+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault 19 Europa 1.6e RNE'ye lpg önerisi

Renault 19 Europa 1.6e RNE'ye lpg önerisi

Renault 19 Europa 1.6e RNE - 98 model - 75 binde, enjeksiyonlu.
    Aracı yeni aldım LPG araştırması yapıyorum. Daha önce bu tip bir araca lpg taktıranlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. Fiyatlara baktım. 500-600 civarı sistemler var. Bİrde 1500-1600 civarı sistemler var. Hangi sistem takılacak. Teşekkürler.

Cevap: Renault 19 Europa 1.6e RNE'ye lpg önerisi

Bu araç çok nokta enjeksiyonlu mu, yoksa tek nokta enjeksiyonlu mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

HOCAM SENİN SİSTEMİN FULL GROUP Bİ SİSTEM NORMALDE SIRALI SIKINTI YARATABİLİYOR AMA KADİR BEYİN FORUMDA DA BELİRTTİĞİ ÜZERE ARA BİR MODÜLLE SİZİN ARACINIZA DA UYUM SAĞLANA BİLİYORMUŞ .İÇİN RAHAT OLSUN TAKTIR Bİ SORUN OLURSA KİMSE ÇÖZEMESE BİLE KADİR BEY ÇÖZÜMSÜZ BIRAKMIYOR EMİN OLABİLİRSİNİZ..

Aracınızın ruhsatın da yazan motor tipi kısmını yazarmısınız.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın ruhsatın da yazan motor tipi kısmını yazarmısınız.
    Ruhsatta motor tipi:
    R 19 Eur 1.6.İ.RNE yazıyor.

Fakat arabanın ön lastiklerinin üzerinde
    solda: 1.6e
    sağda: RNE
    yazıyor.

Ruhsata yanlış yazılmış diye düşünüyorum. Bu arada keşanda sanayiye gittim. Motoru açtık baktık. Araç full enjeksiyonlu. 4 enjeksiyon görünüyor.
    Şimdi ben bu araca sıralı sistem LPG taktıran var mı merak ediyorum. Çünkü gördüğüm aynı arabaların hiçbirinde LPG yok. Karbüratörlü olan birçok R19 da LPG var ama benimki gibi full enjeksiyonlu bir R19 da LPG görmedim.

Aracınız full grup ise kendi elektronoğimiz kullanılarak sıralı sistem lpg dönüşümü yapılacak size en yakın yetkili bayimiz ile görüşebilirsiniz.İyi çalışmalar

dostum araxcın rölanti sorununu çözebildiniz mi?

Araç lpg sistemi ve montajcı bilgileri nedir?İyi çalışmalar
    Alıntı demre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum araxcın rölanti sorununu çözebildiniz mi?

Ben de 2001 r 19 rte araç var. 2007 yılı mayıs sonunda brc sıralı sistem sq 24 taktırdım. Gayet memnunum. Bizim araçlar yarı full grup denilen türden. Yani enjektörler 2+2 şeklinde çalışıyor. Bu yüzden takılacak olan enjektörlerin rengi mavi olursa hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ha bu arada araç benzinde çok sıhhatli olmak durumunda. Yoksa rölantide problem yaşarsınız. Ama tavsiyem hiç durmayın taktırın. Çünkü Amasya da gazın litresi 1,93 ykr. ve şehir içi aracım 175 krş yakıyor. Uzun yolda geçen hafta itibariyle ortalama sürat 120 km/s ve klima açık vaziyette 145 krş yaktı. Yaptığım ölçüm 2011 km mesafe sonrası bunu da belirteyim.

arkadaşlar bende de 1999 model Renault 19 1.6 i Rne 4 nokta enjeksiyonlu K7 motor tipi olan bir aracım var, benim aracımda yaklaşık 2 yıldır BRC AT90 beyinli normal bir tüp takılı bu aralar yakıtım bana fazla geliyor trabzondayım burada lpg 1,92 ytl buna göre benim aracım 187 kuruş yakıyor km de sizce çokmu. birde ben aracımda olan lpg sistemini sıralı sisteme çevirtsem yakıtım düşermi bana yardımcı olursanız sevinirim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler