+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hyundai accent admire ne kadar yakar

hyundai accent admire ne kadar yakar

2006 model hyundai accent admirem var Ankarada kullanıyorum trafiğin seyrek olduğu yerde hafta sonlarıda 80 km lik uzun yola gidip geliyorum ve yaktım 0,180 ykr çok değilmii bu yakıt ?

Cevap: hyundai accent admire ne kadar yakar

biraz fazla görünüyor servisinizde ayarlarınızı kontrol ettiriniz

km de ne yakması lazım acaba veya kaç litre lpg tüketmesi lazım normalde?

Aracınız lpg'de litre bazında benzinden max.%20 kadar fazla tüketimi normaldir %20 üzeri tüketim fazladır.İyi çalışmalar

Yaw arkadaşlar bu yakıt konusunda yıllardır hiç yazı yazmadım ...
    Ama bu kadar çok konuşuluyor olmasına uyuz oluyorum yazmadan geçemiyeceğim, Bütün forumlarda flash konu olması beni rahatsız ediyor.
    Aynı aracı kızım ve ben kullanıyorum aramızda 50 kuruş değişiyor, Allah aşkına biri çıkıp bana sizin aracınız, kızınızda başka proğram kullanıyor sende başka desin
    Akşama kadar benim aracım çok yakıyor diye gelenlerden böğğğğ geldi artık, Kimse kendini sorgulamıyor, Kimse hırsız istasyonları sorgulamıyor, hasbel kader bazen bizde gün içinde trafiğe çıkıyoruz İzmit küçük bir yer hemen her LPG li araç bizi tanır,
    Bizde onları tanıyoruz tabiiki ışıkların durumunu gördüğü halde gaz veren ve sonra frenle zor duran insanları, yeşilden sonra drag yapanları görüyoruz ve 2 gün sonra servisimizde ağırlıyoruz ''AAbi çok yakıyoo''
    Daha uygun bi smıle bulamadım!!!
    Kimse kendini başkasıyla kıyaslamasın ,ben bile kızımla kıyaslanamıyorsam!!!

Faruk Bey, yakıt tüketimi konuşulması sizi rahatsız ediyor ama burada bulunmamızın nedeni bu değil mi? . Yani biz neden LPG kullanmaya başladık? Amacımız doğal olarak az yakmak ve bu yüzden konuşulan konuların ağırlığı bu yönde. Bir LPG baysisi olarak bu konuda daha çok soru ile karşılaşacağınız şimdiden belli bence .

Faruk Sevgili' nin demek istediği (Bizimde sıklıkla muhatap olduğumuz) "Aracım 1.6 *** model, arkadaşımın 1.6 x marka aracı daha az yakıyor" türünden yaklaşımlar.
    Bizim insamıza has bir özelliğimiz daha var. Aracımızın gerçek tüketimini söylemekten nedense kaçınıyoruz. Muhabbetlerde hep gerçek tüketimin altında rakamlar söylüyoruz. Maksat muhhabbet olsun diye mi, karşı tarafa gıcıklık olsun diye mi, yoksa şaka mı yapılıyor bilinmez..
    Aynı marka ve modelde olsa bir araç diğerine benzemez. Başka araçların yakıtına bakmaktan ziyade, aracımızın bakımlarına, kullandığımız yöredeki trafik durumuna, araç kullanma stilimize bakacağız. Öncelikle 100km deki benzin tüketimini sağlıklı bir şekilde Litre bazınd ölçeceğiz. LPG tüketimi benzin tüketimine göre %15-20 fazla olacaktır. Yani 100 km de 10 litre benzin tüketen bir araç maksimum 12 litre LPG tüketir. Bunun üzerindeki tüketimlerde aracın kontrol edilmesi gerekir.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Faruk bey konulara yaklaşım stiline hayranı ne diyeyim neden kimse aracınının benzinde ne yaktığını yazmıyor.
    Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaşlar bu yakıt konusunda yıllardır hiç yazı yazmadım ...
    Ama bu kadar çok konuşuluyor olmasına uyuz oluyorum yazmadan geçemiyeceğim, Bütün forumlarda flash konu olması beni rahatsız ediyor.
    Aynı aracı kızım ve ben kullanıyorum aramızda 50 kuruş değişiyor, Allah aşkına biri çıkıp bana sizin aracınız, kızınızda başka proğram kullanıyor sende başka desin
    Akşama kadar benim aracım çok yakıyor diye gelenlerden böğğğğ geldi artık, Kimse kendini sorgulamıyor, Kimse hırsız istasyonları sorgulamıyor, hasbel kader bazen bizde gün içinde trafiğe çıkıyoruz İzmit küçük bir yer hemen her LPG li araç bizi tanır,
    Bizde onları tanıyoruz tabiiki ışıkların durumunu gördüğü halde gaz veren ve sonra frenle zor duran insanları, yeşilden sonra drag yapanları görüyoruz ve 2 gün sonra servisimizde ağırlıyoruz ''AAbi çok yakıyoo''
    Daha uygun bi smıle bulamadım!!!
    Kimse kendini başkasıyla kıyaslamasın ,ben bile kızımla kıyaslanamıyorsam!!!

Somut şeyler yazıldığında daha bir heyecanla cevap veriyorum, Harcadığım vakite acımıyorum. Ama belirsiz ve mesnetsiz soruları okuyup geçiyorum,10 saatlik bir çalışma ardından pc nin başında bazen 3 bazen 5 saat vakit geçiriyorum ve bu işi severek-isteyerek yapıyorum.
    Benim ciddiye alacağım soru şu olmalı
    ''Ben aracımı aynı yol koşullarında benzinde ölçtüm 8 lt yaktı, Yine aynı yol koşullarında LPG ile ölçtüğümde şu kadar çıktı'' Benim okurlarım ve müşterilerim böyle olmalı.

Adam yazmış Ş.içi değerim bu , ş.dışı değerim bu nasıl sizce !!!
    Malatyadamı oturuyor, ist.beyoğlundamı oturuyor, aracı ne marka, kaç cc
    Karıştırın siteleri %80'i böyle
    Admire nekadar yakar yok, sen ne kadar yakarsın
    Onu bilebilmem için benzin değerlerini net olarak bilmem gerekir
    Sevgi ile kalın dostlar )

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler