+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ROLANTİ AYARI DENGESİZ

Post ROLANTİ AYARI DENGESİZ

ARAÇ LPG DE ÇALIŞIRKEN GAZDAN AYAĞIMI ÇEKTİĞİMDE ROLANTİ AYARI DÜŞÜYOR ARAÇ STOP EDİCEK GİBİ OLUYOR, TEKRAR AYNI SEVİYEYE GELİYOR. BU NOMAL BİR DURUMMU?. rolanti dengesiz.NEDENİNİ BİLEN VARYA YAZSIN.

Cevap: ROLANTİ AYARI DENGESİZ

Bende de aynı sorun var. Aracım Fiat Stilo 2004 model kit BRC. Kaç kere ayar yapıldı fakat biraz iyileşme oldu, sorun devam. Ne yapacağımı artık şaşırdım.

arkadaşlar bence sorununuz gaz regülatöründe olabilir bence yetkili bu işi iyi bilen bir lpg servisine gitmeniz aynı sorun bende de vardı lpg servisi problemi çözdü

ayni sorunu bende yasadim ben bogaz kelebegi değiştirdim sorun kalmadi 1 yıldır rahatim

aynı sorun uzun suredır bende de vardı manıfolt contası degıstırırken ustaya karbrator alt takozunun contasını ıyıce bı skmasını soledım o da sktı o problemden kurtuldum bu problemn alt karbrator alt takozundan oldugunu bırcok tofas kullanıcısından duymustum aklıma geldı usta toparlarken ıyıce skmasını soledım konusunda profesyonel arkadaslarım daha ıyı bılırler slmlar

1 aydır emme gaz kullanıyorum tasarruf yönünden çok iyi ama rölanti çok kötü. ibre 500-800devir arası sallanıp duruyo. ilk gaz geçişinde araç rölantideyse araç stop ediyor. gaz kelebeğinde dediler gittim kelebeği temizlettim hala aynı durum mevcut. araca lpg taktırdıktan sonra aracım hata uyarıları vermiş geçen gün servise gittiğimde bilg. a bağladılar. dikresiyon hız kontrolü devre dışı olmuş buna bağlı olarak direksiyon havayastığı devredışı kalmış. neyse hallettiler çok kısa sürede. aracın tüm yağ aksamını değiştirdim bujileri yenilettim. hava filtresi polen filtresini değiştirdim. sonuç aynı rölanti çok sallanıyor. aracımın markası toyota corolla 2005 model 1.6 sol modeli.
    acaba ikinci el gaz takılmış olabilir mi? çünkü arabama bağlanan yuvarlak bir yapıda kutu var birde soket çıkışlarının olduğu bi kutu var. (motor üst koruma kapağının altındakileri yazmıyorum) yuvarlak kutunun ortasında ayar yeri var sanırım o baya kurcalanmış. diğer soketli kutu ise çok eski görünüyor üzerinde 20/08 diye bi etiket var. lpg yi bir ay önce taktırdım.

Aracınzdaki hatalar silindikten sonra hiç hata vermeden lpg kalibirasyonu yapılarak benzin lpg karışım ayarları eşitlenecek.
    İlginize teşekkür ederiz.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınzdaki hatalar silindikten sonra hiç hata vermeden lpg kalibirasyonu yapılarak benzin lpg karışım ayarları eşitlenecek.
    İlginize teşekkür ederiz.
    Hatalar silindikten sonra tekrar ayar yapıldı ama hala rölanti sorunu var.

Rölanti sorunu yaşayan arkadaşlara sesleniyorum. eğer araca lpg takılmadan önce aracınızda sorun yoksa veya takıldıktan sonra rölanti benzinde düzgün çalışıyor sadece lpg de sorun yaşıyorsanız. Boşuna aracınızı kurcalatmayın. Benim araç lpg de iken stop edecek kadar rölanti düşüyo araç tam ısınmamışsa stop ediyor ısındıysada otomatik olarak gaz alıp rölantiyi yukarı çekiyor.

aracın değişmeyen filtre ve yap aksamı kalmadı. antifirize kadar değiştirdim. gaz kelebeğini söktürüp temizlettin sibop ayarlarına baktırdım. Ustamın söylediği şu; boşuna aracını kurcalatıyorsun sorun açıkca lpg de eğer aracının gaz kelebeğini yada sensörünü temizlettirmeye uğraşırsan bozulabilir. eğer bir sorun varsa bilg. bağladığımızda hata olarak görürüz sana söylemeden tamirini yaparız ama aracında hiçbişey yok dedi.

Sorun olarak lpg gaz kontrolünü motorun altına takmışlar normalde gögüste açık olarak görünecek ve az hava alan bi yere takmak gerekir dediydi. Çünkü araç hareket halinde aracın altından hava giriyo senin lpg gaz kontrolü soğuyo. aracın soğukken stop etmesi veya ibrenin sürekli sallanması bu dedi. Aracı dükkanın içine çektik. motoru iyice ısıttık ondan sonra tüp e geçiş yaptık. araç rölantisi 45dk boyunca sallanmadı. ama dükkandan çıktım 1 tur attım geldim rölanti sallamaya başladı. 30dk salladıktan sonra tekrar sabitlendi. umarım yardımcı olmuşumdur.

Sn cagatay yazdıklarınızı genellememek lazım sanırızı aracınız da BRC markası bulunmuyor başka bir marka kullanmaktasınız.
    Aracınız rolantide bir süre sonra rolantiyi düzeltdiğine göre daha öncede söylediğimiz gibi aracınızın benzin ve lpg değerleri eşitlenecek.
    Saygılar

Alıntı cagatay2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatalar silindikten sonra tekrar ayar yapıldı ama hala rölanti sorunu var.

Rölanti sorunu yaşayan arkadaşlara sesleniyorum. eğer araca lpg takılmadan önce aracınızda sorun yoksa veya takıldıktan sonra rölanti benzinde düzgün çalışıyor sadece lpg de sorun yaşıyorsanız. Boşuna aracınızı kurcalatmayın. Benim araç lpg de iken stop edecek kadar rölanti düşüyo araç tam ısınmamışsa stop ediyor ısındıysada otomatik olarak gaz alıp rölantiyi yukarı çekiyor.

aracın değişmeyen filtre ve yap aksamı kalmadı. antifirize kadar değiştirdim. gaz kelebeğini söktürüp temizlettin sibop ayarlarına baktırdım. Ustamın söylediği şu; boşuna aracını kurcalatıyorsun sorun açıkca lpg de eğer aracının gaz kelebeğini yada sensörünü temizlettirmeye uğraşırsan bozulabilir. eğer bir sorun varsa bilg. bağladığımızda hata olarak görürüz sana söylemeden tamirini yaparız ama aracında hiçbişey yok dedi.

Sorun olarak lpg gaz kontrolünü motorun altına takmışlar normalde gögüste açık olarak görünecek ve az hava alan bi yere takmak gerekir dediydi. Çünkü araç hareket halinde aracın altından hava giriyo senin lpg gaz kontrolü soğuyo. aracın soğukken stop etmesi veya ibrenin sürekli sallanması bu dedi. Aracı dükkanın içine çektik. motoru iyice ısıttık ondan sonra tüp e geçiş yaptık. araç rölantisi 45dk boyunca sallanmadı. ama dükkandan çıktım 1 tur attım geldim rölanti sallamaya başladı. 30dk salladıktan sonra tekrar sabitlendi. umarım yardımcı olmuşumdur.

gaz ile benzin degelenecek diyorsunuz daha önceki yorumlarda yazmaya gerek görmemiştim. aracıma şu ana kadar 30kez ayar yapıldı. önce araç servisine gidip aracı kontrol ettirdikden sonra hemen LPG takan yere gidip gaz ayarını yaptırıyordum. forumlardan okuduğum kadarıyla 2 gün benzinde kullanıp sonra gittim ayar yaptırdım yine değişen bişey olmadı. Aracımın servisi herşey normal tüm ayarlar güzel aracın motoru çok güzel diyor. Ben para kazanmak isterim ama sorun yokken söktürdün temizlettin değişmedi daha fazla uğraşma bugüne kadar arıza vermedi senin araç herşey lpg den sonra başladı benzinde araba yine aynı diyor. LPG servisi araçta sorun var gaz kelebeği siboplarda diyip duruyor. Onlarada baktırdım yine bişey yok. Ayarları baştan yapıyor bak hiç arıza vermedi tüm ayarlar normal diyo. Kullandığım LPG EMMEGAS diye geçen marka.

Kafama takılan tek bişey var aracıma takılan parçalar eski görünüyor. özellikle gaz kontrol kutusu eski, üzerinde yağ lekeleri var ve motorun altına gizlenmiş. beyni ise akünün arkasına kabloların altına gizlenmiş. şöle bi baktım üzeri çiziklerle dolu ve rengi solmuş. acaba diyorum ikinci el bişimi takıldı. yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler