+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Toyota Corolla 1.6 SD Terra aracımın tüketimi

Toyota Corolla 1.6 SD Terra aracımın tüketimi

Toyota Corolla 1.6 SD Terra aracımın LPG tüketimi normal mi değil mi henüz karar verebilmiş değilim.. Eğer aynı araca sahip arkadaşlar varsa yakıt tüketimleri ne kadar acaba?? Bilgi verirseniz çok sevinirim.. Benim aracım şu an şehir içinde 0.20 YTL'den fazla yakıyor.. Uzun yolda ise bu tüketim değeri yakşalık 0.15 YTL ile 0.17 YTL arasında değişiyor..

Şehrinizi belirtmediğiniz için ş.içi yakıtınızı yorumlıyamıyacağım (

Şehirler arası yaptığınız hız !

bunlara rağmen 150 - 170 rakamları bana iyi gibi geldi

Cevap: Toyota Corolla 1.6 SD Terra aracımın tüketimi

yakıtınız gayet normal

Alıntı destinyofblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyota Corolla 1.6 SD Terra aracımın LPG tüketimi normal mi değil mi henüz karar verebilmiş değilim.. Eğer aynı araca sahip arkadaşlar varsa yakıt tüketimleri ne kadar acaba?? Bilgi verirseniz çok sevinirim.. Benim aracım şu an şehir içinde 0.20 YTL'den fazla yakıyor.. Uzun yolda ise bu tüketim değeri yakşalık 0.15 YTL ile 0.17 YTL arasında değişiyor..
    sayın destinyofblue,
    Aracınızda ki lpg sistemini belirtmemişsiniz, Toyotanızın yakıt tüketim verileri fena değil fakat yine de aracınızın bakımlarını ve de lpg ayarını elden geçirmekte fayda var. İyi günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

hiç mi cevaplayabilecek birisi yok? ( (gazı 1.65 ytl'den alıyorum..)

Alıntı destinyofblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç mi cevaplayabilecek birisi yok? ( (gazı 1.65 ytl'den alıyorum..)
    Kardeşş...! Okumuyomusun adamların yazdığını...?
    Şehrini yazmamışsın,uzun yolda kaç km süratle gittiğini yazmamışsın..
    Eee sana nassı cevap yazsınların yaaww..?
    Müneccim değil ya kimse burada

Şehir olarak Ankara'dayım..
    aracın LPG sistemine geline açıkcası 2A'nın internet sitesi olduğu için yazmaya gerek yok diye düşünmüştüm.. ) tabi ki sıralı sistem BRC (my07) takılı aracımda..
    uzun yoldaki yaptığım sürat ise genelde 100-120 km arası idi.. dönem dönem otoban olduğu için 140-160 km arasına da çıktığım oldu ama sürekli olarak bu hızda gitmedim.. 100 km'nin altına da düştüğüm olmadı pek..

son yaptığım ölçüme göre ise şehir içinde 0.22 YTL gibi bir değer çıktı.. her ne kadar şehirler arası iyi gibi gözükse de şehir içindeki tüketim bana biraz fazla gibi geliyor.. 60 YTL'ye (36 litrex1,67 YTL=60 YTL) doldurduğum depo ile zar zor 300 km yapabiliyorum..

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Merhabalar

T.Corolla Terra 2004 Otomatik şanzıman
    İzmir; benzin tüketimim LPG öncesi 9 lt civarındaydı, tüpe geçtim, biraz uzun yolum arttı ama 10lt LPG tüketiyorum. Bu en fazla 10,5 lt olacaktır tahminim. Tüp taktırdığım 1,5 ay oldu.

Aynı motorlu Avensis'i olan akrabam 10lt gaz tüketiyor.
    Saygılar

Benzin tüketiminize göre LPG tüketiminiz gayet iyi. Bir diğer araçla karşılaştırmak yanıltıcı olabilir.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

merhabalar.. arkadaşlar hiç kimse yok mu 2003 toyota corollasında lpg kullanan?? kaç gün oldu ama hala doyurucu bir cevap alamadım.. ve hala aracımın fazla yaktığı kanaatindeyim.. her ne olursa olsun lpg tüketimimin kilometrede 20 ykr'nin üstünde olması kabul edilebilir bir şey değil bence.. ankaradayım ve lpg'yi yaklaşık olarak 1.67 ytlden alıyorum.. tamamı şehir içi olmak üzere (çok da sıkışık trafikte değil üstelik) 60 ytl'ye doldurduğum bir depo lpg (45 lt'lik simit depo,36 litre gaz alır genelde doldurduğumda) ile 300 km'yi zor yapıyorum.. lütfen yardımcı olun.. ben bu değerleri normal bulmuyorum.. neden kaynaklanıyor olabilir?? şimdiden teşekkür ederim..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler