+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yağ tüketimi

yağ tüketimi

ben ocak ayında aracıma brc marka lpg taktırdım. fakat geçende arabanın altından yağ sızdığını gördüm. arabam 2001 model opel vectra. Yağ sızdırmasının nedeni sizce neden olabilir. Brc taktırmadan önce bir gram yağ yokken şimdi yağ dayanmıyor sızdırıyor. Acil cevap lutfen. iyi çalışmalar.....

Cevap: yağ tüketimi

Lpg montajın da aracın yağ sızdırmasına neden olacak herhangi bir işlem yapılmamaktadır.Aracınızn keçelerini contalarını ve yağ filtrenizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.İyi çalışmalar

Alıntı yılmaz bey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ocak ayında aracıma brc marka lpg taktırdım. fakat geçende arabanın altından yağ sızdığını gördüm. arabam 2001 model opel vectra. Yağ sızdırmasının nedeni sizce neden olabilir. Brc taktırmadan önce bir gram yağ yokken şimdi yağ dayanmıyor sızdırıyor. Acil cevap lutfen. iyi çalışmalar.....
    hocam ne alaka şimdi lpg kiti taktır sonrada ya eksiliyor yanından bile geçmiyor insanlar arabasına iki lamba taksa ondan sonraki arızaları buna yükler.araca bakım yaptırma sonrada lpgye yüklen.hep bir bahanemiz vardır okudukça şaşırıyorum ???
    :PDT_95:

bu banada çok komik geldi gerçekten.
    ama soruyu soranda suç yokki. lpg konusunda ilginç bir hurafe var herkes bilir. motoru yıpratır, çünkü kuru yanar lpg denir en usta motorcu bile olsa. bunu da kesin bi motor ustası söylemiştir.

Smile Cevap: yağ tüketimi

sevgili ozturkıl, ben 2001 yılından beri arabamın tüm bakımlarını opel yetkili servisi demirel opel ve opis de yaptırdım. lakin yağ sızıntısı hiç yoktu, bu sebebten sormak istedim lpg ile alakası olmadığına sevindim. teşekkür ederim. yalnız neticede yine lpg ile bir ilgisi olduuğunu düşünüyorum.

Geçende arabayı çizmişler, galiba onun da lpg ile bir ilgisi olabilir
    SAYGILAR ......

Cool Cevap: yağ tüketimi

sevgili ozturkıl, ben 2001 yılından beri arabamın tüm bakımlarını opel yetkili servisi demirel opel ve opis de yaptırdım. lakin yağ sızıntısı hiç yoktu, bu sebebten sormak istedim lpg ile alakası olmadığına sevindim. teşekkür ederim. yalnız neticede yine lpg ile bir ilgisi olduuğunu düşünüyorum.

Geçende arabayı çizmişler, galiba onun da lpg ile bir ilgisi olabilir
    SAYGILAR ......
    sayın Yılmaz Bey sitemim size kişisel değil genel bir sitem herkez lpg ye yüklendikçe dahada moralim bozuluyor .önceden sıralı yoktu vede kurşunlu benzin ile çalışan araçlarda evet biraz olsa zararı var çünkü lpg de kurşun yoktur ama kurşunsuz benzinli araçlarda ise durum tam tersi olup sadece motorun ilk çalıştırmasında zarar verdiği için her ilk çalıştırma benzin ile yapılıp lpg nın motora çiğ gaz olarakta gitmemesi için 40 45 derece sonra motora gaz enjekte edilir saygılar
    :PDT_95:

bildğim kadarıyla arabanın manifoldu sökülüyor tüp takmak için silindirlere delik açılıor eğer bu işlem yapıldıysa ve tekrar takılma esnasın sorun olduysa araba yağda kacırır suda bence motorunuza baktırın eğer dediğim şekilde bir problem varsa uygulayan yer zaten masraflarınızı karsılamakla mükelleftir.

Lpg montajında silindirlere herhangi müdahale söz konusu değildir.İyi çalışmalar

Alıntı pathfinder_21@hotmail.com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildğim kadarıyla arabanın manifoldu sökülüyor tüp takmak için silindirlere delik açılıor eğer bu işlem yapıldıysa ve tekrar takılma esnasın sorun olduysa araba yağda kacırır suda bence motorunuza baktırın eğer dediğim şekilde bir problem varsa uygulayan yer zaten masraflarınızı karsılamakla mükelleftir.
    teşekkür ederim sayın pathfinder, ben de öyle düşünüyorum. sanırım manifoltta bir sökülme oldu. iyi günler dilerim.

teşekkür ederim sayın pathfinder, ben de öyle düşünüyorum. sanırım manifoltta bir sökülme oldu. iyi günler dilerim.
    sayın yılmaz bey,
    bence siz ilk önce gidin aracınızı bir yetkili servise gösterin. eminim uzmanlar yağnın nerden ne sebepten geldiğini size kısa sürede söyleyeceklerdir. biz ne yorum yaparsak yapalım aklınızdaki soru işaretlerini yok etmenin tek yolu budur.

iyi günler.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

OPİS AŞ.
    OPEL YETKİLİ SERVİSİ
    SEÇİM SK.NO:2 İSKİTLER / ANKARA
    0312 3421020 / 136-164
    [/CENTER]

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler