+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KİA SEPHİA PATLATMA SORUNU....

KİA SEPHİA PATLATMA SORUNU....

İYİ ÇALIŞMALAR.2007 YILI AĞUSTOS AYINDA 94 MODEL KİA SEPHİA ARACIMA BRC 2. NESİL LPG SİSTEMİ TAKTIRDIM.FAKAT GEÇEN SÜRE ZARFINDA ARACIN BAKIMLARININ TAM OLMASINA RAĞMEN 3 DEFA HAVA AKIŞMETRESİ ÇIKIŞINDAKİ PLASTİK DEVREYİ YADA HAVA HORTUMUNU PATLATTI.1.SİNDE HAVA ÇOK SOĞUKTU VE FAZLA GAZ VERME İLE SICAKLIK DAHA DEĞERİNE ULAŞAMADAN BENZİNDEN GAZA GEÇER GEÇMEZ PATLADI.2.SİNDE HAVA NORMAL SICAKLIKTA (22-23 DERECE) OLMASINA RAĞMEN MARŞA BASIP ARAÇ ÇALIŞINCA BİRAZ GAZ VERME İLE GAZA GEÇİŞ ESNASINDA,3.SÜ İSE RAMPA YUKARI TIRMANIRKEN 3. VİTESTE 3500 DV./DK. DA PATLATMA SORUNU YAŞAMIŞ BULUNMAKTAYIM...
    ŞU ANDA ARACIMI OTOMATİK BENZİNDEN GAZA GEÇİRME KONUMUNU KULLANMIYORUM,BENZİNDE ÇALIŞTIRARAK BİR SÜRE SONRA GAZA ELLE GEÇİYORUM VE MÜMKÜN OLDUĞU KADAR 3000 DV./DK. AŞMAMAYA ÇALIŞIYORUM...
    BU VE BUNUN GİBİ PATLATMA SORUNLARINI NASIL AŞABİLİRİM.SIRALI TAKTIR DEMEYİN ÇÜNKÜ OLAN OLDU BİRKERE BU SİSTEMİ ÇÖPE ATAMAM.MEVCUT SİSTEM ÜZERİNDE NE GİBİ DEĞŞİKLİKLER YAPARAK BU SORUNU ÇÖZEBİLİRİM.
    ÖRNEK OLARAK BİR LPG MONTAJCISI HAVA AKIŞMETRESİNİ İPTAL EDEREK EMME MANİFOLDU HORTUMU ÖNÜNE PERFORMANS FİLTRESİ TAKARAK SORUN ÇÖZÜLÜR BİRDAHA PATLATMA OLMAZ DEMİŞTİ,FAKAT BU METODDADA ARACI BENZİNDE ÇALIŞTIRAMAYACAĞIMI BELİRTMİŞTİ.SÖYLEDİĞİ DOĞRUMU?PERFORMANS FİLTRESİ TAKTIRIRSAM LPG SİSTEMİNDEKİ BİR ARIZA DURUMUNDA ARACI BENZİNDE NASIL ÇALIŞTIRIRIM....
    CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Cevap: KİA SEPHİA PATLATMA SORUNU....

Aracınıza sıralı sistem taktımadığınız sürece patlatma riski her zaman var faka bu riski şu şekilde azaltabilirsiniz.
    1-Kullanılan mikserin tam uyumlu olup olmadığını kontrol ettiriniz
    2-Aracınız genel de soguk motor da ve gaza tam yüklendiğiniz de bu olayı yaptığına göre buji ,buji kablosunu ve bobinini kontrol ettiriniz bu parçaları zamanından daha erken değiştirmenizi öneririz.
    3-Aracınızın lpg ayarını gaz analiz cihazında kontrol ederek ayarlatınız
    İyi çalışmalar

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BUJİLERİM VE HAVA FİLTREM YENİ,BUJİ KABLOLARIMI ARACI GÖTÜRDÜĞÜM SERVİSTEKİ USTALARIMKONTROL ETTİ NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEDİLER.GERİYE BİR TEK BOBİN KALIYOR ONUDA EN KISA ZAMANA KONTROL ETTİRECEĞİM...
    SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR..

Bobinden önce buji kablolarını değiştirmenizi tavsiye ederiz çünkü buji kablosu kontrolü zordur biraz.İyi çalışmalar

sayın umtclk;

kia sephia da patlamanın önünü kesemezsiniz.azaltabilirsiniz fakat tamamen kesemezsiniz.

DEĞERLİ BİLGİLENDİRMENİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
    EMEĞİNİZE SAĞLIK,İYİ ÇALIŞMALAR...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler