+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG ye geçiş

LPG ye geçiş

Merhaba,
    Uzun araştırmalar sonucu kararımı verdim ve BRC yetkili servisinde sıralı sistem LPG dönüşümünü 10 gün önce yaptırdım. Aracım 2004 Astra 1.4 ecotec motor . Artık ben de ucuz gezeceğim yani.
    Malzeme kalitesi ve montaj işçiliği gayet iyi. Çekiş ve sarfiyat da iyi. Ama benim kafama takılan bir konu var. Umarım 2A Mühendisliğin uzmanları beni bilgilendirirler.

Sabah ilk yola çıktığımda 4 kilometre gidince ve hararet 90 dereceye yaklaşınca LPG ye geçiyor. Bu bence normal değil . Serviste 40 derece demişlerdi bu 90 ı buluyor. Böyle olursa ben kışın şehir içinde hiç LPG kullanamam ki. Bu bir arıza gibi görünüyor ama işin ilginç yanı gün içinde diğer çalıştırmalarda motor soğuk olsa bile kısa sürede ve hararet göstergesi daha dipteyken LPG ye geçiyor. Yani servise gitsem bu durumu göstermem mümkün değil.

Şimdi bu durum bir arızadan mı yoksa montaj hatasından mı olmuştur? Eğer arızaysa çözümü nasıl olur?
    Bilgilendirme için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap: LPG ye geçiş

Aracınızın geçiş ayarları ısı sensörü ve genyusa yeterli motor soğutma suyu gidip gitmediği kontrol edilecek yetkili servise müracat edebilirsiniz.İyi çalışmalar

Montaj yaptırdığınız servisinize giderek durumu bildirin su aldıkları yerde yeterli sirkülasyonun olup olmadığını kontrol etsinler

Montajı yapan yetkili servise gittim. Geniusa giden hortumlardan biri katlanmış ve su dolaşımı engellendiği için LPG ye geçiş gecikiyormuş. Orayı kesip metal boru koydular şimdi sorun çözüldü. Sabah ilk harekette 300 metrede, gün içinde sıcak çalışmada 5-10 saniyede geçiyor. İlgilenenlere tekrar teşekkür ederim. İyi forumlar.

Alıntı speedy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Montajı yapan yetkili servise gittim. Geniusa giden hortumlardan biri katlanmış ve su dolaşımı engellendiği için LPG ye geçiş gecikiyormuş. Orayı kesip metal boru koydular şimdi sorun çözüldü. Sabah ilk harekette 300 metrede, gün içinde sıcak çalışmada 5-10 saniyede geçiyor. İlgilenenlere tekrar teşekkür ederim. İyi forumlar.
    Ewet yeterli su sirkülasyonu yokmuş :=) iyi sürüşler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler