+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 Nissan Primera 1.8 lpg dönüşümü hk.

2001 Nissan Primera 1.8 lpg dönüşümü hk.

Merhaba;
    2001 model Nissan Primera 1.8 aracım için lpg dönüşümü uygunmudur, herhangi bir sorun yaşarmıyım ve tüketim ne civarda olur, bilgilendirirseniz sevinirim. Montaj sonrası işlemler için ne kadar masraf çıkar? Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Konya yetkili bayi (sanırım Genç Otogaz) ile iletişime geçip bende lpg ye geçeceğim umarım.

Hiç bir sorun yaşamazsınızç SEQUENT-24 MY07 modelimiz aracınızla teknolojik uyum içerisinde çalışır.
    Benzine göre litre bazında %15-20 daha fazla tüketiminiz olur. Yani 100km de 10 lt benzin tüketiyorsanız, 11.5-12lt LPG tüketirsiniz.
    Fiyat, ödeme seçenekleri ve referans araçlar konusunda GENÇ OTOGAZ' dan detaylı bilgi alabilirsiniz.
    İyi günler.

Alıntı ihsann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    2001 model Nissan Primera 1.8 aracım için lpg dönüşümü uygunmudur, herhangi bir sorun yaşarmıyım ve tüketim ne civarda olur, bilgilendirirseniz sevinirim. Montaj sonrası işlemler için ne kadar masraf çıkar? Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Konya yetkili bayi (sanırım Genç Otogaz) ile iletişime geçip bende lpg ye geçeceğim umarım.

KAYBETMEK YOK

Öncelikle ilginize teşekkürler. Tüketimin lpg bazında daha çok olacağını söylediniz bu durumda lpg fiyatlarında olabilecek artış bize büyük dezavantaj. Yani benzine ve mazota gün geçtikçe zam yapıyorlar, lpg nin de o fiyatlara ulaşması mümkün mü? İnsanlar neye rağbet ederse ona zam geliyor,açıkcası beni düşündüren bu.

Lpg nin litre fiyatının 1,82(Konya) olduğunu düşünerek şehiriçinde 12lt gibi yakacağını söylemişsiniz, km de 21kuruş gibi yakacaktır, yazın benzinde de 30kuruş gibi yakacağını düşünürsek sizce de aradaki fark az değil mi?

Cevap: 2001 Nissan Primera 1.8 lpg dönüşümü hk.

size tahmini yakıt verilmiş farkındaysanız sizin aracın yakıtı şehir içi 100km.de 10lt civarıdır

Verilen tahmini değer aracın normalde şehiriçinde yaktığı değer. Yani araç benzinde 10lt yakıyor, admin de lpg de 12lt yakacağını söylemiş. Zaten taktırmak artık mantıklı gelmiyor,sorularıma da cevap alamadım. 2000ytl ye yaklaşık bi maliyeti olacak, tüketimin ne kadar düşeceği belli değil,20 kuruş civarında olacaksa şehiriçinde, kendini zor amorti edecek. Kısacası, net bi bilgi alamadım sizden...

arkadaş benimde 2007 model nissan almera aracım var brc sıralı sistem taktırdım taktıdrığımada o kadar memnunum anlatamam benzin şu an 3490 gaz 1800 aradaki fark belli vede araçda kimse gaz takılı olduğuna inanmıyor
    50 ytl lik gaz alıyorum geziyorum geziyorum gaz bitmiyor üstelik bu geziler devamlı istanbul gibi bir tarfikte bence hiç düşünme taktır.

Yorumun için teşekkür ederim arkadaşım,en azından nissan olarak bi referansım oldu. Son gelen zamlardan ve senin olumlu değerlendirmen sonucu sanırım taktıracağım artık. Aklıma takılan noktalar vardı, uyum sağlayıp sağlamaması,tüketimin yüksek olması gibi.. Ama sen tecrübe etmişsin(sanırım 1.5 motor aracın) benimde senin kadar olmasa da kayda değer bi tasarrufum olacaktır. Tekrar teşekkürler ilgin için.

Alıntı aslan71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş benimde 2007 model nissan almera aracım var brc sıralı sistem taktırdım taktıdrığımada o kadar memnunum anlatamam benzin şu an 3490 gaz 1800 aradaki fark belli vede araçda kimse gaz takılı olduğuna inanmıyor
    50 ytl lik gaz alıyorum geziyorum geziyorum gaz bitmiyor üstelik bu geziler devamlı istanbul gibi bir tarfikte bence hiç düşünme taktır.

ihsan kardeş evet aracım 1.5 ve yakıt ekomomisinden çok memnunum istanbul içinde devamlı yüksek devirde kullanıyorum ve 70 ytl lik gazla istanbul içinde devamlı dur kalk trafikte 400 km yapıyorum.kaba bir hesapla normal kullanımda ve uzun yolda bu mesafenin dahada uzayacağından eminim.ama sana tavsiyem eğer istanbul'da ikamet ediyorsan merkez servise taktırman eminim sende benim gibi memnun kalacan.şimdiden hayırlı olsun.

Herkes diyor ya takılan sistemden ziyade takan usta önemli diye,sende memnun olduğuna göre işin ehli bir yerde taktırmışsın demekki. İstanbulda değilim,yoksa tavsiyeni dikkate alırdım. Yine de saol ilgin için. Hafta sonu bir kaç yerle görüşeceğim, bende benzin eziyetinden kurtulup lpg nin rahatlığına kavuşurum umarım. Tabi benzine astronomik zamlar yapanlar lpg ye de yapmazsa..

evet haklısın takan servisin işinde uzman olması lazım . araştırmadan referans almadan kesinlikle taktırma hatta ist gelme şansın olursa git merkez servisde taktır yanlış anlama merkez servisle hiç bir alakam yok , çok memnun kaldığım için ve arkadaşlar işin uzmanı olduğu için yazıyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler