+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: full grup peugeot 406

full grup peugeot 406

4 ay önce bir arkadaştan 1998 model peugeot 406 SV 2.0 marka araç aldım. Benden önceki sahibi araca Kayseri de yaklaşık sekiz ay önce Brc marka sıralı sistem LPG taktırmış, bir süre sonra da araçta boşta iken stop etme ve düşük devirde tekleme şikayete nedeniyle servise gitmiş ve arızanın ateşleme bobininden kaynaklandığı söylenmiş, bunun üzerine ateşleme bobini değiştirilmiş. Ben aracı alırken bujileride değiştirdim. İlk zamanlarda araçta bir sıkıntı yoktu. Ancak son bir aydır yine boşta stop etme arızası başladı (benzinde iken herhangi bir sıkıntı yok).
    Forumda yazılan yazılardan aracımın full grup enjeksiyon sistemli olduğunu ve bu araçlara LPG takıldığı zaman randıman alınamadığını , benimki ile aynı arızadanşikayetçi araç sahipleri olduğunu öğrendim.
    Benim sormak istediğim şimdi ben ne yapmalıyım, LPG' yi aracımdan söktürmelimiyim, marka değişikliğimi yapmalıyım, yeni bir programla falan arıza giderilebilirmi. Yardımcı olursanız sevinirim Herkese selamlar

Cevap: full grup peugeot 406

Montaj korsan bir yerde değilde, yetkili bir servisimizde yapıldıysa elinizde 2A logolu bir garanti belgeniz olmalı.
    Bu garanti belgenizle yetkili bir servisimize başvurabilirsiniz. Full grup araçlar içinde çözümlerimiz mevcut.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlginize teşekkür ederim. Montajı yapan yer maalesef yetkili servisiniz değil, LPG yi taktıran aracımın benden önceki sahibine sorduğumda garanti belgesinin de bulunmadığını söyledi. Bu durumda nasıl bir çözüm önerebilirsiniz.

lpg söktürmenize ve marka değişikliği yapmanıza gerek yok
    sadece işi bilen bir BRC servisine gidin
    bizdeki(amcamın aracı) araçtada sıralı sistem takılı söylediğiniz problemler olmuyor
    gayetde iyi durumda

araç R 21 concorde
    Concorde'larda full grup

ayrica model olarak sequent fly yaziyor bu model içinde çözüm sunabiliyormusunuz. iyi günler

Alıntı mete1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrica model olarak sequent fly yaziyor bu model içinde çözüm sunabiliyormusunuz. iyi günler
    SEQUENT FAST TAKILMIŞ ARACINIZA ... YİNEDE BİZİM SERVİSLERİMİZDEN HİZMET ALABİLİRSİNİZ DOSTUM SORUN YOK

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SEQUENT FAST TAKILMIŞ ARACINIZA ... YİNEDE BİZİM SERVİSLERİMİZDEN HİZMET ALABİLİRSİNİZ DOSTUM SORUN YOK
    yukarıda yazılı olanlar forumda gezinirken dikkatimi çeken bir mesaja vermiş olduğunuz cevabınızdır.

benimde aracımda BRC SEQUENT model sıralı sistem var. ve BRC proğramları ile ilgili yapmış olduğum araştırmalar sonucunda BRC SEQUENT ile FAST proğramlarının aynı olmadığını öğrendim. Ancak siz yinede montajını yapmadığınız BRC SEQUENT ve FAST modellerinede servislerinizin hizmet verebildiğini belirtiyorsunuz.
    ben bir yılı aşkın bir süredir ne yazıkki sorunuma çözüm bulamadım. sebebide bayilerinizde SEQUENT proğramının olmayışı. bu sisteme ait yedek parçalarının bulunmadığını belirtmeleri ve bu proğram konusunda eğitim almadıklarını belirtmeleri.
    aynı firmanın yetkili bir bayisi olan siz ise YİNEDE BİZİM SERVİSLERİMİZDEN HİZMET ALABİLİRSİNİZ DOSTUM SORUN YOK demektesiniz.

SEQUENT proğramına nasıl ayar yapılabileceği konusunda bilgi verirseniz inanın çok memnun olurum. saygılarımla.

+ Konu Cevaplama Paneli