+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: reno clio 1.4 rna minumum benzin sviyesi

reno clio 1.4 rna minumum benzin sviyesi

Merhabalar aracım 2000 model 1.4 clio symbol RNA.2 sene önce BRC seguent 24 taktırdım.Şu ana kadar lpg ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım.Çok soğuk havalarda gazdan benzine geçişlerde sadece o da önemli değil benim için.Bu satırları memnuniyetimi belirtmek için yazdım.Asıl sorum ise 2 sene önce taktırdığım yetkili servisim bana 3 konuya dikkat etmem gerektiğini söyledi.
    1-Araca takviye yaptırmama
    2-Motoru yıkatmama
    3-Renault grubu araçların bazılarında sorun yaşadıkları için mutlaka çeyrek depo benzin bulundurma

benim o zaman sormayı unuttuğum ama kafama takılan 3.madde

sizlerden öğrenmek istediğim benzini çeyrek deponun altında tutarsak ne gibi sorunlar yaşayabilirim.Gerçi ben hiç çeyrek deponun altına indirmiyorum.Benim kırmızı ışığım çeyrek depo.Buna ilaveten eklemek istediğiniz şeyleride belirtirseniz sevinirim.

ikinci bir sorum da arabamın bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum.Her bakımda servise lpg ile ilgili olarak ayrıca yaptırmam gereken bakım olup olmadığını soruyorum.Şu ana kadar ayrıca bir bakım yaptırmama gerek olmadığı söylendi.Bu konu ile ilgili önerileriz varsa memnum olurum.Şimdiden vereceğiniz bilgiler için tşk eder iyi çalışmalar dilerim herkese.

Cevap: reno clio 1.4 rna minumum benzin sviyesi

İlk çalıştırma benzinle olduğu için, deponuzda daima 1/4 depo benzin olmalı.
    En fazla 20.000 Km de LPG valfi filitresi ve rail girişindeki gaz filitre elemanlarının değişmesi lazım.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

cevabınız için tşk ederim.Daha önceden böyle birşey söylenmediği için bu değişiklikleri yapmadım.Aracımı oldukça fazla kullandığım için 20.000 km yi çoktan geçti araç.Bu bilgileriniz doğrultusunda filtre değişimlerini yapacağım.İnşallah önemli bir zarar söz konusu değildir.veya bilemiyorum sadece yakıt bakımından mı zararım olmuştur.

Alıntı antepsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar aracım 2000 model 1.4 clio symbol RNA.2 sene önce BRC seguent 24 taktırdım.Şu ana kadar lpg ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım.Çok soğuk havalarda gazdan benzine geçişlerde sadece o da önemli değil benim için.Bu satırları memnuniyetimi belirtmek için yazdım.Asıl sorum ise 2 sene önce taktırdığım yetkili servisim bana 3 konuya dikkat etmem gerektiğini söyledi.
    1-Araca takviye yaptırmama
    2-Motoru yıkatmama
    3-Renault grubu araçların bazılarında sorun yaşadıkları için mutlaka çeyrek depo benzin bulundurma

benim o zaman sormayı unuttuğum ama kafama takılan 3.madde

sizlerden öğrenmek istediğim benzini çeyrek deponun altında tutarsak ne gibi sorunlar yaşayabilirim.Gerçi ben hiç çeyrek deponun altına indirmiyorum.Benim kırmızı ışığım çeyrek depo.Buna ilaveten eklemek istediğiniz şeyleride belirtirseniz sevinirim.

ikinci bir sorum da arabamın bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum.Her bakımda servise lpg ile ilgili olarak ayrıca yaptırmam gereken bakım olup olmadığını soruyorum.Şu ana kadar ayrıca bir bakım yaptırmama gerek olmadığı söylendi.Bu konu ile ilgili önerileriz varsa memnum olurum.Şimdiden vereceğiniz bilgiler için tşk eder iyi çalışmalar dilerim herkese.
    SAYIN ANTEPSİN;
    Aracımızın benzin deposundaki seviye en kötü ihtimal ile çeyrek depo olmalı.bunun bir kaç nedeni var;
    *Aracınız lpg ile çalışırken aracınızın benzin pompası da sürekli çalışır.bu pompanın soğuması yada kendini py pass etmesi için benzin deponuzda minimum! çeyrek depo benzin olması gerekir.aksi halde zamanla pompanın voltajı düşer ve aracınız benzinde geç yada hiç çalışmamaya başlayabilir.
    *Aracınızın benzin seviyesini düşük oranlarda tutarsanız deponun dibindeki pis atıklar aracınızın benzin filitresini doldurabilir.bu da aracınızın geç yada düzensiz çalışmasına sebeb olabilir.
    *şayet aracınız da yeterli benzin yoksa aracınızdaki lpg biter ise yolda kalma ihtimaliniz artar

Diğer sorunuz olan bakım konusuna gelirsek;15.000 ile 20.000 km arası gaz filitrenizi değiştirmenizin faydası büyük ,ayrıca 2A Mühendisliğin ürünü olan tunap benzin ve lpg katkı maddelerini kullanmanızı öneriyoruz.LPG ile güzel günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    lpg ile sorunsuz konforlu şürüşler geçirmeniz dileğiyle....

İlginiz için teşekkür ederim.Yetkili servisimlede görüştüm.Bana lpg montajı yapılırken bu konuyu belirttiklerini söylediler ayrıca garanti belgesinin alt kısmında da bu konuyla ilgili açıklama bulunduğunu belirttiler.Sanırım ben unuttum.Oysaki her bakımda da kafama takılıyordu.Zaten servisimde geç değiştirmeden dolayı aracımla ilgili veya lpg sistemiyle ilgili önemli bir zararın söz konusu olmayacağını ama mutlaka uğrayıp değiştirmem gerektiğini söyledi.Hafta sonu bakımlarını yaptıracağım.Tüm ilgililere teşekkürlerimi sunuyorum.İyi çalışmalar dilerim.

+ Konu Cevaplama Paneli