+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Duzen tutmaz seviye ledleri :(

Duzen tutmaz seviye ledleri :(

Yaklasik 2 aydir BRC 24 kiti kullanmaktayim, halen alisma donemindeyim aslinda ancak bu seviye ledi beni en sonunda cildirtacak.

Nisan ayi sonunda BRC kiti takildigindan beri bir duzen tutmadi gitti.

Benim mantigima gore 4 isigin belirli bir duzende sonmesi gerekir. Yani 1 depo ile sehir ici 300-350 km yol yaptigimizi varsayalim. Mantiken her isigin 75 ile 85 km arasi sonmesi gerekir. Deponun sekli stabil degil diyelim, ilk isik 80 kmde 2. ve 3. 70 kmde son isik da 80 kmde sonsun...

Hadi hicbiri olmadi diyelim, ust uste 2 kez ayni tepkimeyi vermez mi isiklar? Bir depo once nasil yanip sonduyse, sonraki depolarda da benzer sekilde sonmez mi?

Diyeceksiniz ki kullanim farkindan, hava sicakligi, trafigin durumu vb. sartlardan oturu isiklarin yanma sureleri farklilik gosterebilir...

Sirf bu seviye ledini anlayabilmek icin son 3 haftadir daha dogrusu son 3 depodur araci ayni sekilde ayni otobanda ayni trafik yogunlugunda ayni hava sicakliginda ayni hizda ve devirde yani kisaca "birbirinin ayni sekilde" kullaniyorum. Her seferinde isiklar farkli farkli sonuyor.

4. isik sonuyor, 3 ve 2. isik sonuyor sonra hoooop tekrar 4 isik... Yine 3 ve 2 sonuyor, tek isik bir sure yaniyor sonra tekrar 3 isik ardindan tek isik... Kafasina gore calisan bir ledim var anlayacaginiz.

2 kez tam dolu depo ile kalibrasyona gittim, ayni... degisen birsey yok.

Sayin 2A yetkilileri, sayin bayi arkadaslarim, yok mu bu sorunun etkili ve kalici bir cozumu???

Saygilar...

Cevap: Duzen tutmaz seviye ledleri :(

Aracınız da hangi tip ve kaç lt tank var.İyi çalışmalar

Sayın schinaski,
    Eğer deponuz 45 veya 55 litrelik simit tank ise lütfen servisinizden şu değerleri girmesini isteyiniz.
    Multivalf Milivolt değerleri

1113 - 692- 308 - 94 - 41 mv

Göstergeniz normale dönecektir.
    Saygılarımızla

Alıntı schinaski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 2 aydir BRC 24 kiti kullanmaktayim, halen alisma donemindeyim aslinda ancak bu seviye ledi beni en sonunda cildirtacak.
    Nisan ayi sonunda BRC kiti takildigindan beri bir duzen tutmadi gitti.
    Benim mantigima gore 4 isigin belirli bir duzende sonmesi gerekir. Yani 1 depo ile sehir ici 300-350 km yol yaptigimizi varsayalim. Mantiken her isigin 75 ile 85 km arasi sonmesi gerekir. Deponun sekli stabil degil diyelim, ilk isik 80 kmde 2. ve 3. 70 kmde son isik da 80 kmde sonsun...
    Hadi hicbiri olmadi diyelim, ust uste 2 kez ayni tepkimeyi vermez mi isiklar? Bir depo once nasil yanip sonduyse, sonraki depolarda da benzer sekilde sonmez mi?
    Diyeceksiniz ki kullanim farkindan, hava sicakligi, trafigin durumu vb. sartlardan oturu isiklarin yanma sureleri farklilik gosterebilir...
    Sirf bu seviye ledini anlayabilmek icin son 3 haftadir daha dogrusu son 3 depodur araci ayni sekilde ayni otobanda ayni trafik yogunlugunda ayni hava sicakliginda ayni hizda ve devirde yani kisaca "birbirinin ayni sekilde" kullaniyorum. Her seferinde isiklar farkli farkli sonuyor.
    4. isik sonuyor, 3 ve 2. isik sonuyor sonra hoooop tekrar 4 isik... Yine 3 ve 2 sonuyor, tek isik bir sure yaniyor sonra tekrar 3 isik ardindan tek isik... Kafasina gore calisan bir ledim var anlayacaginiz.
    2 kez tam dolu depo ile kalibrasyona gittim, ayni... degisen birsey yok.
    Sayin 2A yetkilileri, sayin bayi arkadaslarim, yok mu bu sorunun etkili ve kalici bir cozumu???
    Saygilar...

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız da hangi tip ve kaç lt tank var.İyi çalışmalar
    Seq24 47 lt simit tank.

Alıntı Mocan Otomotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın schinaski,
    Eğer deponuz 45 veya 55 litrelik simit tank ise lütfen servisinizden şu değerleri girmesini isteyiniz.
    Multivalf Milivolt değerleri

1113 - 692- 308 - 94 - 41 mv

Göstergeniz normale dönecektir.
    Saygılarımızla
    Cevabiniz icin tesekkurler.
    Ogrenmek icin soruyorum, bu degerler girildikten sonra isiklarin sonme seyri ne yonde olacak? Her 80kmde 1 isik ya da 100kmde ilk isik, 80 kmde 2 ve 3. isik gibi...

Sayın Schinaski,

Led'ler sizin bahsettiğiniz gibi sönecektir.

Saygılarımızla

Alıntı schinaski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabiniz icin tesekkurler.
    Ogrenmek icin soruyorum, bu degerler girildikten sonra isiklarin sonme seyri ne yonde olacak? Her 80kmde 1 isik ya da 100kmde ilk isik, 80 kmde 2 ve 3. isik gibi...

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Alıntı Mocan Otomotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Schinaski,

Led'ler sizin bahsettiğiniz gibi sönecektir.

Saygılarımızla
    Umarim oyle olur diyorum ve yardiminiz icin tesekkur ediyorum.

Bu arada dun aksam tanki kontrol ettim ve uzerinde 47lt yaziyordu. Bildigim kadari ile 45lt ve 55lt tank secenekleri vardi, 47lt yi gorunce sasirdim!!!

benim 2 sorunum var.
    1-seviye ledleri: bir depo benzin ile ortalama 500 km şehir içi yol alıyorum.yaklaşık 70 km gittikten sonra ilk ışık sönüyor ve 250-300 km olana kadar ışık yanıp sönmeye başlıyor.Bu şekilde de 200-250 km daha yol alıyorum.2 defa özmarmara otomotive gittim her defasında bu kez oldu diyorlar,ayar yapıyolar sözde ama sonuç aynı.
    Aracım Honda Ciciv LS 2005, simit depo 50 lt,lik.
    2. sorun da bu: 50 Lt lik simit depo takıldı fakat depoyu fullediğimde her zaman 48,5-50 lt arasında gaz alıyor.Söylendiğine göre en az %5-10 luk boşluk kalması lazım.Bunu da belirttim bayime sorun olmayacağını söylediler.Bana inandırıcı gelmedi.Bunun risk oluşturup oluşturmadığını bildirir misiniz!!!

Seviye ledlerin daha stabil çalışması için çalışma yapmaktayız halen devam ediyor.Tankınızın %10 civarı boş olması gerek şamandıranızın kontrol edilmesi gerek.İyi çalışmalar.

bende son bi kaç haftadır seviye ledleri ile problem yaşıyorum. En son yeni bi program yüklemesi yapıldı.Son versiyon " plug & drive programı". olan oldu ondan sonra.aracı her çalıştırmamda ,depodaki gaz durumu ne olursa olsun ledlerin hepsi yanıyor ve bir süre öyle kaldıktan sonra 3-5 km ilerleyince yavaş yavaş normale dönüyor.Montajı yapan ustam iki kere kalibrasyon ayarı yaptı depo tam dolu iken,ancak durum hala aynı.Enson deponun üzerinde bulunan ve seviyeyi manuel olarak gösterip ön taraftaki ledlere sinyal gönderen parçayı değiştiler ama durum değişmedi.Yardımcı olursanız sevinirim.( araçta MY 07 takılı,depo simit 40lt)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler