+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: honda civic vtec lpg

sayin admin:  2005 model 1,6 vtec honda civic marka aracim var formda okudugum kadariyla  programlardan bahsediyorsunuz ve sitenizi inceledim resimlere rastlamadim hic bu marka araca lpg taktinizmi eger uyuyorsa bende yaptirmayi dusunuyorum  sorunlarla karsilasirmiyim beni aydinlatirsaniz sevinirim

Program her arac icin sifirdan yapiliyor. Sizin araciniz sequential dedigimiz sirali yakit besleme sistemine sahip. Takilacak kitimiz SEQUENT-24.
    Araciniz benzinde duzgun calisiyorsa, LPG de daha iyi calisacaktir.
    Hic bir sorunla karsilasmassiniz. Sizin yapacaginiz sadece bagaj ihtiyaciniza gore simit veya silindir tank secenegini belirlemek.
    Iyi gunler.

Cevap: honda civic vtec lpg

merhaba sitenize yeni üye oldum, benimde aynı aracın 2004 model otomatiği var. merak ettiğim benzin lpg geçişlerinin nasıl olduğu. örneğin ben günlük 5 km gidiş 5 geliş yol yapıyorum. ancak ayda 1000 km bazen fazla yol yapıyorum. eğer benzin zamanında lpgye geçmezse benim için hiç bir anlam ifade etmyecek. bazı yorumlarda okuduğum kadarıyla bir kaç kmden sonra lpgye geçiyormuş. durum böyleyse ben tam lpgnin devreye gireceğis zaman yolu bitirmiş olacağım. bu konuda bizi aydınlatırsanız. sevinirim...

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Program her arac icin sifirdan yapiliyor. Sizin araciniz sequential dedigimiz sirali yakit besleme sistemine sahip. Takilacak kitimiz SEQUENT-24.
    Araciniz benzinde duzgun calisiyorsa, LPG de daha iyi calisacaktir.
    Hic bir sorunla karsilasmassiniz. Sizin yapacaginiz sadece bagaj ihtiyaciniza gore simit veya silindir tank secenegini belirlemek.
    Iyi gunler.

Alıntı ygumus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba sitenize yeni üye oldum, benimde aynı aracın 2004 model otomatiği var. merak ettiğim benzin lpg geçişlerinin nasıl olduğu. örneğin ben günlük 5 km gidiş 5 geliş yol yapıyorum. ancak ayda 1000 km bazen fazla yol yapıyorum. eğer benzin zamanında lpgye geçmezse benim için hiç bir anlam ifade etmyecek. bazı yorumlarda okuduğum kadarıyla bir kaç kmden sonra lpgye geçiyormuş. durum böyleyse ben tam lpgnin devreye gireceğis zaman yolu bitirmiş olacağım. bu konuda bizi aydınlatırsanız. sevinirim...
    Aracın gaza geçiş sıcaklığını 45 derece olarak ayarlıyoruz bu da soğuk motorda 1 dakıka ,sıcak motorda 5 sanıye gıbı bır zamanda gaza geçişinizi sağlıyor.

Sayın Gayem Oto Yetkilisi

Forumda iyi niyetli olarak sorulara cevap vermeye çalıştığınız görülüyor, ancak bende de 2005 civic var, Aralık 2006 ayında seq 24 montajı yapıldı, yaz günleri için soğuk motorda bir dakika veya 300-500 metre aralığı mümkün olmakla birlikte kış aylarında soğuk motorda 2-3 dakika veya 1500-2500 metre aralığında gaza geçiş olmaktadır. Bu konuda daha öncede belirttiğim gibi gaza geçiş süresinin mutlaka azaltılması gerektiğini düşünüyorum.İyi çalışmalar dilerim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler