+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 Focus Collection icin en uygun LPG sistemi hangisidir?

Question 2004 Focus Collection icin en uygun LPG sistemi hangisidir?

Arkadaslar herkese merhaba;

Foruma Adana'dan katiliyorum.

2004 model Focus Collection HB sahibiyim ve aracima BRC marka LPG sistemi taktirmayi dusunuyorum.

Bayi listesinden gordugum kadari ile Adana'da 3 adet yetkili servis bulunmakta, en kisa zamanda ziyaret edecegim.

Ancak bu ziyaretimden once az da olsa acikliga kavusturmak istedigim seyler var. Forumlardan takip ettigim kadari ile sistem takildiktan sonra araclarda genelde;
    -Gec calisma
    -Motor ikaz isigi yanmasi
    -Tekleme
    -Hararet
    -Aracin stop etmesi
    -Cekiste azalma
    -Devir saatinde dalgalanmalar....vb. turu problemler gozume carpti.

Ancak 2A yetkililerinin yonlendirmesi ile sorunlarin hizla cozuldugunu gormek de beni bu markayi secmemde yaniltmayacaktir umarim.

Benim birkac sorum olacak izninizle;
    -Aracima en uygun sistem hangisidir?
    -LPG sistemine gecmeden once aracimda yapmam gereken bakimlar var midir? Ki bu soruyu da ozellikle soruyorum ki aracimda sistem takildiktan sonra yukarida bahsettigim sorunlarla ugrasmak istemiyorum. Bir nevi engelleyici bakim da diyebiliriz buna aslinda.

Ilgi ve alakiniz icin simdiden tesekkur ederim...!

Aracınıza uygun sistem SEQUENT-24 MY07 modelimizdir.
    Montaj öncesi hava filitresini değiştirin, boğaz kelebeğini temizlettirin. Ayrıca ateşleme sistemini kontrol ettirin (buji ve ateşleme bobinleri)
    Aracınız bakımlı ve benzinde düzgün çalışıyor olsun, onun dışında sorumluluk bize ait.

KAYBETMEK YOK

Cevap: 2004 Focus Collection icin en uygun LPG sistemi hangisidir?

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınıza uygun sistem SEQUENT-24 MY07 modelimizdir.
    Montaj öncesi hava filitresini değiştirin, boğaz kelebeğini temizlettirin. Ayrıca ateşleme sistemini kontrol ettirin (buji ve ateşleme bobinleri)
    Aracınız bakımlı ve benzinde düzgün çalışıyor olsun, onun dışında sorumluluk bize ait.
    Mesajıma cevabınız için teşekkürler.

Ayın 25inde yani geçen Cuma günü Adana yetkili servisiniz POLAT LPG de Seq-24 modelin Simit depolu LPG sistemini taktırdım. Montajım tamamlandı, depoyu doldurdum (66,19 ytlye 36,97 lt) ve programlama bitiminde aracı kullanmaya başladım. Servis yetkilisi dolu depo ile şehir içi 350 km yol yapmam gerektiğini söyledi. Motor arıza ışığının yanmaması da cabası...

İlk izlenimlerim şunlar;

İlk gün; aracın çekişinde ve performansında herhangi bir düşüklük ya da sıkıntı yaşamadım. Aksine klima açık, sıkışık trafikte bile benzine nazaran daha iyi bir performans aldım diyebilirim. Aracın hızlanması devirlenmesi gayet memnunluk verici.

2. gün; güzel bir Cumartesi sabahı ailemi alıp gezintiye çıkmak için aracımıza bindik ve kontağı çevirdim. Araç sorunsuz çalıştı, ancak devir saati birden aşağı yukarı hareket etmeye aracın deviri yükselip alçalmaya başladı. Ne oluyor demeye kalmadan araç stop etti.
    Tekrar çalıştırdım, yola koyuldum, araç devrindeki dalgalanma bir müddet daha devam etti ve düzeldi. Ancak sürüş esnasında her durmamda devir araç stop edecekmişcesine düşmeye devam etti. Hatta araç stop etmesin diye kırmızı ışıklarda dururken araca devamlı gaz vermek zorunda kaldım. Ve aracın motor arıza ışığı yandı

Hemen Polat LPGyi aradım ve durumu izah ettim. Ertesi gün Pazar olduğu için Pazartesi servise gittim, tekrar program falan derken, rölanti motorunun temizlenmesi gerektiğini söylediler. Aracım 53.400kmde ve 50.000 ağır bakımı daha 2 ay önce yapıldı. Ki bu bakımda komple sistem temizliği de yapıldı.

Ve canımı asıl sıkan size de burada sorduğum 'LPG sistemine gecmeden once aracimda yapmam gereken bakimlar var midir? Aracimda sistem takildiktan sonra sorunlarla ugrasmak istemiyorum.' sorusunu ısrarla sormama rağmen bana 'birşeye gerek yok, gelin sistemi takalım' tarzı bir cevap verilmesi oldu.

Gerekli temizliği Ford yetkili servisinde yaptırdım. Ford servisteki arkadaşlarla motor arıza lambasının yanması ve rölantideki düzensizlik hakkında konuştuk. Motor arıza lambasının sönse dahi birkaç gün sonra tekrar yanacağını ve rölanti sorununu az da olsa yaşamaya devam edeceğimi hatta aracın rölantisini bu sorunu fazla hissetmemem için biraz yükselttiklerini belirttiler.

Temizlik işini de hallettikten sonra tekrar programlama için Polat LPGye giderken LPG ikazım ötmeye başladı. Kilometreye baktım 170km ve LPG ikazım ötüyor !!!!!! Bir anlam veremedim. Aklıma Polat LPG yetkilisinin '1 depo ile şehir içi rahatlıkla 350 km yol yaparsın' sözü gelince 'herhalde göstergede bir hata var' diye düşündüm.

Servise geldim ve gazın 170 kmde bittiğini söyledim, önce mümkün olmadığını söylediler ama gazın gerçekten bittiğini gördüklerinde temizlik sonrası ayar yapılmadığı ve aracı ayarsız kullandığım için aşırı sarfiyatın normal olduğunu söylediler ve depoyu tekrar doldurup tam olarak sarfiyatı anlamak istediler. E ama güzel kardeşim insan 'aracınıza istenilen temizlikler yapılana kadar yeni bir ayar yapılmayacak, bu sebepten gaz sarfiyatınız normalden çok fazla olacaktır. Mümkünse aracınızı gazda kullanmayın ya da az kullanın' denmez mi??? Denmedi ve ben aşırı fazla yaktığım gazla kaldım....!!!

Depoyu tekrar doldurdum (42,83 ytlye 23,92 lt) ve yaptığımız hesaba göre aracım kilometreye yaklaşık 253 ykr yakmış. Nerdeyse şehir içi benzin sarfiyatım

Gerekli ayarlamalar yapıldı, ve servis yetkilisinden motor ışığımın yanmayacağına, aracımda rölanti ile ilgili bir sorun yaşamayacağıma (stop etme devir yükselmesi/düşmesi) bir depo gaz ile şehir içinde yaklaşık 350km yol yapmam gerektiğine; bu ve benzeri bir sorunu tekrar yaşamam durumunda aracıma takılan sistemin sökülüp paramın iade edileceğine dair 'şifaen' taahhütlerimi alıp tekrar yola koyuldum.

Aracımın şu an çalışmasında ve devirinde bir sorun gözükmüyor.

İzlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim.

***Not: Mesajımdan da anlaşılacağı üzere haklısınız biraz fazla titizim hatta pimpirikliyim de denebilir.

2004 collection uma my07 modelini monte ettirdim. daha önceleri kafamda soru işaretleri vardı. yok arıza lambası yanacak, yok performans da kayıplar, yok rölanti ayarı tutmayacak daha nelerr nelerr...
    ama düzgün bir işçilik ve iyi bir kalibrasyonla bu sorunların hiç birini yaşamadım. şu an memnunumm...
    memnuniyetimin derecesini zaman gösterecek.

selamlar... ben de aynı sizin gibi kafamda bir sürü soru işareti olarak MY07 kitini monte ettirdim. İşçilik de zaten diyecek bir şey yok. Olması gerektiği gibi yapıyorlarr. Ama asıl olay kalibrasyonda. Bunun için ilgili yetkilinin birebir araca odaklanması gerekiyor. Bende bunu istedim. LPG montaj işleminden sonra yaklaşık bir saate yakın yol ayarı vb. yaptılar. Sonra ilgili ile beraber tekrar araca bindik ve direksiyona ben geçtim. aracın sürülebilecek tüm sürüş karakterini denedim. İlk kalkışda benzine nazaran bir zayıflık sözkonusu idi. Hemen arkadaş notunu aldı. servisie döndükten sonra gerekli ayarlamayı yaptı. tekrar yol testine çıktık. sorun hallolmuştu.
    bir kez bile arıza ışığı yanmadı.
    Brc servis yetkilini bıraktıkdan sonra direk Ford servisine gittim. Aracı bilgisayara bağlattım. Araçda gerek rölanti gerekse diğer ayarlarında bir problem olmadığını söyledi. ve hatta git LPG dönüşümünü yapan ustanı benim için tebrik et, çok iyi iş çıkarmış dedi. gönlüm rahat olarak döndüm. şu an itibariyla memnunum. 1500-2000 km yol katetmeden LPG mükemmelmiş diyemeyeceğim. sadece şu an için sorun yok ve problemsiz. ilerleyen km ler doğru mu yaptığımı gösterecek. demek istediğim kalibrasyonu yapan Brc yetkilisinin bilgi, beceri ve yeteneği çok önemli. birde birebir aracına konsantire olması gerekiyor. gerçekden çok ince ayarlar... plug&drive sistemi ile ayar yapıldı ama bunu yanında da yaklaşık 1 saate yakında ince ayarlar yapıldı.

daha 3 gün öncesine kadar çevremde anti-lpg ci olarak tanınan biri olarak ben memnun kaldıysam, benim gibi bir çok arkadaşında memnun kalması olasıdır. bu arada brc ile lpg'yi monte eden servis ile iyi yada kötü hiçbir ilişkim yoktur. onun için montaj yaptırdığım yeri de yazmıyorum. sadece izlenimlerim ve olaya bakış açımı paylaşıyorum... olmassa özelden de görüşebiliriz.

Esenlikle kalın...

[Ayın 25inde yani geçen Cuma günü Adana yetkili servisiniz POLAT LPG de Seq-24 modelin Simit depolu LPG sistemini taktırdım. Montajım tamamlandı, depoyu doldurdum (66,19 ytlye 36,97 lt) ve programlama bitiminde aracı kullanmaya başladım. Servis yetkilisi dolu depo ile şehir içi 350 km yol yapmam gerektiğini söyledi. Motor arıza ışığının yanmaması da cabası...

İlk izlenimlerim şunlar;

İlk gün; aracın çekişinde ve performansında herhangi bir düşüklük ya da sıkıntı yaşamadım. Aksine klima açık, sıkışık trafikte bile benzine nazaran daha iyi bir performans aldım diyebilirim. Aracın hızlanması devirlenmesi gayet memnunluk verici.

2. gün; güzel bir Cumartesi sabahı ailemi alıp gezintiye çıkmak için aracımıza bindik ve kontağı çevirdim. Araç sorunsuz çalıştı, ancak devir saati birden aşağı yukarı hareket etmeye aracın deviri yükselip alçalmaya başladı. Ne oluyor demeye kalmadan araç stop etti.
    Tekrar çalıştırdım, yola koyuldum, araç devrindeki dalgalanma bir müddet daha devam etti ve düzeldi. Ancak sürüş esnasında her durmamda devir araç stop edecekmişcesine düşmeye devam etti. Hatta araç stop etmesin diye kırmızı ışıklarda dururken araca devamlı gaz vermek zorunda kaldım. Ve aracın motor arıza ışığı yandı

Hemen Polat LPGyi aradım ve durumu izah ettim. Ertesi gün Pazar olduğu için Pazartesi servise gittim, tekrar program falan derken, rölanti motorunun temizlenmesi gerektiğini söylediler. Aracım 53.400kmde ve 50.000 ağır bakımı daha 2 ay önce yapıldı. Ki bu bakımda komple sistem temizliği de yapıldı.

Ve canımı asıl sıkan size de burada sorduğum 'LPG sistemine gecmeden once aracimda yapmam gereken bakimlar var midir? Aracimda sistem takildiktan sonra sorunlarla ugrasmak istemiyorum.' sorusunu ısrarla sormama rağmen bana 'birşeye gerek yok, gelin sistemi takalım' tarzı bir cevap verilmesi oldu.

Gerekli temizliği Ford yetkili servisinde yaptırdım. Ford servisteki arkadaşlarla motor arıza lambasının yanması ve rölantideki düzensizlik hakkında konuştuk. Motor arıza lambasının sönse dahi birkaç gün sonra tekrar yanacağını ve rölanti sorununu az da olsa yaşamaya devam edeceğimi hatta aracın rölantisini bu sorunu fazla hissetmemem için biraz yükselttiklerini belirttiler.

Temizlik işini de hallettikten sonra tekrar programlama için Polat LPGye giderken LPG ikazım ötmeye başladı. Kilometreye baktım 170km ve LPG ikazım ötüyor !!!!!! Bir anlam veremedim. Aklıma Polat LPG yetkilisinin '1 depo ile şehir içi rahatlıkla 350 km yol yaparsın' sözü gelince 'herhalde göstergede bir hata var' diye düşündüm.

Servise geldim ve gazın 170 kmde bittiğini söyledim, önce mümkün olmadığını söylediler ama gazın gerçekten bittiğini gördüklerinde temizlik sonrası ayar yapılmadığı ve aracı ayarsız kullandığım için aşırı sarfiyatın normal olduğunu söylediler ve depoyu tekrar doldurup tam olarak sarfiyatı anlamak istediler. E ama güzel kardeşim insan 'aracınıza istenilen temizlikler yapılana kadar yeni bir ayar yapılmayacak, bu sebepten gaz sarfiyatınız normalden çok fazla olacaktır. Mümkünse aracınızı gazda kullanmayın ya da az kullanın' denmez mi??? Denmedi ve ben aşırı fazla yaktığım gazla kaldım....!!!

Depoyu tekrar doldurdum (42,83 ytlye 23,92 lt) ve yaptığımız hesaba göre aracım kilometreye yaklaşık 253 ykr yakmış. Nerdeyse şehir içi benzin sarfiyatım

Gerekli ayarlamalar yapıldı, ve servis yetkilisinden motor ışığımın yanmayacağına, aracımda rölanti ile ilgili bir sorun yaşamayacağıma (stop etme devir yükselmesi/düşmesi) bir depo gaz ile şehir içinde yaklaşık 350km yol yapmam gerektiğine; bu ve benzeri bir sorunu tekrar yaşamam durumunda aracıma takılan sistemin sökülüp paramın iade edileceğine dair 'şifaen' taahhütlerimi alıp tekrar yola koyuldum.

Aracımın şu an çalışmasında ve devirinde bir sorun gözükmüyor.

İzlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim.

***Not: Mesajımdan da anlaşılacağı üzere haklısınız biraz fazla titizim hatta pimpirikliyim de denebilir.[/QUOTE]

selamlar....

4 gündür aracıma daha önce yapmadığım şekilde; yüksek devir, düşük devir, uzun süre rampa çıkma, yüksek sürat vb... tarzda biniyorum....

bozamadım aleti...

65 000 km neden bekledim acaba diye sorguluyorum kendimi....

sanırım bu konuda problem biraz da BRC den ve Yetkili Distribütörden kaynaklı....

kendinizi iyi anlatamamışsınız otomobil kullanıcılarına...

şaka bir yana; no problem, no stres, no polemik... forever MY07...

uzun yol deneyimi;

240 km lik mesafe 100-120 km/sa hızla 16,5 lt lpg tüketimi araçta iki kişi ve lpg tankı. performansda, rampa da hiç bir sorun yaşamadım.

şehir içi deneyimi;

çok nadir 3. vites olmak üzere genelde 1. ve 2. vites. 260 km de 25,4 lt lpg tüketimi. şehiriçi ani hızlanmalarda benzinden bir miktar performans düşüklüğü mevcut.

bunlar tamamen kullanıcı yani benim görüşlerim. merak eden arkadaşlara ışık tutması amacıyla yazıyorum.

selamlar...

Bu arada BRC Adana bayisi Polat Otogaz'a Mehmet Polat'a cok tesekkur ederim. BRCye gectikten sonra telefonla da arayarak herhangi bir sorun yasayip yasamadigimi devamli sorarak musteri memnuniyetine verdigi onemi bir kez daha gostermis oldu. En son gecen hafta sonu led ayarlarimi yaptirtmak icin tekrar kendisini ziyaret ettigimde hem sistemi tekrar kontrol etti hem de BRC enjektor temizleyicisini (Turap sanirim) hicbir ucret talep etmeden "hediye" etti.

Hem BRC'ye hem 2A Muhendislik'e hem de Mehmet Polat'a ilgi alaka ve musteri memnuniyetine verdikleri onemden oturu tekrar tekrar tesekkur ederim.

5000 km geçtim brc my 07 ile....

hiçbir sorun yaşamadım...

işin güzel tarafı da yeni dostlar kazandım... çorum özençler e teşekkür ediyorum...

Alıntı alibaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 km geçtim brc my 07 ile....

hiçbir sorun yaşamadım...

işin güzel tarafı da yeni dostlar kazandım... çorum özençler e teşekkür ediyorum...
    sayın alibaba;

Nice nice 5000 kmlere Güzel düşünceleriniz için teşekür ederiz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler