+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 Focus Trend Arıza lambası Yardııım

2006 Focus Trend Arıza lambası Yardııım

Geçen yıl Ankarada 2006 focus trend aracıma BRC fast marka sıralı sistem gaz taktırdım. Ankarada 2 hafta kadar kullandım, 2-3 kez debriyaja bastığımda araç stop etti. Lpg'yi taktırdığım yere götürdüm araca yeni program yüklediler.Test ettik hiçbir sorun gözükmedi.2 hafta sonra MOTOR ARIZA lambası yandı. Ve ondan sonra arabayı ilk çalıştırmalarımda Motor benzinde rölanti ayarını birtürlü tutturamıyor, devir göstergesi yükselip düşüyor bazen stop ediyor. Bir de gazdayken vitesi boşa aldığımda devir göstergesi 6-7 binlere düşüyor normale dönüyor sonra
    Ford Servise götürdüm
    ----Yakıt karışımı hatası
    ----Düzensiz ateşleme
    ----Oksijen miktarı hatası
    vs gibi hatalar verdi.

LPG için pişmanlık duymaya başladım... Lamda sensörü mü, akışmetere mi, rölanti valfimi vs. vs.. lütfen yardım...

Cevap: 2006 Focus Trend Arıza lambası Yardııım

BRC resmi distribütörü olarak FAST modeli getirmiyoruz. Bu kiti yetkili servislerimiz haricinde bir yerde taktırdığınız anlaşılıyor.
    Size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı bize özelden yazarsanız aracınızdaki sorunların giderilmesi için sizi yetkili bir servisimize yönlendirebiliiz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: 2006 Focus Trend Arıza lambası Yardııım

[QUOTE=bbirbir;11845]Geçen yıl Ankarada 2006 focus trend aracıma BRC fast marka sıralı sistem gaz taktırdım. Ankarada 2 hafta kadar kullandım, 2-3 kez debriyaja bastığımda araç stop etti. Lpg'yi taktırdığım yere götürdüm araca yeni program yüklediler.Test ettik hiçbir sorun gözükmedi.2 hafta sonra MOTOR ARIZA lambası yandı. Ve ondan sonra arabayı ilk çalıştırmalarımda Motor benzinde rölanti ayarını birtürlü tutturamıyor, devir göstergesi yükselip düşüyor bazen stop ediyor. Bir de gazdayken vitesi boşa aldığımda devir göstergesi 6-7 binlere düşüyor normale dönüyor sonra
    Ford Servise götürdüm
    ----Yakıt karışımı hatası
    ----Düzensiz ateşleme
    ----Oksijen miktarı hatası
    vs gibi hatalar verdi.

LPG için pişmanlık duymaya başladım... Lamda sensörü mü, akışmetere mi, rölanti valfimi vs. vs.. lütfen yardım...[/QU

LPG için pişmanlık duymaya başladım... Lamda sensörü mü, akışmetere mi, rölanti valfimi vs. vs... Sorunuzun cevabı KORSAN SERVİSE MONTAJ YAPTIRMAK.

SAYIN BBİRBİR;
    yapılması gereken yetkili bir 2A BRC bayisine aracınızın ayarlarını baştan yaptırmak.

Özençler 2A Çorum Otogaz

21 martta Ankarada İvedik Oto sanayiinde YALDIZLAR otoya gittim, montajı kendileri yapmadığı halde saatlerini ve emeklerini esirgemeyip uğraştılar ve sorunu giderdiler. Toplam da 2-3 saatlerini verdiler, önce donanım sorunu vardı MAP ... bozukmuş (taktırdığım yere götürüp önce onu ücretsiz değiştirin dediler) değiştirdik, sonra yazılım üzerinde 2-3 saat uğraşıp benzin verileri ile gaz verilerini nerdeyse eşitlediler, araba benzinde mi gazda mı anlamak imkansız... mükemmel iş çıkardılar... arıza lambam söndü 300km oldu sorun yaşamadım...
    YALDIZLAR OTO'ya Sinan Bey'e
    Kadir Bey'e çoook teşekürler...
    bi daha araba aldığımda benzinli alıp YALDIZLAR da gaz taktırıcam (oysa ben gazı söktürmeyi bile düşünüyordum)

+ Konu Cevaplama Paneli