+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg ne yakar

lpg ne yakar

sürekli deniyorum yeni taktırdım fakat ne kadar yaktığını hesaplamaya çalışıyorum benim arabam ford escord 1,6 cli tüpü fulledim 216km gittikten sonra aynı noktada tekrar fulledim 28 ytl lik gaz aldı bu deneme sağlıklı bilgi verir mi cevap verirseniz sevinirim teşekkürler.

Cevap: lpg ne yakar

Lpg kitiniz ne marka aracınızın benzin tüketim değeri nedir?İyi çalışmalar

YERLİ bir marka kit takılı. Arabam 1,6 ford escok tek noktada enjeksiyonlu benzinle 7 lt yakıyo 100 k/m de

Firma olarak başka markalar hakkında yorum yapmayı uygun bulmuyoruz.
    İyi çalışmalar.

neden sonuçda siz makina mühendisi değilmisiniz . sizin bilgi ve tecrübelerinizde faydalanmak istedim. bence yanlış yapıyosunuz

Aracınızın durumunu bilemiyiz. Aracınıza takılı kiti tanımayız. Doğrusu taktırdığınız serviste çözüm aramanız. Çözüm getiremiyorlarsa üretici firmayı bulup çözüm isteyiniz.
    Genel olarak bir şeyler söylemek için:
    1- Öncelikle fiyatlar çok sık değiştiği için tüketiminizi YTL olarak değil, 100 Km de litre olarak ölçün.
    2- Benzinde ne kadar tükettiğinizi tespit edin. (100 Km de ....Litre)
    3- Benzinde bulduğunuz tüketim değerini LPG tüketimiyle litre bazında karşılaştırın. Aracınız lLPG' de benzine göre %20 civarinda (Litre bazında) fazla tüketecektir. %20' nin üzerindeki tüketimlerde sistemde bir sorun var demektir.
    Benzinde çok tüketen bir araç doğal olarak LPG' yide çok tüketecektir.
    Bu arada sürüş stiliniz, kullandığınız yerdeki trafiğin durumu, şehir içi-dışı kullanım bu değerleri değiştireceğinden benzin-gaz kıyaslaması yaparken aynı şartları sağlamaya gayret edin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler