+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hissedilir derecede performans kaybı sebebleri..

Hissedilir derecede performans kaybı sebebleri..

Merhabalar herkese ,

2000 Model 1,8 CD Opel Vectra aracım var.Aracımda yaklaşık 1 yıl önce BRC SEQUENT-24 uygulaması yapılmış.Ben aracı bu şekilde 2. el olarak satın aldım.Problemimiz kısa bir süre önce yaklaşık 10 gün kadar araçta arıza lambası yanıp söndü.Yetkili servise gittiğimde aracı Tech 2 cihazına bağlayarak arızanın hava filtresi üzerinden boğaz kelebeğine giden bağlantının altındaki sokete gaz enjektörlerinin baskı yaptığını ve sokette kopuk kablo olduğunu söylediler.Ayrıca gaz enjektörlerinin yerini değiştirtmem gerektiğini de söylediler.
    Gaz enjektörlerinin yerini değiştirip soketteki kopuk kablo arızasını giderdikten sonra araçta hissedilir bir performans kaybı olduğunu BRC yetkili servisi Şahinler Oto'daki arkadaşlarla birlikte tespit ettik.Arızanın enjektörlerden birinin çalışmadığını tespit ederek vede arızalı enjektörü değiştirerek çözmeye çalıştık fakat yine olmadı.Regülatör ayarının düşmüş olabileceğini düşünerek ayarı 1350 derecesine getirdik sonuç yine aynıydı.(Bunları yaparken hep yol testi yaptık)Arttık vaktim olmadığı için oradan daha sonra devam etmek üzere ayrıldım.Şu anda işyerindeyim.Aklıma geldi bi yazayım dedim foruma.. Sizce bu hissedilir derecedeki performans kaybının başka sebebleri neler olabilir..Yardımcı olabilirseniz sevinirim.(Bu arada Şahinler Oto'ya çok teşekkür ederim baya bi uğraştılar çünki)
    Şükrü YÜKSELEN
    Zonguldak-Ereğli
    Not : Bu forumda performans(artışı,düşüşü,kaybı) ile de ilgili bi konu açılması lazım diye düşünüyorum.Yetkililerin dikkatine..
    Saygılarımla

Cevap: Hissedilir derecede performans kaybı sebebleri..

Kabloda başka temas etmeyen yer olabilir artı lpg hortumları kontrol edilecek bükülme olabilir aracınızın rutin benzin bakımlarını yaptırınız artı bujileri kontrol ediniz göz ile kontrol tam sonuç vermeyebilir bujileri değiştirmenizi tavsiye ederiz.İyi çalışmalar

Bütün bu söyledikleriniz hassasiyetle yapıldı Hocam.
    Bujiler yeni değişti yaklaşık 1000-1500 Km kadar önce.Yani komple periyodik bakımdı zaten
    hepsi gözden geçti.Ayrıca Tech2 cihazına da bağlandı.
    Şunuda belirteyim.Araç benzinde kullanılınca çekiş gayet mükemmel.Gaza alınca hissedilir bir
    kayıp var.Bunu yukarıdada yazdığım gibi yetkili bayiniz Şahinler Oto'daki (Kdz Ereğli) arkadaşlarla birlikte test ederek tespit ettik.
    Başka neden olabilir..?
    Şükrü YÜKSELEN

Alıntı MavimantalitE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bujiler yeni değişti yaklaşık 1000-1500 Km kadar önce.Yani komple periyodik bakımdı zaten
    Şunuda belirteyim.Araç benzinde kullanılınca çekiş gayet mükemmel.Gaza alınca hissedilir bir
    kayıp var.Bunu yukarıdada yazdığım gibi yetkili bayiniz Şahinler Oto'daki (Kdz Ereğli) arkadaşlarla birlikte test ederek tespit ettik.
    Başka neden olabilir..?
    Şükrü YÜKSELEN
    Opel servisine giderek EGR valfini bir kontrol ettiriniz.

Sizde hak verirsiniz ki bizim burada sorun çözmek için söylediğimiz yollar geneldir.Şahinler oto sorunu çözecektir tıkandığı durumarda bizden her zaman destek alabilir.İyi çalışmalar

Alıntı MavimantalitE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka neden olabilir..?
    Şükrü YÜKSELEN
    SAYIN Mavimantalite;

Aracınızın katalitik convectörünü de gözden geçirmenizde fayda var ,tıkanıklık olabilir ayrıca egr valfini de kontrol ettirin.

Özençler 2A Çorum Otogaz

EGR Valfi kontrolü yapıldı.Hatta ve hatta bu 1.8 Vectra'lardaki EGR'nin temizliğide yapılabiliyormuş,(subab dışarı açtığı için ) sağlam olduğu halde(Tech2 cihazı bi arıza vermedi çünki ) biz yinede temizlettirdik yetkili serviste..Ayrıca benzinde giderken bu çekişten düşme olayı olmuyor kesinlikle. Araç canavar oluyor adeta..
    Katalitik convectörün gazla bi alakası olabilirmi hocam..? Eğer tıkalı olsa bu performans kaybını benzinde de yapması lazım değilmi..?
    Şahinler Oto'nun benim sorunumu çözeceğinden en ufak bi şüphem yok.Lakin ben burada sizlerin tecrübelerinden faydalanarak performans kaybının nerelerden kaynaklanabileceğini paylaşmak istedim.Hem de arıza tespitinde bize kolaylık olur diye yanii..

Ben yinede gazdaki tesisattan olabileceği üzerinde yoğunlaşıyorum.Gaz tertibatından kaynaklanabilecek sebebler neler olabilir başka sizce..?

Saygılarımla
    Şükrü YÜKSELEN

Daha önce de söylediğimiz gibi uzaktan reçete yazmak zor oluyor.İyi çalışmalar.

SAYIN Şükrü YÜKSELEN;

Bizler buradan sadece ışık tutabiliriz en doğru çözümü servisiniz yapacaktır.buarada katalıtık konvektorun tıkalı olduğu durumlarda benzinde hissedilmeyen sıkıntılar lpg de hissedilebilir.sorununuzun biran önce giderilmesi dileğiyle.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler