+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzin pompası

Question Benzin pompası

Sayın 2a mühendislik, 2005 laguna 2'de brc kullanıyorum merak ettiğim şu olay var araç benzinden gaza geçtiğinde ve (gazdan benzine geçtiğinde yine pompa devreye girecek) bir zaman rölesi yardımıyla benzin pompasını devreden çıkarmak mümkünmü sakıncası olurmu , eğer olur ise bu nasıl mümkün olur , boşu boşuna pompayı çalıştırmanın anlamı yok en azından yıpranmaz böyle birşey yapılırsa bağlantı şemasını verebilirmisiniz cevabınızı bekliyorum saygılar.

Cevap: Benzin pompası

Benzin pompasını durdurmak tehlikeli. Gazla çalışırken herhangi bir problemde aracın kendiliğinden benzine geçmesi lazım. Benzin pompasını durdurursanız araç stop eder. Bu nedenle kesinlikle önermiyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

teşekkürler iyi çalışmalar

sayın Laguna isimli kullanıcı 2005 laguna 2 aracınızda lpg ile ilgili bir sorun yaşadınız mı birde arac 1.6 mı 2.0 mı bende 1.6 var bende brc taktırmayı düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin pompasını durdurmak tehlikeli. Gazla çalışırken herhangi bir problemde aracın kendiliğinden benzine geçmesi lazım. Benzin pompasını durdurursanız araç stop eder. Bu nedenle kesinlikle önermiyoruz.
    Bursa daki yetkili servinizde de, benzim pompasını durduran elektronik bir devre takılması öneriliyor. Bu devre araç lpg ye geçtikden belli bir süre (60 veya 90sn) sonra benzin pompasını durduruyor ve araç lpg den benzine geçtiğinde de tekrar pompanın çalışmasını sağlıyormuş.
    Bu durum sizin verdiğiniz bilgi ile çelişiyormu ? yoksa biryerde bir yanlış anlama mı var ?
    tşk.

Biz önermiyoruz. Müşteri ısrar edince bayiler önermediğimiz çözümler üretmek mecburiyetinde kalabiliyorlar.

KAYBETMEK YOK

Alıntı FaTaL_StOrM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın Laguna isimli kullanıcı 2005 laguna 2 aracınızda lpg ile ilgili bir sorun yaşadınız mı birde arac 1.6 mı 2.0 mı bende 1.6 var bende brc taktırmayı düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Aracım 1.6 motor privilege modeli , brc sequent 24 sıralı sistemi istanbul 2a kağıthane servisinde taktırdım montaj yapan arkadaşlardan ve brc sıralı sistemden çok çok memnunum bir iki ayar probleminden başka hiçbir sorunum olmadı performans mükemmel gönül rahatlığıyla taktırabilirsin hiç tereddüt etmeden.

Question Cevap: Benzin pompası

Alıntı mgunhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa daki yetkili servinizde de, benzim pompasını durduran elektronik bir devre takılması öneriliyor. Bu devre araç lpg ye geçtikden belli bir süre (60 veya 90sn) sonra benzin pompasını durduruyor ve araç lpg den benzine geçtiğinde de tekrar pompanın çalışmasını sağlıyormuş.
    Bu durum sizin verdiğiniz bilgi ile çelişiyormu ? yoksa biryerde bir yanlış anlama mı var ?
    tşk.
    Böyle bir zaman rölesi montaj olayını renault yetkili servisteki bir arkadaşımın fikri ile taktırmayı düşündüm araç gazda çalıştığında benzin pompasının geri dönüşte çalıştığı için benzin hortum devresi üzerinde fazlaca basınç yarattığı olayından bahsetti banada mantıklı geldi birkaç laguna araçta böyle sorun olduğunu söyledi bunun için zaman rölesi olayını araştırma ihtiyacı hissettim.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bu arada laguna 2lerde benzin pompası saatte 60lt benzin pompalıyormuş.

Benzin pompası durdurmak tehlikelidir artı benzin pompasının çalışmasını kontrol eden araçlar arıza lambasını yakabilir pompa çalışmadığı için araçlar da benzin enjektörü railine pompalanan benzinin yaklaşık söylüyorum %5 enjektörler vasıtası ile motora gönderiliyorsa geri kalan %95 geri dönüşüm vasıtası ile benzin deposuna geri dönüyoır bu olay lpg %100 geri dönüyor ki aradaki fark %5 civarı sistemin çalışmasını çok fazla etkileyecek bir durum değildir araçlarınızın benzin seviyesini 1/4 altına düşürmeyin artı uzun yolculuklar öncesi 1/2 seviyesine yükseltirseniz sorun yaşamazsınız.İyi çalışmalar

Merhabalar;

Arabam laguna 1 96 model 2000cc. Yaklasik 2 yili askin suredir arabamda BRC sirali sistem kullaniyorum. Hic bir sikayetim olmadi simdiye dek fakat gecen ay arabami parketmistim ama dondugumde arabam kontak bastigi halde calismadi. Ustami aradim geldi benzin pompasinin yandigini soyledi. Sonra onun ve uzamn bir donusum merkezinin soylemine gore eger gaza gecince benzin pompasini durduran bir sistem olmaz ise pompanin calistigi ve surekli calismasinin motoru yordugunu soyledi. Ben de popayi degistirdikten sonra bu bahsedilen roleden takrim fakat problem cozulmedi bu seferde brc sistemlerinde bezin kesilirkiseilmez gaz devreye girmekte geciktigi icin araba gecis aninda yuksek devirde olursa stop ediyor fakat alcak devirlerde(rolantide) problem yok. Bosa calisan pompa hem zorlaniyor hemde omru tukeniyor, buna bir cozum uretilmeli!!!

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler