+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: semi sequantal ile sequantal arasında ne fark var?

semi sequantal ile sequantal arasında ne fark var?

mrb arkadaşlar.Benim 1993 model 16 valf 200E mercedesim var.Yeni brc sequantal 24 my 07 takıldı.benim merak ettiğim benimki semi sequantal olanı kabul etti .diğerinde sadece 2 devir gözüküyordu.Bu semi ne demek?aralarındaki fark ney?yakıt yakımının etkilermi.bana biraz fazla yakıyor gibi geliyor.tam ölçemedim kilometre durduğundan ama şehir içinde 330 ytl gibi yakıyor.sanki benzinle aynı gibi.uzun yolada çıkamadım .yeni takıldığı için tam ölçemedimde.performansta çalışmada felan hiç sorunum yok.herşey iyi eğer az yakıyorsa.lütfen açıklarmısınız bu semi sequantal olayını?teşekkürler

Cevap: semi sequantal ile sequantal arasında ne fark var?

Alıntı evcey19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.Benim 1993 model 16 valf 200E mercedesim var.Yeni brc sequantal 24 my 07 takıldı.benim merak ettiğim benimki semi sequantal olanı kabul etti .diğerinde sadece 2 devir gözüküyordu.Bu semi ne demek?aralarındaki fark ney?yakıt yakımının etkilermi.bana biraz fazla yakıyor gibi geliyor.tam ölçemedim kilometre durduğundan ama şehir içinde 330 ytl gibi yakıyor.sanki benzinle aynı gibi.uzun yolada çıkamadım .yeni takıldığı için tam ölçemedimde.performansta çalışmada felan hiç sorunum yok.herşey iyi eğer az yakıyorsa.lütfen açıklarmısınız bu semi sequantal olayını?teşekkürler
    ''93 Yılının ilk 6 ayına kadar KJ-tronic inj.olarak üretilen mercedesler 6 ncı aydan sonra semisequantal inj.sistemine geçtiler ve hala arka kaputta 200 E yazıyordu. Daha sonra bu elektronik sistem değişti ve sequantal sisteme dönüldü ve E 200 olarak kaputtaki yazı değişti.
    Aralarındaki farka gelince semisequantal sistemlerde ateşleme ve yakıt gönderme 2+2 olarak çalışır. Sequantal sistemlerde ise her pistona da yakıt ve ateşleme tek-tek olarak hesaplanarak gönderilir. Aracınızın montajının yeni yapıldığını söylüyorsunuz, bir depo yakıt bitirdikten sonra montajı yaptırdığınız servise giderek kontrollarınızı yaptırabilirsiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun efendim

Aynı montaj e200 94 model 16v m111 kodlu benim aracıma da ATılım otogaz tarafından yapıldı.Uzun yolda benzinle ortalama 8 LT yakıt tüketimim vardı.22 lt LPG ile 280 km yol yaptım.Şehir içinde ölçmedim ama sizin değerler sanırım biraz yüksek

+ Konu Cevaplama Paneli