+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ENGİN SAK

ENGİN SAK

toyota coralla aracıma lpg sıralı sistem my07 taktırdım daha ilk depo yeni bitti.depo 70 ytl lik gaz aldı 480 km gitti.daha sora depoyu fullettim tekrar 72 ytl aldı sora 85 km yol gittim ve tekrar fulledim araç 15 ylk lik gaz aldı.bu verilere göre benim gaz tüketim ne.araç 1.6 şehir içi kullanıyorum kliması falanda yok gazın litre fiyatı şuan 1800.sizlere verdiğim verilere göre lpg tüketimim nasıl.yada nasıl olması gerekirdi.bu ölçüm yöntemi doğrumu?tşkr

Cevap: ENGİN SAK

1-Tankı doldurup 200-250 km sonra mümkünse ayni saatte ayni pompadan tekrar doldurunuz.
    2-Aldığınız lpg'nin litresini yaptığınız km'ye bölünüz
    3-Aracınızın lt bazında benzin tüketim değerini sağlıklı bir şekilde tesbit ediniz
    4-Aracınız bizim sistemimiz de lt bazında benzinden max %15-20 fazla lpg tüketimini geçmemesi lazım bu sınırın üzerini çok yakıyor kabul ediyoruz.
    İyi çalışmalar.

tamam dediğiniz ölçümleri yapacam ama yukarda verdiğin verilere göre normalmi?anormalmi?

70/480=145 krş
    15/85=176 krş
    Aracınızın bakım durumunu,kullanım stilinizi,benzin tüketim değerini ve kullandığınız güzergahın durumunu bilemiyoruz size doğru ölçüm ve kıyaslamayı nasıl yapacağınız hakkında bilgilendirme yaptık.İyi çalışmalar

teşekkür ederim

ş.içi 1.45 yada 1.75 sizce nasıl değerler.olması gereken bumu yada daha iyi de olabilir diyorsanız montaj yapan ustanın yanına gidecem sizin tavsiyelerinize göre hareket edecem saygılar.

Sn 2A Müh. sizi azminizden dolayı kutlarım fakat size bir tavsiyem olacak şirket bünyesinde bir de falcı bulundursanız iyi olacak sanırım.
    Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    70/480=145 krş
    15/85=176 krş
    Aracınızın bakım durumunu,kullanım stilinizi,benzin tüketim değerini ve kullandığınız güzergahın durumunu bilemiyoruz size doğru ölçüm ve kıyaslamayı nasıl yapacağınız hakkında bilgilendirme yaptık.İyi çalışmalar

Bence güzel veriler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler