+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzinle sorun

benzinle sorun

aracım 98 polo classic 100 beygir 1.6 soyle bir sorunum var 2 gün önce aracımda kırmızı cizginin üzerinde benzin vardı (ceyrek deponun yarısından fazla) yola cıktım arac lpg ye gecti yaklasık 100 km yol yapmıstım benzin ibresi kırmızı bölümün en altına indi benzin yok denecek duruma geldi sonra 6 lt (20ytl civarı) benzin aldım ibre ceyrek deponun oraya cıktı. Bugun ise 250 km daha yol yaptım ibre tekrar kırmızıya indi. İstop edip calıstırmalarım ise 5-6 yı gecmemistir 1 gün icinde.Bulunduğum yer anamur. Araç lpgye geciyor cunku lpg enjektorleri calısmaya baslıyor. Gazdan cok benzin tuketiyor anlyacağınız araba lpg de tuketmiyor degil. Sorum su olacak araç lpgye gectikten sonrada benzin yakarmı yada hem benzin hem gaz yakmak gibi sacma bi durum olabiilir mi? fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

Cevap: benzinle sorun

Aracınızın benzin ve LPG yi aynı anda tüketmesi demek arabanızın teklemesi olarak size yansıyacaktır. Eğer aracınızda teklama yoksa , benzin hattınızı bir kontrol ettirin kaçak vs.olabilir Yada benzin yerine solvent vs alıyor iseniz bilmeden buda depodan uçuyor anlamına gelir depo kapağını açarak koklarsanız sanırım benzin yada başka bişii olduğunu anlarsınız...

Alıntı canersofraci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 98 polo classic 100 beygir 1.6 soyle bir sorunum var 2 gün önce aracımda kırmızı cizginin üzerinde benzin vardı (ceyrek deponun yarısından fazla) yola cıktım arac lpg ye gecti yaklasık 100 km yol yapmıstım benzin ibresi kırmızı bölümün en altına indi benzin yok denecek duruma geldi sonra 6 lt (20ytl civarı) benzin aldım ibre ceyrek deponun oraya cıktı. Bugun ise 250 km daha yol yaptım ibre tekrar kırmızıya indi. İstop edip calıstırmalarım ise 5-6 yı gecmemistir 1 gün icinde.Bulunduğum yer anamur. Araç lpgye geciyor cunku lpg enjektorleri calısmaya baslıyor. Gazdan cok benzin tuketiyor anlyacağınız araba lpg de tuketmiyor degil. Sorum su olacak araç lpgye gectikten sonrada benzin yakarmı yada hem benzin hem gaz yakmak gibi sacma bi durum olabiilir mi? fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim
    SAYIN CANERSOFRACİ;

burdan bu konuyla ilgili bir açıklama yapmak çok doğru değil çünkü söylemiş olduğunuz sıkıntı herzaman karşımıza çıkan bir durum değil.Aracınızın 2 yakıtı aynı anda yakması sadece benzin enjektörlerinizin bozuk olmasından kaynaklanabilecek bir durum yani araç lpg ye geçtiğinde benzin enjektörleri yakıtı tutamayıp kaçırır ise böyle bir durum meydana gelir fakat bu durumda araç rolantide sarsıntılı çalışacaktır.belki de aracınızın benzin hattında bir sızıntı vardır .yapılması gereken aracınızı yetkili 2A Bayisine götürüp tekrar inceletmeniz.en doğru çözümü servisiniz yapacaktır.

Özençler 2A Çorum Otogaz

verdiğiniz bilgileer icin tesekkur ederim tavsiyelerinizi dikkate alacagım.Soyle bisey daha sormak istiyorm.Aracın bujilerini ve kablolarını degistirdikten sonra araç 100km de 6.4 gaz yakmaya basladı litre fiyatını 1.74 den dusunursek km de 0.111 yakıyor ama dediğim gibi benzini de asırı yakmaya basladı. Bujileri degistirmeden once 0.148 lira yakıyordu sehir dısında. Benimde aklımda herikisnde de yakıyor gibi geldi fikirlerinizi alabilir miyim? bu kadar fark olabilir mi?

Alıntı canersofraci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz bilgileer icin tesekkur ederim tavsiyelerinizi dikkate alacagım.Soyle bisey daha sormak istiyorm.Aracın bujilerini ve kablolarını degistirdikten sonra araç 100km de 6.4 gaz yakmaya basladı litre fiyatını 1.74 den dusunursek km de 0.111 yakıyor ama dediğim gibi benzini de asırı yakmaya basladı. Bujileri degistirmeden once 0.148 lira yakıyordu sehir dısında. Benimde aklımda herikisnde de yakıyor gibi geldi fikirlerinizi alabilir miyim? bu kadar fark olabilir mi?
    SAYIN CANERSOFRACİ;

Ateşleme sisteminin parçalarını değiştirmeniz gerek aracın performansı gerekse yakıtı üzerinde olumlu etkisi vardır,fakat sizin çift yakıt yakıyor teorinizle alakası yoktur.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli