+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane II yakıt bilgisi

Megane II yakıt bilgisi

Merhabalar,

Salı günü BRC kitini Megane'a taktırdım. Depoyu fulledim 107 Km şehir içinde gezdim tekrar fulledim 25 ytl'ye doldu hesaba gore 233 ykr yakıyor bu normal midir?

Aracım Megane 1.6 Otomatik

Cevap: Megane II yakıt bilgisi

Lpg tüketim değerini aracınızın benzin tüketim değeri ile kıyaslamanızı yani lt bazın da %15-20 kadar fazla tüketim normaldir.Şunu da belirtmeden geçemeyeceğiz yaptığınız kilometrenin çok az olmasından dolayı hata oranı fazla olabilir bu tür bir ölçümde değer 100 krş çıkabilirdi.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg tüketim değerini aracınızın benzin tüketim değeri ile kıyaslamanızı yani lt bazın da %15-20 kadar fazla tüketim normaldir.Şunu da belirtmeden geçemeyeceğiz yaptığınız kilometrenin çok az olmasından dolayı hata oranı fazla olabilir bu tür bir ölçümde değer 100 krş çıkabilirdi.İyi çalışmalar
    Merhabalar,

Haftasonu deneme amaclı 323 km uzun yol yaptım (depoyu fulledim yola çıktım) gittiğim yerde yine fulledim. 55 YTL'ye dolu hesaplarıma göre 55 ytl / 323km 170 ykr yapıyor bu değer nasıl sizce?

Alıntı dreamhits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Salı günü BRC kitini Megane'a taktırdım. Depoyu fulledim 107 Km şehir içinde gezdim tekrar fulledim 25 ytl'ye doldu hesaba gore 233 ykr yakıyor bu normal midir?

Aracım Megane 1.6 Otomatik
    2-3 depo LPG tükettikten sonra daha sağlıklı sonuçlar alındığı işin duayenleri tarafından bilinen bir gerçektir.O yüzden size tavsiyem 2-3 hatta sağlam olsun 4-5 depo LPG tükettikten sonra ölçümlerinizi yapmanız.

Şükrü YÜKSELEN
    Zonguldak-Ereğli

Kadir Bey benim yol bilgisayarımda benzinde iken tüketim 7,0 gösterirken gaza geçince bu değer 6,1 lere düşüyor ben buradan gazın zengin olduğu kanısına varıyorum bu yakıt tüketimimi olumsuz etkiler mi.Tankı doldurduğumda da yol bilgisayarındaki tüketimden %33 daha fazla gaz alıyor aradaki farkın %20 civarı olması gerekmez mi . Teşekürler.

Aracınız lpg'de biraz zengin.İyi çalışmalar

223 KM: 39 YTL
    252 KM: 45 YTL

Bu değerler nasıl? şehir içi - dışı karışık değer

Alıntı dreamhits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    223 KM: 39 YTL
    252 KM: 45 YTL

Bu değerler nasıl? şehir içi - dışı karışık değer
    SAYIN DREAMHİTS;

Verdiğiniz değerler şehir içi şehir dışı karışık.bu hesabı yapmak da biraz karışık ama ortalama olarak 100km/9lt lpg değeri gayet güzel.Lpg li güzel günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Bu mesajımdan sonra verdiğiniz yanıt doğrultusunda servise gittim eski tip olan filtreyi yeni bi modelle değiştiler onun montajı artık yokmuş .Pc ye bağlandığında enjektör süresinin benzinde 3,10 larda iken gazda 2,55 lerde olduğunu gördük %7 erksi yapılarak 2,90lara yükseltildi öle bıraktık.Daha önceki bir mesajımda yol ayarı ile rölantide yapılan ayarların ayrı sayfalarda çalıştığını birbirini etkilemediğini söylemiştiniz oysa biz yol ayarını değiştirmemeze rağmen yolda işler tersine döndü şimdi yolda benzinde 7,0 gösterirken aynı şartlarda gaza geçince 7,3 lere yükseliyor . Şunuda belirtmek istiyorum bunlar benim aracımda sıkıntı yada kullanımımda sıkıntı yaratmıyot çokda rahatım rahat olamadığım konu kullandığım arcın özelliklerini bilememek ben neyi nasıl kullnmalıyım bilmek istiyorum bunu sadece meraktan bilmek istiyorum. Bir diğer konuda gaza geçiş sürelerini kısalttık bazı süreleri 10 saniyeden 5 saniyeye falan indirdik .Gösterge ışıkları ara sıra sapıtıyot yarım depoya tam dolu demeye başladı 5 km sonra tek ışığa olması gereken yere geriliyor bununla ilgisi olabilir mi.Bu arada çevremde ki araç sahiplerinden 4 kişiyi ısrarla brc takmaya ilna ettim ve ikna için bu forumu göstererek işinize nekadar sahip çıktığınızı gösterdim hepside çok memnunlar e tabi onlar benim kadar deşmiyorlar araçlarını o da ayrı.
    Forum için ayrıca teşekürler..
    Alıntı antenvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Bey benim yol bilgisayarımda benzinde iken tüketim 7,0 gösterirken gaza geçince bu değer 6,1 lere düşüyor ben buradan gazın zengin olduğu kanısına varıyorum bu yakıt tüketimimi olumsuz etkiler mi.Tankı doldurduğumda da yol bilgisayarındaki tüketimden %33 daha fazla gaz alıyor aradaki farkın %20 civarı olması gerekmez mi . Teşekürler.

Size pm gönderildi kontrol edermisiniz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler