+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seviye ledlerinin tutarsızlığı

Seviye ledlerinin tutarsızlığı

Merhabalar
    Dün itibariyle BMW 5.20 aracıma Sequent56 taktırmış bulunuyorum. Tek bir problemim yok. Aracın gidişi çalışma tekleme hiçbir sorunum yok şükür. Fakat seviye ledlerini tam olarak anlayamadım. Dün lpg takıldıktan sonra ustayla gidip 20ytl lik gaz aldım ayarlamalar yapıldı akşam biraz kullanıp eve geldim. Bu sabah sızdırmazlık raporu için yola çıktım bir süre sonra bip sesiyle ikaz vermeye başladı bende ilk istasyona girerek 75ytl lik gaz aldım. kendisi tak dedi kesti dolumu. 43 litre gaz aldı. Depom 55litrelik simit tank. %80 hesabına göre zaten alması gereken maksimum gaz 44 litre olmalı. Yani bu durumda ben benzinciye girerken depoda 1 litre gaz kalmış olmalı ki bu mümkün değil çünkü ötmeye başlatıktan 2 dakika sonra benzinciye girdim. ilk anyalamadığım nokta bu. ikincisi ise depomu tam olarak doldurduktan sonra seviye ledleri 4 e geldi. fakat 30km sonra ledlerden biri söndü. tank üzerindeki analog göstergede deponun 2/3 ü dolu olarak görünüyor. yani arka ve ön göstergeler aynı şeyden bahsediyor. fakat benim 30km de deponun çeyrek yada 3te1 inin bitirmiş olmama imkan yok.

Cool

Alıntı Butcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Dün itibariyle BMW 5.20 aracıma Sequent56 taktırmış bulunuyorum. Tek bir problemim yok. Aracın gidişi çalışma tekleme hiçbir sorunum yok şükür. Fakat seviye ledlerini tam olarak anlayamadım. Dün lpg takıldıktan sonra ustayla gidip 20ytl lik gaz aldım ayarlamalar yapıldı akşam biraz kullanıp eve geldim. Bu sabah sızdırmazlık raporu için yola çıktım bir süre sonra bip sesiyle ikaz vermeye başladı bende ilk istasyona girerek 75ytl lik gaz aldım. kendisi tak dedi kesti dolumu. 43 litre gaz aldı. Depom 55litrelik simit tank. %80 hesabına göre zaten alması gereken maksimum gaz 44 litre olmalı. Yani bu durumda ben benzinciye girerken depoda 1 litre gaz kalmış olmalı ki bu mümkün değil çünkü ötmeye başlatıktan 2 dakika sonra benzinciye girdim. ilk anyalamadığım nokta bu. ikincisi ise depomu tam olarak doldurduktan sonra seviye ledleri 4 e geldi. fakat 30km sonra ledlerden biri söndü. tank üzerindeki analog göstergede deponun 2/3 ü dolu olarak görünüyor. yani arka ve ön göstergeler aynı şeyden bahsediyor. fakat benim 30km de deponun çeyrek yada 3te1 inin bitirmiş olmama imkan yok.
    çok acelecisin
    deponu 3. fullemeden sonra km hesabı yap.depo üzerindeki gösterge ve içerideki gösterge benimde bire bir tutmuyor şamandra ayarı gerekiyor ama acele etme alışırsın bende 1.6 110 bg chevrolet lacetti var simit tank my 07 takılı ilk let 35 km sönüyo son let yanıp sönmeye başladığında ise 180 km gidiyo.depoyu ilk doldurduğunda içeride hava olduğundan vede sistemin bu havayı atabilmesi için en az 3 depo harcaman gerekir .vede sistem gaz bitiminde depodaki gazı tamamen bitirmez yani en az 1.5 , 2 bar civarı gaz bırakır buda ilk dolumda deponda hiç gaz olmadığından sana çabuk bitti gibi gelir ama daha öncede söylediğim gibi 3 ful depo gazı bitirmen gerekiyor hesaplar için .umarım yardımcı olmuşumdur
    :PDT_95:

Merhabalar
    SAYIN Butcher;

Aracınızdaki ikaz sesini duyduğunuzda sistem otomatik olarak benzine geçer fakat bu demek değildir ki lpg deponuzdaki gaz tamamen bitmiştir.sistem depodaki basınç azaldığında otomatik olarak benzine geçer yani lpg deposundaki gaz tamamen bitmez.diğer sorununuza gelirsek;
    seviye ledlerinin ayarı için montajı yaptırdığınız servisinize gitmeniz yeterli 1 dakıka surecek olan seviye kalibrasyonundan sonra bu sorun düzelecektir.iyi günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Merhabalar

Merhaba normal şartlardada zaten ledler tam olarak seviyeyi göstermiyor. Ben bir senedir bu sorunla uğraşıyorum. Yetkililer ilgileneceğini söylediler. Sağolsunlar ilgilendilerde ama sorun çözülemedi. Şuan ise artık depoyu doldurtuktan sonra ne zaman biteceğini tahmin edebiliyorum. Sizde zamanla aracınızın yakıtını tanıyarak ne yakacağını anlayacaksınızdır.

evet bugün 50km de 2ledde söndü. ve 90.km de 3. ledde söndü.
    şu anda 105 km oldu tek led sürekli olarak yanıyor.
    tank üzerindeki gösterge ise tam ortada.

taktırdığım yere uğradım. göstergeye çok fazla önem verme öyle olabilir falan dediler. dediğiniz gibi 3 4 depo bitirdikten sonra kontrol etmek lazım. şu an depoda atılması gereken bir hava olduğunu sanmıyorum çünkü ilk mesajımdada yazdığım gibi benzinceden 43 litre lpg aldım. sizinde dediğiniz gibi içinde kalması gereken lpg yide düşünürsek. 45 litreden fazla doldurdum tankı. halbuki 55lik tankın 44 litreden fazla almaması gerek.

herneyse sonuçları deneyerek görüces.
    cevaplar için teşekkürler

Evet bugün 130. km de son led yanıp sönmeye başladı. Araçta aşırı bir tüketim var gibi. Ötmeye başladığı anda aldığım 43 litreyi harcamış olucam. sanıyorum 150 160km civarlarını anca gecicek. 170km bile yapsam 100kmde 25 litre yakış demek oluyor.

Herkese merhabalar
    önceki mesajımdada dediğim gibi 130.km de son led yanıp sönmeye başlamıştı. 160.km de tankı doldurmaya gittim 30 litre gaz aldı. yani yanıp sönmeye başladıktan sonra neredeyse tankın yarısı dolu oluyor. bu arada 30 litre gazı 160km de harcamak demekte 19 litre ortalama demek oluyor
    bugün babam arabayla izmire gidiyor. yalovada tam olarak tankı doldurdu yola çıktı. az önce aradım 360km olmuş ve son led yanıp sönüyor dedi. tankı doldurma benzine kaçıncı km de geçicek bakalım dedim merakla bekliyorum kaçıncı km de benzine geçicek.

Cevap: Seviye ledlerinin tutarsızlığı

Bir yıl önce BRC sıralı sistem taktırdım. Gaz seviyesini gösteren ledler tutarlı değil. Bazan iki lambaya düşüyor. Aracı park ediyorum. Sabah çalıştırdığımda dört lamba. Bir müddet sonra tekrar iki lamba. Doğrusu sistemi fazla kurcalatmak da istemediğimden bugüne kadar tamirciye, servise filan göstermedim.

bende 2006 model grande punto 1.4 starjet 95 bg aracıma brc sıralı sistem lpg taktırdım. şu an yaklaşık olarak 245 km yol yaptım ve lpg ledi yanıp sönmeye başladı. aşırı tüketim mi yoksa led tutarsızlığı mı merak içindeyim.

Yakıt hesabında ledleri dikkate almayınız.Ledlerin çok tutarsız olduğu kanaatindeyseniz aracınıza tam dolu tank kalibirasyonu yaptırabilirsiniz.
    Saygılar

merhaba 2 sefer tankımı tam doldurup kalıbrasyon yaptırdım ama hala bır tutarsızlık var 1 inci led bazen 20 kım de bazen 35 km de sonuyor ama 230 240 km gectıkten sonra tek led yanıp sonmeye baslıyor ve ortalama toplam 340 km yapabılıyorum aracım 97 model toyota corolla 1.6 105 hb sızce yakıt sarfıyatım nasıl

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler