+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: p0171 arıza kodu

p0171 arıza kodu

merhaba.2000 model honda cr-v marka aracımda 2 seneden beri brc sequent 24 takılı gecenlerde p0171 kodlu fakir karışım arızası ile motor arıza lambası yandı.hatayı serviste sildirdim, benzinde arıza lambası yanmıyor fakat lpg de yakıyor.defalarca degişik ustalarda sözde ayarlar yaptırdım ama hala belirli kilometre sonunda arıza lambasını yakıyo.bunun başka bi ayarını bilen varmıdır.şimdiden cok teşekkür ederim

Cevap: p0171 arıza kodu

Yolda ince ayarların yapılması gerekiyor. Montajı yapırdığınız servise uğrayın. Mesajınızdan anladığımız kadarıyla 2 senedir aracınızı arıza lambası yanmadan kullanmışsınız. LPG ile kaç km yaptınız? Periyodik bakımları zamanında yaptırdınız mı? LPG filitreleri hiç değiştirildi mi?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı sertçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba.2000 model honda cr-v marka aracımda 2 seneden beri brc sequent 24 takılı gecenlerde p0171 kodlu fakir karışım arızası ile motor arıza lambası yandı.hatayı serviste sildirdim, benzinde arıza lambası yanmıyor fakat lpg de yakıyor.defalarca degişik ustalarda sözde ayarlar yaptırdım ama hala belirli kilometre sonunda arıza lambasını yakıyo.bunun başka bi ayarını bilen varmıdır.şimdiden cok teşekkür ederim
    SAYIN SERTÇELİK;

Aracınızdaki hata kodunu sildirmeniz,bu arızanın tekrarlanmayacağı anlamına gelmez.yapılması gereken yetkili servisimizin EOBD cihazıyla yolda ince ayar yapmasıdır.Şayet uzun ve kısa yakıt verilerine bakılarak EOBD cihazıyla ayar yapılırsa kesinlikle fakir yada zengin yakıt karışım hatası olmayacaktır.

Özençler 2A Çorum Otogaz

ilginize cok teşekkür ederim ,eger izmirde bildiğiniz bi servis varsa adresini veya tel numarasını verirmisiniz cünkü hiçbir servis yol testi yapmıyo sadece ayarı dükkan içinde laptop ile yapıyolar buda 50 -60 kilometre sonra arıza lambasını yakıyo.izmirde bunun tam yetkili servisi ve yol ayarı yapıcak ii bir usta varsa telini veya adresini verirsenin cok sevinirim.cok teşekkür ederim.

Ana sayfadan bayii listesine girerek size en yakın bayiiyi bulabilirsiniz

izmirde yol testi sırasında ince ayar yapabilen bir ustayı tanıyan yada bilen varmı.bu listedeki ustaların hepsi araç rolantide calışır durumdayken ayar yapıyo buda cok saglık lı olmuyor.cok teşekkür ederim zaman ayırarak cevap yazan arkadaşlara...

Arkadaşlar benim 2005 model Opel astram var Yaklaşık 1 yıldır motor lambası yanıyo (yolda 1. viteste giderken tekleme yapıyo) kod olarak da P0171 arıza kodu veriyo servisler bizde 3-5 gün kalsın arızayı bulalım size öyle teslim edelim diyorlar fakat gitmediğim servis kalmadı en sonun da bir arkadaşımın tafsiyesi üzeririne bir servise giddim.İnan 1 yıldır çektiğim çilenin ne kadar komik birşey olduğunu taki o arkadaş çözünce anladım. Sizlere bu konuda yardımcı olmak için o arkadaşın iş yerini veriyorum. EMİN OTO(Yusuf usta) Tel 0212 579 71 84 TEPEÜSTÜ /KÜÇÜKÇEKMECE-İSTANBUL

<p>fahri şengünp>