+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20 ytl ile 100km normal mi?

20 ytl ile 100km normal mi?

merhaba 2a mühendislik calısanları..19 nisan 2008 günü yetkili bayinizden arabama brc marka lpg dönüşümünü yaptırdım..20ytl tutarında yaklaşık 11.2 lt lpg aldım.ve tamamını kullandıgımda 100km yol katettim...sizce bu normal mi?daha fazla mesafe gitmem gerekmiyor mu? arabam 2007 model hyundai getz 1.4.. şimdiden teşekkürler..

Ölçümlerinizi 2 veya 3 tank dolumundan sonra yaparsanız daha sağlıklı olur.

KAYBETMEK YOK

Alıntı sonercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba 2a mühendislik calısanları..19 nisan 2008 günü yetkili bayinizden arabama brc marka lpg dönüşümünü yaptırdım..20ytl tutarında yaklaşık 11.2 lt lpg aldım.ve tamamını kullandıgımda 100km yol katettim...sizce bu normal mi?daha fazla mesafe gitmem gerekmiyor mu? arabam 2007 model hyundai getz 1.4.. şimdiden teşekkürler..
    SAYIN SONERCAN;

Ölçümlerinizi bir kaç depo sonra ,aynı pompadan gaz alarak yapıp ve şehir içi ve şehirler arası olarak verileri sunarsanız değerlendirmelerimiz daha net olacaktır.lpg li güzel günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Cevap: 20 ytl ile 100km normal mi?

benimde arabam 1.4 getz ve yaklaşık 7-8 aydır brc seq24 my-07 kullanıyorum.şuan şehir içi 20 ytl lik lpg ile ortalama 105-113 arası km yapıyorum.( lpg litresi 1,81 ytl ). bu değerler bana biraz yüksek geliyor.yetkililerden değerlendirme bekliyorum.bide bu yeni çıkan plug&drive proramını malatyadaki servisinize yükletebilirmiyim.

Kullanma stili ve trafiğin durumuna göre değişir. Kesin bir tüketim karşılaştırması için benzin tüketiminizi hesaplamanız gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

SAYIN SONERCAN;

Sanırım vermiş olduğunuz veriler şehir içi yakıt tüketiminiz.Hangi ilde olduğunuzu belirtmemişsiniz fakat hundai getz için yine de biraz yüksek gibi gözüküyor.Benzin yakıt tüketimi ile karşılaştırırsanız daha doğru bir sonuç alırsınız.

Özençler 2A Çorum Otogaz

benim araçta ford escord cli karsdayım lpg 1,86 ytl benim araçta 78 ytl ile 410 km yaptı

beni araç opel corsa 70 ytl benzinle 350 km yol yapıyom lpg ye geçsem aynı 1.2 aracım lpg de karım olurmu

bence çok arkadaşım benim araç 2005 opel corsa 1.2 80 beygir 70 ytl benzinle 350 km yol yapıyorum sen sankide benin kulanıyosun bende aracıma lpg taktırmayı düşünüyom ama bilgi alamıyom bilgi verirseniz memnun olurum1.2 lere lpg uygun olurmu

Sn muratsari tasaruf oranı hesaplarken şu yolu izlemenizi tavsiye ederiz.Aracınızın 100 km'de 10lt benzin tüketiyorsa lpg'de litre bazın da max.%15-20 civarı fazla tüketiminiz olacaktır.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler