+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2008 opel corsa d lpg dönüşümü düşünüyorum

2008 opel corsa d lpg dönüşümü düşünüyorum

arkadaşlar 5 ay önce aldığı 2008 model opel corsa d 1.4 Njoy 90hp aracımın yakıt tüketimi ile ilgili olarak sorum olacak. Bu araçtan kullanan varsa yardımcı olabilirmi ? Aracı alırken internet sitesinden yaptığım teknik verilerde 100 km de 8.1 lt max tüketim ortalama olarakta 6.2 lt yakıt tükettiği yazılmıştı. Yıl başında malum benzin 3,ytl idi bende düz mantık la 8,1 tüketsin en baba km de 240 ykr yakıt tüketir aşağısı olursada Allah bereket versin dedik aldık arabayı. Eee sonra satış temsilcisi abi 5,000 km ye kadar çok yakar bu merak etme ondan sonrada düşer dedi. Aracı aldığım ilk günü bayram tatili için 5 kişi şehir dışına çıktım 1 depo ile (125 ytl) 600 km yol yaptım keyfime diyecek yok. Daha 0 km de 210 ykr yaktı oh oh diye bayram ediyorum. Sonra istanbula geldiiiik Esenlerden Taksime kullanıyorum aracı günde 36 km sabah ve akşamda trafiğe takılmayacak saatlerde seyrediyorum haftada 1 gün belki trafikte kalıyorum. Buna rağmen yakıt tüketimi şu anda 145 YTL ile 450 km yani 320 ykr civarında. Sonuç olarak sıralı otogaz sistemi taktırmayı düşünmeye başladım ama benim için nekadar yararlı olur veya km de lpg nekdar yakar dönüşüm maliyeti ne olur yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: 2008 opel corsa d lpg dönüşümü düşünüyorum

Aracınızın lpg'de tüketimi litre bazında max.%15-20 benzinden fazla olacaktır hesabınızı bu duruma göre yapabilirsiniz.Diğer konularda listesi giriş sayfamızda bulunan size en yakın 2A Yetkili bayisinden bilgi alabilirsiniz.İyi çalışmalar

hocam benımkıde aynıd durum ıns haftaya bende brc ye gecıcem 165 ytl ve 450 km saka gıbı

brc tak keyfine bak

Angry Cevap: 2008 opel corsa d lpg dönüşümü düşünüyorum

Alıntı 1devil1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benımkıde aynıd durum ıns haftaya bende brc ye gecıcem 165 ytl ve 450 km saka gıbı
    dostum bazı vatandasşlara hala şaka gibi geliyo malesef o bildiğini yapar diyorlar.........nereye kadar bu düşüncesizlik???yeter artık bu zamlara benzine nekadar zam gelsede lpgyede geliyo.yeterrrrrrrr
    :PDT_95:

ben 2006 vectraya taktırdım
    yaklaşık 4 ay oldu çok memnunum
    çekiş-motor vs herhangi bir değişiklik yok, tüketim çok azaldı.
    eskiden benzin 3 ytl civarıyken 0.36-0 .38 yakıyorken taktırdığım zaman 0,19 yakmaya başlamıştı
    son gelen zamdan sonra birde havaların sıcaklamsından klima sürekli açık olduğundan tüketim 0.21-0,22 ykrş oldu. Lpg taktırdıktan sonra benzinle hiç ölçme yapmadım ama herhalde .400 olmuştur.
    hiç düşünme git taktır derim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler