+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gaz alirken cikan "garip" ses

Gaz alirken cikan "garip" ses

2 aydan fazla bir suredir BRC Seq 24 kullanmaktayim.
    Kafama takilan bir konuyu aydinliga kavusturmak istiyorum.

Her gaz alisimda -ki devami ayni istasyondan aliyorum- dolumun sonlarina dogru depodan 15-20 saniye (daha da fazla olabilir) yuksek seste takirti geliyor depodan. Her seferinde sordugumda ise "normal" cevabi aliyorum.

Bu nedir? Gercekten normal midir?

Tesekkurler.

Cevap: Gaz alirken cikan "garip" ses

O ses normaldir tankın'ın dolduğu veya dolmaya başladığı anlamına geliyor:İdeal kalibre edilmiş bir dolum pompası o ses gelmeye başladığı zaman dolumu otomatik keser fakat Türkiye'de bu hassaiyette çalışan bir dolum istasyonu bulmak biraz zor.O ses gelmeye başladığı zaman dolumu bırakmanızı tavsiye ederiz.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ses normaldir tankın'ın dolduğu veya dolmaya başladığı anlamına geliyor:İdeal kalibre edilmiş bir dolum pompası o ses gelmeye başladığı zaman dolumu otomatik keser fakat Türkiye'de bu hassaiyette çalışan bir dolum istasyonu bulmak biraz zor.O ses gelmeye başladığı zaman dolumu bırakmanızı tavsiye ederiz.İyi çalışmalar
    hocam bana yakın bir yeni opet açıldı aygaz var tık sesi geldiği gibi anında kesiyor dolumu başka yerde ise dolum devam ediyo pompacıda suratıma bakıp hala devamettiriyo dolumu ee tabiki herseferindede fırçayı iyiyo bu arada yeni arkadaşlara önerim var her dolumda mutlaka topraklama klipsini aracın şasesine taktırın emniyet açısından
    :PDT_95:

merhabalar 1 aydır sıralı sistem ve simit tank kullanıyorum aracın tüketimlerinden ve genelde memnunum,sadece bu ses olayı kafama takılıyor,yani bu ses sürekli devammı edecek istasyonda değiştirdim ses devam ediyor ,bunun bir çözümü yokmu acaba,pompacılar ses normal diyor ve doldurmaya devam ediyor 45 lik tanka 42 litre gaz doldurdular bir sorun yaratırmı acaba,bunu engellemek mi gerekir ,ve 42 litre almasına rağmen 4.led yanmıyor 3.ledde takıldı kaldı.ne yapmak gerekir yardımcı olursanız sevinirim...

Ses normal ses tankın dolduğunu gösteriyor bu seviyenin üzeri artık şamandıra zorlanıyor demektir.Pompacından dolumu durdurmasını isteyiniz.Dolumdan sonra araç çalıştığı halde ve çalışır vaziyette 2.5 dk süre geçmiş ise ve göstergeniz hala 3 led yanıyorsa yetkili servisinize tam dolu tank kalbirasyonu yaptırınız.İlginize teşekkür ederiz

Ses normal ses tankın dolduğunu gösteriyor bu seviyenin üzeri artık şamandıra zorlanıyor demektir.Pompacından dolumu durdurmasını isteyiniz.Dolumdan sonra araç çalıştığı halde ve çalışır vaziyette 2.5 dk süre geçmiş ise ve göstergeniz hala 3 led yanıyorsa yetkili servisinize tam dolu tank kalbirasyonu yaptırınız.İlginize teşekkür ederiz
    kısa zamanda servise gidemeyeceğim sanırım haftasonunu bulacak bilgi edinme amaclı soruyorum.evraklara akşam evde baktığımda 40 lık samçelik simit tank olduğunu fark ettim(ilk mesajımda 45lik yazmıştım)ama 42 litre gaz aldı tabiki pompacı sese aldırmıyor dolduruyor bu bir sorun yaratırmı gaz sıkışması filan olurmu tüketmeye çalışıyorum gazı biranönce,tam dolu tank dediğiniz gibi çalıştığında 3.led yanıyor kısa süre sonra 4.led yanıyor stop edene kadar.tekrar çalıştığında yine 3.led daha sonra 4.led yanıyor yinede servise gidip kalibre ettirmek gerekir mi?ilginize ben teşekkür ederin.

40 lt tank max 33-34 lt lpg alır normal değil seviye ayarı yaptırsanız iyi olur.İyi çalışmalar

40 lt tank max 33-34 lt lpg alır normal değil seviye ayarı yaptırsanız iyi olur.İyi çalışmalar

ilginize teşekkürler.iyi çalışmalar...

merhabalar daha önceden aynı sorunla karşılaşmıştım,gittim tam dolu kalibrasyon yaptırdım 2000 km kadar yol katetdim yine aynı sorun nüksetti gazı pompa kesene kadar fullüyorum,3.led yanıyor dediğiz gibi 2-2,5 dak. içinde 4.led yanıyor bu şekilde devam ediyor.bir sıkıntımı var acaba sensörde ne yapmam gerekir...

Normal bir durum sensör bilgilerini ECU 2.5 dk gecikmeli okur anlık okusa tankadaki lpg nin her hareketinden gösterge etkilenir.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler