+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mazda 626 2.0 AUT (115 bg)

Mazda 626 2.0 AUT (115 bg)

99 model ve tüm bakımları yetkili serviste normal kilometrelerinde yapılan aracıma BRC seq24 my07 kit takıldı.

Aracım yumuşak kullanımda (şehiriçi hız sınırları ve ankara normal trafiğinde) 25-26 ykr yakıt tüketiyor. litre olarakta 15-16 litreye tekabül ediyor. Performanslı kullanımda ise bu miktar artıyor.

Aracımda ayrıca gaz pedalına ani ve uzun süre yüklendiğimde kendisini benzine atıyor. Bununda aracın yakıt ihtiyacını karşılayamamasından kaynaklandığı ve gaz ayarı arttırıldığında sorunun kalkacağı söylendi. Buda yakıtımın 18-19 litreye çıkması demek.

LPG kitini taktırdığım ve ilgi ile alakalarından memnun olduğum 2a acentası ile durumu tekrar görüştüğümde, aracı getirin bakalım dediler. Ama götürmeden önce buradanda fikrinizi almak istedim.

Cevap: Mazda 626 2.0 AUT (115 bg)

Tanktaki LPG yi yanabilir gaz haline çeviren sanayide beyin dedikleri parça ufak çaplı takılmış olabilirmi? Sonuçta ısınan yüzey nekadar geniş olursa çevrim o kadar kolay olur. Benim aracıma büyük motor nedeniyle 14 cm olanın takılmasının nedeni üst devirlerde çekişin kaybolmaması idi. Gerçi 4000 devirden sonra yinede hantallaşıyor ama zaten o devirlere ihtiyacım pek olmaz benim.

Aracınızı bakımları yerindemi? Motor rahat çalışamıyorsa benzindede gazdada çok yakar. Ancak otomatik ve sizinki gibi güçlerdeki araçların benzin tüketim değerleri zaten 12-15 litre civarında oluyor. Örneğin BMW e34 kasa 520i m20 motor otomatik 120 hp 12 valf. Çok yakın değerlerde tüketir. Otomatik vitesin dez avantajı malesef kilitsiz tork konvertörünün üst devirlere çıkıldığında motor hızına yetişememesi ve tıpkı kaçıran bir debriyaj gibi olması gerekenden az tur
    atması.

Bence sağlıklı ölçüm için uzun yolda sabit hızla belli bir yol gitmelisiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli