+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACCENT 2005 SABAH LPG İLE ÇALİŞMAMA

ACCENT 2005 SABAH LPG İLE ÇALİŞMAMA

ARACIMA BRC SIRALI SİSEM TAKTIRDIM BİR HAFTA OLDU. TAKTIRMADAN ÖNCE ARABAMDA HİÇ Bİ ŞİKAYETİM YOKTU AMA ŞİMDİ SABAHLARI İLK MARŞTA ÇALIŞMASINA RAĞMEN GAZA BASINCA STOP EDECEK GİBİ OLUYOR ZATEN GAZA BASSAMDA YEMİYO 1 DK KADAR SONRA NORMALE DONMEYE BASLIYOR AMA BIR DAKIKA İÇİNDE ARABA YERINDEN BİLE KIMILDAMIYOR. TAKTIRMADAN ÖNCE HİÇ SORUNUM YOKTU NEDEN OLUYOR OLABİLİR
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Cevap: ACCENT 2005 SABAH LPG İLE ÇALİŞMAMA

Aracınızın lpg'de rolanti ve yol ayarları tekrar yapılacak yetkili bayiye müracat ediniz.İyi çalışmalar

aracınız 1,6 mı, 1,3 mü?

arabam 1.3

Alıntı egemensargın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabam 1.3
    sayın egemensargın;

Montajı yaptırdığınız yetkili servisimize gidin yapılacak ınce ayar ve yol ayarı ile sorununuz giderilecektir.

Özençler 2A Çorum Otogaz

sayın egemensargın sorununuz düzeldi mi? bilgilendirirseniz seviniriz.

aracımda aynı sorun devam ediyor.
    tam olarak anladıklarınıda sanmıyorum
    başka bayiye giderek ücretsiz ayar yaptırabilirmiyim hafta sonu bartına gideceğim orda ilgilenirlermi?

Yaptırabilirsiniz.

Değerli arkadaşım ,
    Hyundai accent ile sabahları zor çalışma sorununu 1 yıl boyunca yaşadım. Bu konu ile ilgili mesajlarımı benim nick i aratarak bulabilirsin.
    Arabaya defalarca ayar yaptık , ellemeyen kalmadı öyle diyeyim ,
    Çözümü ise çok ilginç bir şekilde bulduk.
    Araba sabahları zor çalışmaya başladığında benzin depom emty nin 1 mm üstünde olduğunu farkettim. Ne zaman arabaya 50 ytl lik benzin alıp depom yarıya geldi , sabah çok düzgün çalışmaya başladı.
    Böyle olun ca 1 yıldır yarım depo benzinle dolaşıyorum , hiç sıkıntı yaşamadım.
    Ancak 3 ay önce benzin deposu yarım olmasına rağmen bu bahsettiğin sabah zor çalışma yine başladı. Bu sefer depoyu 3 çeyrek yaptığımda düzeliyordu.

3 hafta önce ilginç bir şey denedim. benzin depomu dibine kadar kullandım , benzin ışığı yandı ona rağmen devam ettim , Bunu arabayı aldığımdan bu yana ilk defa yaptım , hiç benzin ışığını yakmamıştım. benzin ışığı yana yana nerdeyse 80 km kesintisiz yaptım. Arabanın altına girip benzin deposunu elimle kontrol ettim sıcakmı diye. ewet sıcaktı. yani depo içinde reçineleşen benzin sıcaktan tekrar sıvı faza geçti . bu şekilde kullandıktan sonra 20 ytl lik benzin aldım. benzin göstergesi ancak 1 mm yükseldi . Ancak sabah çiçek gibi çalıştı.

Benim teorim sürekli lpg ile bindiğimiz için , depoda bekleyen benzin , tutkallaşıyor. özellikle sabahları , yada araba soğuduğunda benzin pompası bu katı haldeki benzini çekemiyor , böylece araba sabah ikinci marşı istiyor , çalışıncada sersem gibi çalışıyor. depodaki benzin bitip taze benzin koyunca araba düzgün çalışıyor. haa diyeceksiniz ki , sıcak motorda niye yapmıyor? Sıcak motorda depo içindeki benzinde sıcak olduğu için , benzin tutkal halinden sıvı hale geçmiş oluyor bu nedenle benzin pompası zorlanmıyor.

Bence bir deneyin güzel kardeşim.

Ulaş karanfil

Alıntı egemensargın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımda aynı sorun devam ediyor.
    tam olarak anladıklarınıda sanmıyorum
    başka bayiye giderek ücretsiz ayar yaptırabilirmiyim hafta sonu bartına gideceğim orda ilgilenirlermi?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler