+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yol bilgisayarları

Yol bilgisayarları

Merhaba yol bilgisayarlarının lpg de doğru çalışmadığını duydum.örneğin focus ghiada lpg deyken yol bilgisayarını kullanabiliyormuyuz.Teşekkürler.

Cevap: Yol bilgisayarları

Kalan menzil dışında diğer fonksiyonlar çalışır.

KAYBETMEK YOK

benzinde oldugu gibi depodaki lpg ile ne kadar gidebilecegimizi görebilir miyiz..

yol bilgisayarında ortalama yakıt 7,4 gösterirken 16,05 lt yakıtla 216 km gitmesi gerekir hesabım doğruysa oysa 175 km gidiyor. buna göre yol bilgisayarındaki ortalama yakıta yaklaşık olarak % 30 daha mı ilave etmemiz gerekiyor yakıt hesaplarken yoksa cokmu yakıyor aracım.
    ayrıca eski sistemle takılan enjektörleri yeni sisteme cevirmek icin ilk taktıranlara özel uyglamanız olacakmı.

Smile Cevap: Yol bilgisayarları

Alıntı himmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol bilgisayarında ortalama yakıt 7,4 gösterirken 16,05 lt yakıtla 216 km gitmesi gerekir hesabım doğruysa oysa 175 km gidiyor. buna göre yol bilgisayarındaki ortalama yakıta yaklaşık olarak % 30 daha mı ilave etmemiz gerekiyor yakıt hesaplarken yoksa cokmu yakıyor aracım.
    ayrıca eski sistemle takılan enjektörleri yeni sisteme cevirmek icin ilk taktıranlara özel uyglamanız olacakmı.

ÇOK ZOR BİR SORU DEĞİLDİ!!!!!

ÇOK ZOR BİR SORU DEĞİLDİ!!!!!
    Benzinden mi lpg'den mi bahsediyorsunuz.Eski sistem derken ne demek istediniz.İyi çalışmalar

yazdığım değerler lpg ile alakalı
    eski sistem derken kastım manifotun matkapla delinerek lpg enjektör bağlantılarının değiştirilmesi ni sormuştum

1.20 ile çarpacaksınız.Fakat tam sonuç alamazsınız.
    Yeni uygulamamızın 1. amacı manifoltun delinmemesi olduğu için sizin manifoltunuz zaten delinmiş o yüzden gerek görmüyoruz.İyi çalışmalar

216 km 1.2 ile bölersınız ( Gazda %20 fazla litre ihtiyacınız var )=180 km
    G.Prevazi

aracım mazda 3 yolbilgisayarında ortalama tüketim 8.5 oluyor yani 8.5 lpg mi yakıyorum yoksa benzin deki ayarlara göremi gösteriyor 1.20 ilemi çarpmam gerekiyor??

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler