+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 clio benzinden gaza geçişte problem

2000 clio benzinden gaza geçişte problem

merhabalar aracım 2000 clio rna daha öncede forumda yazılarım olmuştu.Benim sorunum aslında eskiden de vardı fakat ben sorun olarak görmüyordum.Çok soğuk havalarda benzinden gaza geçerken o da rolantide arabam stop ediyordu.Fakat geçen gün biraz rampa bir yolda 4.viteste giderken dönüş yapacağımdan frene basıp yavaşlayıp vites küçültmeye çalıştığımda arabamın hareket halinde stop ettiğini gördüm.Aynı yolu kullandığım için 3 defa test ettim hepsinde de araba stop etti.Tahminime göre arabanın stop ettiği yer gaza geçiş yeri.Daha önceden yetkili servisime başvurduğum zaman sistemi test ettiler bir sorun gözükmediğini yanlız rölantide bir sorun olabileceğini ibrenin sabitlemediğini söylediler.Gerçekten rölantide ibre sabitlemiyor.Sizce de sorun bu olabilirmi? Yine bilen birilerine danıştığım zaman da bana sensörde bir sorun olabileceğini söylediler.Açıklamalarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: 2000 clio benzinden gaza geçişte problem

Rölanti gezmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Daha mesajlarınızdan anladığımız kadarıyla aracı yoğun kullanıyorsunuz. Benzin bakımlarını zamanında yaptırıyor musunuz? LPG bakımlarınızı zamanında yaptırdınız mı?
    Montaj yaptırdığınız yetkili sevisimize uğramanız gerekiyor.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

arabanın bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum.Lgp bakımınıda yeni yaptırdım sayılır.Yetkilim servisime uğradım gerekli filtreleri değiştirdiler ve kontrollerini yaptılar.Fakat servise gittiğim sırada böyle bir sorunum yoktu sorun sonradan çıktığı için bahsedemedim.Dün de arabayı sanayide ustaya götürdüm.Arabanın henüz ısınmamasından kaynaklanabileceğini söyledi.Gerçekten anlattığım olaylar araba soğukken başıma geliyor yoksa gün içinde araba ısındıktan sonra böyle bir sorun yaşamıyorum.Birde arkadaşım rölantimin düşük olduğunu söyledi.Arabamın ustasıda lpg taktırdığım servise uğrayarak rölanti ayarımı yükselttmemi söyledi.Servisim bana ne şekilde yardım edebilir? Tşk.

Lightbulb Cevap: 2000 clio benzinden gaza geçişte problem

Aracınız bu sıkıntıyı benzindede yapıyor mu ?eğer yapıyosa aracınızın ilk önce benzinde normal hale gelmesi gerekir.Aracınızın hava akış metresini bi kontrol ettirin karbüratör boğazını bi temizletin dediğim gibi benzinde bu sıkıntı var ise çözülmesi şart iyi günler.

YAMAN OTOGAZ
    FATİH SULTAN MEHMET SAN.SİT C.4BLK NO:4 ÜMRANİYE
    info@yamanotomotiv.com

Aracınızın lpg ye geçişi otomatik mi yoksa gaza basınca mı geçiyor. Benim arabamda böyle sorunluydu, meğer otomatik geçişliymiş, lambada durduğum zaman gaza geçiş esnasında stop ediyordu. Servise götürdüm ve otomatik geçişten gazla geçişe çevirdiler şimdi herhangi bir sorunum yok. Sizde öyle yaptırın....

araç otomatik geçişte olsa istop etmemesi gerekiyor mutlaka bir sorun var. gaz kelebek boğazında kirlenme vaya rolanti motorunda birsorun olabilir.

Boğaz kelebeği ile rölanti ayarlayıcısını temizlettim.Fakat sorun devam ediyor.Hava akış metresini bilemiyorum.En kısa zamanda usta ile görüşeceğim tşk cevaplarınız için.Bir türlü halledemedim sorunu.(((

Thumbs down Cevap: 2000 clio benzinden gaza geçişte problem

merhaba aracınızın diğer aksamlarını kontrol ettirdiyseniz rolanti motoru gibi sensörler gibi vesaire ciloo ların ve benzinli kangoların gaz kelebek kutusu pilastik ve zayıf bir malzemeden yapılmış zamanla eğilme yapıyor gözle görülmeyecek kadar genelde otür arızaları ordan yapıyor yetkili bir serviste kontrol ettirin daha sonra lpg-ye yeni bir kalibrasyon yaptırın
    iyi günlerde kullanmak dileğiyle SAYGILAR

Sorunu nihayet hallettim.Mesaj yazarak katkı sağlayanlara tşk ederim.Sonuç olarak sıkıntı lpg sisteminde değil başka taraflardaymış.Sorunsuz kullanıyorum şu an.BRC den eskiden olduğu gibi şu anda da çok memnunum ve 2.5 senedir sıkıntısız kullanıyorum

Sn. antepsin,
    Sorun neredeymiş? Buraya yazarsanız diğer arkadaşlar da faydalanır.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler