilometrelerde LPG kullanmaya başlayan araçlarda Carbon Clean gibi işlemlere de gerek duyulmamaktadır.

Saygılarımızla

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim
    aracın motor ömrüne olumsuz etki katmayacağı söyleniyor
    bu konuda fikirleriniz nedir?

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Sayın Vectra2004,

Bizler teşekkür ederiz. Aracınızı güle güle kullanın.

Saygılarımızla

Alıntı vectra2004 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Benim de 2004 vectra c var. Ankara'da 2a bayisi olan Mocan'a Aralıkta taktırdım. Aracım hiçbir uyum sorunu yaşamadı. Yol bilgisayarı da doğru çalışıyor. Sadece benzine deposundaki benzine göre hesap yaptığından DISTANCE bilgisi doğru çalışmıyor.
    Yakıt sarfiyatı kullanıma göre değişir. Benzindeyekn 24-25 kuruş yakıyordum. Şu anda aynı kullanımla LPG ile 15 kuruş yakıyorum. Bu rahat trafikte şehir içi kullanımı.
    Bu vesile ile de Mocan otogaza teşekkür etmek istiyorum.

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.

+ Konu Cevaplama Paneli