+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kalkıştaki problem

Unhappy Kalkıştaki problem

Hyundai accent 1,6 2005 model aracıma 15.05.2008 tarihinde BRC sequent 24-my-07 taktırdım. Tabii ki yetkili serviste (Trabzonda). montaj gayet güzeldi. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak montaj sonrası denemelerde ilk kalkışta motorun hemen stop etmesi gibi bir problem oluştu. Alışamadık gözüyle kabullendik. daha sonra yokuşta denedik. el frensiz kalkamadık. motora gaz verildiğinde önce stop edecek gibi oluyor ondan sonra gaz veriyor. dolayısıyla ani kalkışlarda problem oluyor. benzinde böyle bir sorun yok. uzun uğraşlar ve ayarlardan sonra servis tarafından turuncu enjektörlerin yerine mavi enjktörlerin takılmasına karar verilerek (araç 105 beygir) mavi enjektörler takıldı. denemeler normaldi. ama aracım için normal ve orjinal enjektörlerin turuncu olması nedeniyle orjinal enjektörlerin takılmasını istedim ve taktırdım. halen aynı sorunum devam ediyor. belki alışırım diyordum ama....
    Normal araba rölentideyken aniden gaz verildiğinde motorun önce stop edecek gibi boğulması, sonra düzelmesi neden olabilir ve bu sorunu nasıl çözebiliriz. şimdiden teşekkürler...

Cevap: Kalkıştaki problem

Orjinal enjektör şeklinde bir olay yoktur aracınızda mavi enjektörde kullanılabilir.Aralarında kalite farkı yoktur.Sorun çözüm konusun da yetkiyi lütfen yetkili servise bırakınız.İyi çalışmalar

Alıntı b-feci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai accent 1,6 2005 model aracıma 15.05.2008 tarihinde BRC sequent 24-my-07 taktırdım. Tabii ki yetkili serviste (Trabzonda). montaj gayet güzeldi. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak montaj sonrası denemelerde ilk kalkışta motorun hemen stop etmesi gibi bir problem oluştu. Alışamadık gözüyle kabullendik. daha sonra yokuşta denedik. el frensiz kalkamadık. motora gaz verildiğinde önce stop edecek gibi oluyor ondan sonra gaz veriyor. dolayısıyla ani kalkışlarda problem oluyor. benzinde böyle bir sorun yok. uzun uğraşlar ve ayarlardan sonra servis tarafından turuncu enjektörlerin yerine mavi enjktörlerin takılmasına karar verilerek (araç 105 beygir) mavi enjektörler takıldı. denemeler normaldi. ama aracım için normal ve orjinal enjektörlerin turuncu olması nedeniyle orjinal enjektörlerin takılmasını istedim ve taktırdım. halen aynı sorunum devam ediyor. belki alışırım diyordum ama....
    Normal araba rölentideyken aniden gaz verildiğinde motorun önce stop edecek gibi boğulması, sonra düzelmesi neden olabilir ve bu sorunu nasıl çözebiliriz. şimdiden teşekkürler...
    SAYIN B-FECİ;

BRC MY-07 nin 3 tip enjektörü vardır , mavi renkteki enjektörler de bunlardan biridir.Aracınızdaki sorun mavi enjektörler takıldığında ortadan kalkıyorsa bu enjektörlerin kalması gerek.Başer petrol Yaşar usta konusunda çok deneyimli bir arkadaşımız , enjektör tercihini va diğer konuları kendisine bırakın muhakkak sorununuzu çözecektir.iyi günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

yorumum neden yayınlanmadı. kötü birşey mi yazdım. sadece takılmak istenen mavi enjektörlerin kullanılmış olup olmadığını, kullanılmışsa az mı kullanılmış çok mu bilmediğimden kutusundan çıkan turuncu enjektörlerin takılmasının daha doğru olacağını düşündüğümden böyle birşey yaptım. ilgililerden yorum ve çözüm bekliyorum.

yaşar ustanın ustalığına birşey demedim ki. hatta ilgisine ve montajına teşekkürlerimi tekrar ileteyim bu arada.

Evet 1 yıl geçti aradan ve periyodik bakım zamanı geldi. memnun sayılırım, yakıt ve performans açısından. ancak şu kalkışlardaki hafiften boğulma olayı devam ediyor. (mavi enjektörler takılı olmasına rağmen) tüm yetkili servislerdeki ilgililer, acaba bahsettiğim konuda, araç rölantideyken gaz verildiğinde önce boğulur gibi olup sonra normal gaz yemesi gibi bir sorunla karşılaşıp karşılaşılmadığı konusunda bilgi verirlerse çok memnun olurum. veya böyle bir sorun nerden kaynaklanabilir ve nasıl çözülebilir.
    Ayrıca seviye gösterge ışıkları, 50 - 100-150 ve 400 km. gibi uygun olmayan sırayla sönüyor. bunun bir ayarı varmı? yapılabilir mi?

İlgili bayimiz sorunun çözümü için firmamızdan teknik destek alabilir.Seviye göstergesi için tank kalibirasyonu yapılabilir.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler