+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüketim ve yakıt kalitesi

Tüketim ve yakıt kalitesi

Arkadaşlar yakıt kalitesinin tüketimimiz ve sistem ömrü üzerindeki önemli etkisi tartışılmaz. Buradan lpg istasyonları ve yakıt kalitesi hakkındaki iyi ve kötü tecrübelerimizi paylaşırsak en iyi yerden yakıt alarak sorunlarımızı azaltma şansımız olur diye düşünüyorum. Şehir, marka ve istasyon belirterek tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler. (Ben yeni bir kullanıcı olduğum için tecrübelerimi yazamıyorum. Şu ana kadar Shell den aldım sadece.)

Cevap: Tüketim ve yakıt kalitesi

Teşekkürler rota_2008.
    Faydalı bir konu olacak.
    Tüm üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

kurum ve kişiler hakkında konusmak yasak degilse bende görüşlerimi belirtmek isterim. bence en kötü gaz shell ve bp de en iyiler ise tartışmasız aygaz(opet), petrol ofisinde milangaz var burada izmirde. ben ya opet ya da petrol ofisinden alıyorum. en ucuz gazda sanırım akpetlerde var

Cool Cevap: Tüketim ve yakıt kalitesi

hocam bencede tartışmasız opet euro lpg ( aygaz ) hiç bir çekiş sorunu yaşamadım bikeresinde km. hesabı yapıyordum vede olmayacak yerde lpg bitti vede mecburen şhelden ipra gaz aldım aracın rolanti gezmeye başladı bidahada depoya aygazdan başka gaz sokmadım montajı yapan maslak çevre otogazada bikere daha teşekür etmek isterim kendileride bana aygazdan şaşma demişlerdi gerçektende doğruymuş
    :PDT_95:

bende kendi deneyimimi yazmak isterim. iş yerim ivedik ankara da. burada hem aygaz(opet) ve shell yan yana.

önce aygazdan alıyordum daha pahalı olduğu halde. gideğbildiğiim yol gösterge paneline göre 120 mil idi. saha sonra bu değişiklik gösterdi. 100 ile 110 arasında her tankta değişiyordu. gerçi litre bazında konuşsak daha gerçekçi olur. yol koşullarına bağladım. hava sıcaklığı aynıydı. saha sonra shell den aldım daha ucuzdu ancak aynı yolu her seferinde yapabildiğimi gördüm ve şaşırdım. daha sonra eskişehir yolunda söğütözü tarafındaki aygaz istasyonundan farklı zamanalarda gaz aldım. 110 mili hiç geçemedim. hatta en son seferinde 90 mil de tüm tank bitti ve beni sinir etti. birdaha asla aygazdan almam. münferit şeyle rolabilir ancak firma imajını gözümde yerle bir etmeye yetti yediğim son kazık. shell den şaşmam.

Arkadaşlar kesinlikle shell i öneriyorum Aygaz ın kisi sadece reklam .Shell de çekiş çok daha iyi ..

Alıntı Cuneyt D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kurum ve kişiler hakkında konusmak yasak degilse bende görüşlerimi belirtmek isterim. bence en kötü gaz shell ve bp de en iyiler ise tartışmasız aygaz(opet), petrol ofisinde milangaz var burada izmirde. ben ya opet ya da petrol ofisinden alıyorum. en ucuz gazda sanırım akpetlerde var
    şimdiye kadar birçok gaz denedim

1- ipragaz açıkçası memnun olmadım 2 farklı istasyondan aldım menzil düşük
    2-milangaz istasyona göre değişti birinde menzil düşüktü performans iyiydi diğerinde soğuk motorda sarsıntılı çalıştı son aldığımda ise performans ve menzil olarak iyiydi
    3- aygaz üç farklı yerden aldım ikisinde menzil düşüktü diğerinde hem çekiş hem menzil iyiydi
    4- akpet başlangıçta ucuz olmasından kıllanmıştım ama en uzun menzile akpetle ulaştım farklı 2 istasyondan aldım sonuç iyiydi
    5- total gaz performans olarak iyiydi menzil olarakta akpetten sonra en iyisi
    6- habaş orta karar
    7- bp gaz menzil kısaydı
    8- lipetgaz 2 kez aldım ortalamanın üstünde bir performans ve menzili vardı
    8- shell gaz denenmedi

bence markadan da önemlisi istasyon güvenilir bir yerden almak gerek
    örneğin milangazı bizim oraların tanınmış bir firmasından aldım ama çabuk bitti

selam arkadaşlar ben yenimahalle ankaradayım burada akpet var gazı ucuz oldugu için oradan alıyordum ama beyin arıza verdigi için tamire gittim ve ne göreyim beyinden zift gibi birşeyler çıktı temizleyen usta pislik dedi ve gazı milangaz veya aygazdan başka yerden alma dedi bende milangazdan alıyorum ve aygazla aynı kalite ve km yi veriyor.
    karar genede sizin içini göremedigimiz için hadi hayırlı sürüşler kısmette ne varsa o

Ben bu noktada Dispenser üreticisi olan Sn. Kadir beye bir soru sormak istiyorum... Ben cevabını bildiğim halde bu işin duayenininden duymak istiyorum ki sizin gibi tereddütü olan son kullanıcılara rehber olsun... (Dispenserlerin kontürlerinde oynamak mümkünmü)
    1- (A) firmasından 10 lt lik yakıt aldık ve gaz 1700 tl = 17 tl ödedik
    2- (B) firmasından yine 17 tl.lik gaz aldık ama (8) lt. gaz aldık böyle birşey mümkünmü kadir bey veya (7) lt Böyle bir kontör ayarlaması yapmak mümkünmü !!!!!
    Ben Antalya seyahatimde böyle bir şeyle karşılaştım (şubat bayii toplantısına geldiğimde) Herzaman 60 tl ye dolan depoma , bir istasyonda 75 tl gaz basıldı ve ... nedense o günden sonra haala benim depom aynı 60 tl ye doluyor hiç bir zaman 75 tl gaz almadı tabiiki şamandıram aynı aracım aynı ????? 75 tl gaz satan istasyon bizi dolandırdımı ???

Tüm akaryakıt ve LPG dispenserlerinde istasyon lehine çalışacak şekilde ayarlamak mümkün. Şüphe edilen istasyonları Sanayi İl Müdürlüklerine şikayet etmek lazım. Çünkü bu hırsızlığa giriyor.
    Ayrıca evlerde kullandığımız elektrik, su, doğalgaz sayaçlarına da güvenmemek lazım. Neticede mekanik sayaçlar ve belili zamanlarda kalibrasyonlarını yaptırmak gerekiyor...

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli