+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OPEL ASTRA HB BAGAJ SORUNU

OPEL ASTRA HB BAGAJ SORUNU

Sayın Forum Üyeleri,

Ankara'da oturuyorum. 2004 model Opel Astra HB 1.6 16 V model araba sahibiyim. Aracıma BRC marka sıralı LPG sistemi taktırmayı düşünüyorum. Yalnız arabam hatchback olduğu için bagajı 370 litre. Evli ve çocuk sahibi olduğum için bagaj hacmi bizim için çok önemli. Simit tank uygulamasında mecburen stepne yerinden çıkartılacak ve ister istemez bagajda yer kaplayacak. Bir önceki arabamız Renault 9 Broadway'di ve yedek lastiği arabanın arka alt kısmına monte durumdaydı. Acaba stepne Opel Astra' da da arabanın dışında olabilecek şekilde monte edilebilir mi ve Ankara'da stepne problemini çözen yetkili servisler var mı? Arabamın motoru Opel Astra'nın Ecotek motorundan. BRC marka sıralı LPG sisteminin (simit tanklı) maliyeti tahmini ne olur? Sorularıma vereceğiniz cevaplar için şimdiden sizlere teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

Cevap: OPEL ASTRA HB BAGAJ SORUNU

valla stepne taşıma yerine lastik kitleri var patladığı zaman bi tüp var onu içeri boşaltıyorsun daha sonra pompayla şişriorsun tabi önce batan seyi çıkarman lazım. yada işte stepne tasıcaksın. yada dizel araba alcaksın altına nasıl takılsın? hiç eğilip arabanın altına baktın mı güzel kardeşim. ben o yükseklikte bile altını vurdum senin dedigin gibi yapılsa ne olur?

Alıntı geronimo72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Forum Üyeleri,

Ankara'da oturuyorum. 2004 model Opel Astra HB 1.6 16 V model araba sahibiyim. Aracıma BRC marka sıralı LPG sistemi taktırmayı düşünüyorum. Yalnız arabam hatchback olduğu için bagajı 370 litre. Evli ve çocuk sahibi olduğum için bagaj hacmi bizim için çok önemli. Simit tank uygulamasında mecburen stepne yerinden çıkartılacak ve ister istemez bagajda yer kaplayacak. Bir önceki arabamız Renault 9 Broadway'di ve yedek lastiği arabanın arka alt kısmına monte durumdaydı. Acaba stepne Opel Astra' da da arabanın dışında olabilecek şekilde monte edilebilir mi ve Ankara'da stepne problemini çözen yetkili servisler var mı? Arabamın motoru Opel Astra'nın Ecotek motorundan. BRC marka sıralı LPG sisteminin (simit tanklı) maliyeti tahmini ne olur? Sorularıma vereceğiniz cevaplar için şimdiden sizlere teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.
    sevgili kardeşim benim araba opel vectra 2001 model, simit depo taktırdım, şimdi ise lastik yüzünden depoyu değiştirmeyi düşünüyorum. bende simit değil, 35 lik taktır daha ii olur çünkü istetme bagajı bitiriyor. ben çok pişmanım simit depo taktırdığıma, sen de yanılma ii günler...

Sayın Forum Üyeleri,

merhaba,
    malesef sonunuza çözüm hala bulunamadı. bu sadece sizin değil bir çok kullanıcının ortak sorunu. chevrolet bu soruna sedan araçlarında çözüm bulmuş durumda ama HB araçlarda çözüm yok. ama umutsuzluğa kapılmayın. stepne bagajınızda portatif halde durmakta. istendiği zaman araca kunulabilir istendiği zaman çıkarılabilir. çıkarıldığı zamanda lastik dolgu tüpleri devre girerek sizi bu sorundan kurtaracağına inanıyorum. zira ben bile kendi aracımda o şekilde kullanıyorum. isterseniz servisimize gelerek bilgi alabilr montaj yapılan araçları inceliyebilirsiniz.

iyi günler diler saygılar sunarım.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

OPİS AŞ.
    OPEL YETKİLİ SERVİSİ
    SEÇİM SK.NO:2 İSKİTLER / ANKARA
    0312 3421020 / 136-164
    [/CENTER]

Talking Cevap: OPEL ASTRA HB BAGAJ SORUNU

Sayın Forum Üyeleri,

hocam bende chevi lacetti var hb stepneyi uzun yolda alıyorum yanıma gerçi şu an tüpler var lastik patlaması için ama bende oda yok stepneyi attım garaja devam bundan once astra hb vardı bikere lastik patladı oda eve gelince sabah lastiğin indiğini gördüm yolda kalmadım.bilmiyorum şansımamı geçen uzun yola çıktım stepneyi aldım yanıma ama herangi bir şey olmadı karar senin benim düşüncem koy garaja al lastik onarıcı sprey bak keyfine bende evliyim aylem geniş senin gibi....sekiz yıldır arabam var sadece astradaki olayı yaşadım karar senin...
    :PDT_95:

Normal yedek lastik yerine, ince yedekler mevcut. Birkaç araçta gördüm. O şekilde bir lastik edinilirse bagajda daha az yer tutar.

Mercedes BMW gibi araçlarda kullanılan yeni ince tip stepneleri inceleyebilirsiniz.Çok az yer kaplıyor ve saatte 70 km hız ile en yakın lastikçiye gitmenize imkan sunuyor.Diğer çözüm ise biraz riskli.Neden derseniz tamir tüplerinin çok çeşitleri var piyasada ve aralarında hiç bir işe yaramayanları mevcut.Daha önce bu uygulamayı yapmış güvenilir servislerde araçlarınıza lastiği patlamadan önce bu uygulamayı yaptırırsanız lastiğinize çivi bile batsa havası kaçmıyor.Bildiğim kadarıyla çoğu yetkili araç servisi müşterilerine bu seçeneği sunuyor ve stepne lastik patladı yolda kaldım derdinden müşterisini kurtarıyor.

93 model opel corsa swıng modeline uyacak brc marka tüp ne taktırabilirim?

İlgili araçlarda çok sayıda motor seçeneği var en doğru karar için aracınızı yetkili bayilerimizin görmesini sağlayınız.
    http://www.brcnerede.com

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler