+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: -10 dereceden soğuk sıcaklılklarda gaza geçiş sürecinin uzaması

-10 dereceden soğuk sıcaklılklarda gaza geçiş sürecinin uzaması

İYİ GÜNLER,BEN ARDAHAN'DA İKAMET ETMEKTEYİM.BURADA HAVA OLDUKÇA SOĞUK,BU SOĞUK HAVADA BAZI GÖZLEMLERİM OLDU;

1.ARACIMDA BRC SEQUENT 24 TAKILI HAVA SICAKLIĞININ -5 DERECE OLDUĞU ZAMANLARDA GAZA GEÇİŞ SÜRECİ YAKLAŞIK OLARAK 3-4 KM,-10 DERECEDEN SONRAKİ SICAKLIKLARDA YAKLAŞIK 10 KM,-20 DERECEDEN SONRAKİ SICAKLIKLARDA 20-30 KM ARASI
    2.YUKARIDA BELİRTTİĞİM DEĞERLER GERÇEK DEĞERLERDİR.ARACIMIN KALORİFER SICAKLIĞI MAKSİMUM SEVİYEYE YAKLAŞIK OLARAK 5 KM SONRA ÇIKMAKTADIR.MOTOR SUYU SICAKLIĞI EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKMASINA RAĞMEN GAZA GEÇİŞ SÜRESİ OLDUKÇA UZUNDUR.
    3.SEQUENT 24 GAZA GEÇİŞ SICAKLIĞINI MOTOR SUYU SICAKLIĞINDAN ALDIĞI SÖYLENSEDE,RAİL ÜZERİNDEKİ ISI SENSÖRÜ YETERLİ ISI SEVİYESİNE ULAŞMADIĞINDA GAZA GEÇİŞ SÜRESİ OLDUKÇA UZUYOR.
    4.MERAK ETTİĞİM BRC FİRMASI BU KİTLERİ (-) KAÇ DERECEYE KADAR TESTLERİNİ YAPTI.
    5.RAİL ÜZERİNE BİR ISITICI SİSTEMİ DÜŞÜNÜLEMEZMİ,YADA BU PROBLEM YAZILIM İLE HALEDİLEBİLİRMİ?

TEŞEKÜR EDERİM

Cevap: -10 dereceden soğuk sıcaklılklarda gaza geçiş sürecinin uzaması

Kalorifer ısınmaya başlayınca, aracı tekrar çalıştırıp dener misiniz?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cool Cevap: -10 dereceden soğuk sıcaklılklarda gaza geçiş sürecinin uzaması

Alıntı alierdogan2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İYİ GÜNLER,BEN ARDAHAN'DA İKAMET ETMEKTEYİM.BURADA HAVA OLDUKÇA SOĞUK,BU SOĞUK HAVADA BAZI GÖZLEMLERİM OLDU;

1.ARACIMDA BRC SEQUENT 24 TAKILI HAVA SICAKLIĞININ -5 DERECE OLDUĞU ZAMANLARDA GAZA GEÇİŞ SÜRECİ YAKLAŞIK OLARAK 3-4 KM,-10 DERECEDEN SONRAKİ SICAKLIKLARDA YAKLAŞIK 10 KM,-20 DERECEDEN SONRAKİ SICAKLIKLARDA 20-30 KM ARASI
    2.YUKARIDA BELİRTTİĞİM DEĞERLER GERÇEK DEĞERLERDİR.ARACIMIN KALORİFER SICAKLIĞI MAKSİMUM SEVİYEYE YAKLAŞIK OLARAK 5 KM SONRA ÇIKMAKTADIR.MOTOR SUYU SICAKLIĞI EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKMASINA RAĞMEN GAZA GEÇİŞ SÜRESİ OLDUKÇA UZUNDUR.
    3.SEQUENT 24 GAZA GEÇİŞ SICAKLIĞINI MOTOR SUYU SICAKLIĞINDAN ALDIĞI SÖYLENSEDE,RAİL ÜZERİNDEKİ ISI SENSÖRÜ YETERLİ ISI SEVİYESİNE ULAŞMADIĞINDA GAZA GEÇİŞ SÜRESİ OLDUKÇA UZUYOR.
    4.MERAK ETTİĞİM BRC FİRMASI BU KİTLERİ (-) KAÇ DERECEYE KADAR TESTLERİNİ YAPTI.
    5.RAİL ÜZERİNE BİR ISITICI SİSTEMİ DÜŞÜNÜLEMEZMİ,YADA BU PROBLEM YAZILIM İLE HALEDİLEBİLİRMİ?

TEŞEKÜR EDERİM
    gaza geçış sıcaklığını ölçen sensör railde değil regülatör üzerindedir motor suyu hortumların regülatöre doğru takılı olup olmadığını kontrol et.anyifirizli su motor blokuna girişi vardır birde çıkışı çıkış hortumu regülatöre doğru girip girmadiğini kontrol et.yada yetkili servise başvur motor sıcaklığını ölçen sensördede prblem olabilir saygılar
    :PDT_95:

aracımın lpg bağlantılarında herhangi bir sorun yok,regülatör vb.montajı kayseri özarlar fiat servisinde yapıldı.benim aracımın daha önce rail üzerinde bulunan basınç sensörü arıza yapmıştı antalya uysal otomotivde yeni üretilen basınç sensörü takıldı.daha önceki yazımdada belirtiğim gibi -5 ve + sıcaklık derecelerinde gaza geçiş süreci normal bir şekilde çalışıyor.sorunum -5,-10,-20 derecedeki sıcaklıklarda gaza geçiş sürecinin oldukça uzun olması(20 km vb),daha önce belirttiğim gibi bu kitlerin -20 derece gibi soğuk havalarda test edilmediği ayrıca bu soruma hala bir cevap alamadım.iyi çalışmalar.

Soğuk havalarda enjektörleri korumak için konulmuş bir özellik. Böyle soğuk havalarda, kalorifer ısıtmaya başlayınca aracı stop edip tekrar çalıştırdığınızda sıcak motor da çalıştırma stratejisi devreye girer ve aracınız 5-10 saniye içerisinde gaza geçer.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aynı sorun benim aracımda da var. 3,5 yıldır Sequent 24 ü kullanıyorum. Şimdiye kadar oldukça memnundun. Daha önceki yıllarda -5 derecede 600 metrede LPG ye geçen aracım bu kış -8 derecede yaklaşık 6 km de LPG ye geçmeye başladı. Kış boyunca araçta aşağıdaki işlemler yapıldı.
    1-Termostat değiştirildi.
    2-Benzinden LPG ye geçiş sıcaklığı 49 derece idi 39 dereceye indirildi.
    3-Regülatördeki ısı sensörü değiştirildi.
    4-Radyatördeki su seviyesi ve hava yapıp yapmadığı kontrol edildi.
    5-Radyatör ek depo kapağı değiştirildi.
    6-Devridaim kontrol edildi.
    7-Yeşil antifiriz boşaltılarak yerine kırmızı antifiriz konuldu.
    Ancak bütün bunlara rağmen gözle görülür bir değişiklik olmadı.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Artık havalar ısındığı için sorunum şimdilik (gelecek kışa kadar) rafa kalktı.

Yaz gelmiş ve havaların ısınması sonucu araçtaki sorun ortadan kalkmış olmasına rağmen araştırmalarım sonucu geçenlerde BRC nin Ankara'daki yetkili servisi Mocan Otogaza gittim. Kışın yaşadığım sorunu onlara da anlattım. Aracım ile özel olarak ilgilendiler. Şimdiye kadar hiçbir yerde görmediğim ilgi ve alaka gördüm. Buradan Mocan Otogaza özellikle de Can Mocan'a sonsuz teşekkür ederim. Bu sektörde Can Bey gibi işini tam anlamıyla yapmaya çalışan insanlar da varmış. BRC firması böyle bir yetkili servise sahip olduğu için ne kadar övünse azdır.

Sayın Ademyavuzk,

2A Mühendisliğin tüm müşterilerine sonuna kadar hizmet vermek görevimizdir. Teknik ve İdari Personelimiz bu amaç doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Hakkımızdaki olumlu düşünceleriniz için teşekkür eder bu vesileyle saygılarımızı sunarız.

Alıntı ademyavuzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaz gelmiş ve havaların ısınması sonucu araçtaki sorun ortadan kalkmış olmasına rağmen araştırmalarım sonucu geçenlerde BRC nin Ankara'daki yetkili servisi Mocan Otogaza gittim. Kışın yaşadığım sorunu onlara da anlattım. Aracım ile özel olarak ilgilendiler. Şimdiye kadar hiçbir yerde görmediğim ilgi ve alaka gördüm. Buradan Mocan Otogaza özellikle de Can Mocan'a sonsuz teşekkür ederim. Bu sektörde Can Bey gibi işini tam anlamıyla yapmaya çalışan insanlar da varmış. BRC firması böyle bir yetkili servise sahip olduğu için ne kadar övünse azdır.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

iyi akşamlar,kışın belirtmiş olduğum sorun yaz geldiğinden dolayı ortadan kalktı.şunu özellikle belirtmek istiyorum benim aracımda sadece basınç sensörü değişti.aracım geri kalan kısmında herhangi bir değişiklik olmadı.bu sorun yeni sensör takıldıktan sonra meydana geldi.birde 2a mühendislik tarafından verilen cevap yeterli değil.ben zaten hareret sıcaklığının en olması gereken yerde olduğunu söylüyorum.regülatöre el değmiyor,ama benim aracım lpg'ye 15-20 km sonra geçiyor.ardahan'da 3 ay sonra soğuklar tekrar başlayacak,ben aynı sorunu tekrar yaşayacağım.2a mühendislikten isteğim bu konunun üzerine düşmeleri.birde bu kitlerin ne kadar soğuk havalarda test edildiğini merak ediyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.iyi çalışmalar.

+ Konu Cevaplama Paneli