+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Opel astra 2000 model 1.6 16v cd ye BRC düz sistem taktırmak istiyorum ama kararsızım

Lightbulb Opel astra 2000 model 1.6 16v cd ye BRC düz sistem taktırmak istiyorum ama kararsızım

-Düz sistem lpg ile sıralı sistem arasındaki farklar nelerdir?varsa bu farklar yüzde kaç oranlarında nelerdir?özellikle performans açısından ,yakıt açısından...

-çekişte bir problem olmasından ve bilgisayarda problemler yaşanmasından dolayı endişelerim var ...

yardımcı olursanız sevinirim...

Aracınıza uygun kit?

Aracınız MPI Çok nokta enjeksiyonlu sıralı yakıt besleme sistemine sahip. Dolayısıyla aracınıza mikerli sistem olmaz. Sıralı sistem olacak.
    SEQUENT-24 MY 07 modelimiz aracınızla teknolojik olarak uyumludur.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı kamberbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Düz sistem lpg ile sıralı sistem arasındaki farklar nelerdir?varsa bu farklar yüzde kaç oranlarında nelerdir?özellikle performans açısından ,yakıt açısından...

-çekişte bir problem olmasından ve bilgisayarda problemler yaşanmasından dolayı endişelerim var ...

yardımcı olursanız sevinirim...
    SAYIN KANBERBABA;

Opel 1.6 ecotec aracınıza uygun olan sistem BRC MY-07 dir.my-07 hassas kalibrasyonu sayesinde aracınıza mükemmel bir uyum sağlar.olması gereken sistemde budur.düz sistem yani emulatörlü sistem montajı yapılması halinde aracınızda bir çok sorun yaşarsınız;
    * mikser vasıtasıyla düzensiz bir şekilde yakıt gönderilmesi,aynı zamanda lpg gazının yanma odasına yakın yerden değilde uzak bir mesafeden yine mikser vasıtasıyla gönderilmesi aracınızda yanma bozukluklarına neden olacaktır.bazı durumlarda yanmayan gaz sıkışıp gaz flitresinden dışarı çıkacaktır.patlatma dediğimiz bu olay esnada aracınızın orjınal hava filitresi tahrip olacaktır yine bu olay esnasında aracınızın hava debi metresi arıza yapabilir.ve aracınızı eski haline getirebilmek için masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.sonuç. düz sistem aracınız için uygun değildir.vaktinizi,paranızı ve aracınızı boşa harcamamanız için sizi en yakın 2A Bayisine bekliyoruz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Arrow

Alıntı ozenclerotogaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN KANBERBABA;

Opel 1.6 ecotec aracınıza uygun olan sistem BRC MY-07 dir.my-07 hassas kalibrasyonu sayesinde aracınıza mükemmel bir uyum sağlar.olması gereken sistemde budur.düz sistem yani emulatörlü sistem montajı yapılması halinde aracınızda bir çok sorun yaşarsınız;
    * mikser vasıtasıyla düzensiz bir şekilde yakıt gönderilmesi,aynı zamanda lpg gazının yanma odasına yakın yerden değilde uzak bir mesafeden yine mikser vasıtasıyla gönderilmesi aracınızda yanma bozukluklarına neden olacaktır.bazı durumlarda yanmayan gaz sıkışıp gaz flitresinden dışarı çıkacaktır.patlatma dediğimiz bu olay esnada aracınızın orjınal hava filitresi tahrip olacaktır yine bu olay esnasında aracınızın hava debi metresi arıza yapabilir.ve aracınızı eski haline getirebilmek için masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.sonuç. düz sistem aracınız için uygun değildir.vaktinizi,paranızı ve aracınızı boşa harcamamanız için sizi en yakın 2A Bayisine bekliyoruz.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    hemşehrim;
    benim anlayamadığım birşeyler var;
    arkadaşda 2000 model honda civic var düz sistem(tek nokta enjeksiyonlu oluyor herhalde),
    diğer arkadaşta 99 model ford mondeo ya sıralı sistem taktırmıştı daha bir kaç ay önce düz sistem e döndü,hatta BRC yi de bana o önerdi.
    ayrıca 2000 model opel astra sedan da da kullanılıyor...

bir de şu hava filtresi patlıyor felan demişsiniz onun da çözümü varmış kelepçe takıyorlarmış...

yorumlarınızı bekliyorum,ilgilendiğiniz için sağolun...

Alıntı kamberbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemşehrim;
    benim anlayamadığım birşeyler var;
    arkadaşda 2000 model honda civic var düz sistem(tek nokta enjeksiyonlu oluyor herhalde),
    diğer arkadaşta 99 model ford mondeo ya sıralı sistem taktırmıştı daha bir kaç ay önce düz sistem e döndü,hatta BRC yi de bana o önerdi.
    ayrıca 2000 model opel astra sedan da da kullanılıyor...

bir de şu hava filtresi patlıyor felan demişsiniz onun da çözümü varmış kelepçe takıyorlarmış...

yorumlarınızı bekliyorum,ilgilendiğiniz için sağolun...
    SAYIN KANBERBABA;

2000 model honda civic tek nokta enjeksiyonlu değil çok nokta enjeksiyonlu bir araçtır.1999 model ford mondeo da çok nokta enjeksiyonlu bir araçtır.mondeo ya BRC MY-07 takılmış olsa idi kesinlikle söktürmez size de önerirdi.sanırım taktırdığı sistem sorunlu bir markaydı.size de tavsiyemiz kesinlikle bu yönde.şuan için bir sorun olmassa da enınde sonunda sıkıntı yaşayacağın kesin
    çözüm dediğiniz kelepçe yani patlatma kapağı sadece patlatma esnasında patlamanın şiddetini azaltan bir parçadır.tamamen çözüm değildir.tekrar tekrar altını çiziyorum sayın hemşerim aracını paranı zamanını boşa harcama

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler