+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hyundai getz 1.3 BRC

hyundai getz 1.3 BRC

Sayın 2A yetkilisi,

Ben de 2004 model Hyundai Getz 1.3 var, aracıma LPG taktırmak istiyorum, bir kaç konuda beni bilgilenidirirseniz sevinirim.

- Emme manifoldalarının delinmesi uygulaması yerine yeni bir sistem getirmişsiniz, bu uygulama arabam için uygulanabilirmi? (uzakdogu araçlarda uygulanmadıgını okudum) Avantajları nelerdir, eğer uygulanamıyorsa hangi sistemi uyguluyorsunuz ve yeni sistemle farkı nedir?

- Araştırdıgım kadarıyla LPG dönüşümünün daha etkili olabilmesi için aracın buji, enjeksiyon gibi bazı unsurlarının değiştirilmesi gerekiyormuş, aynı zamanda değişimden önce servise gidilmesi tavsiye ediliyor, bu konulardaki yorumlarınızı öğrenebilir miyim?

- Eğer LPG'ye karar verirsem kaç günde bütün montaj ve resmi işlemleri tamamlıyorsunuz? ( Sİze gelmeden önce araba için ve resmi olarak yapmam gereken noktalar var mı?)

- Peşin ve taksitli fiyatlarınızı ve garanti süresini öğrenebilir miyim?

Cevaplarınız için teşekkürler

Cevap: hyundai getz 1.3 BRC

öncelikle merhaba, ben de 2004 model getz 1.3 gls sahibiyim ve 2 hafta önce yeni sistem brc Sequent24 my07 taktırdım. Yeni sistemde aracın manifoldu delinmiyor, enjektörlerin ucuna meme takılarak gaz manifolda direk buradan veriliyor, delinmediği için de hem manifolda çapak kaçma riski olmuyor hemde gaz, benzin enjeksiyonu ile aynı yerden püskürtülüyor. Aracım 35.000 km'de ne buji değiştirdim ne de enjeksiyon, aracının benzinde çalışırken bir problemi yoksa lpg de de olmayacağı kanısındayım.
    Montaj yapılmadan önce yapılması gereken hiçbir resmi işlem yok, montaj süresi bayiden bayiye değişirmi bilmiyorum ama benim montajım sızdırmazlık raporu dahil (raporu montajı yapan yetkili bayii aldı) 1.5 gün sürdü, 1 günde de ruhsata işletme işlemleri sürdü (fenni muayene, emniyet).
    Aracın genel durumuna gelince, benzinden gaza geçtiğini anlamıyorsun, ne yığılma ne de çekişten düşme oluyor, arıza lambası yanmıyor. Tüketim konusuna gelince daha ölçmedim ilk depodayım, ama benzin ibresinin yerinde durması inanılmaz keyif veriyor insana.
    Garanti süresine gelince brc yetkili bayilerinde taktırırsan tüm türkiye çapında 2 yıl garantin oluyor. (Taktıracağın yeri iyi araştır mutlaka 2A Yetkili bayii olsun)
    Tereddütlerini anlıyorum, lpg ye geçmeden önce bende çok araştırmıştım, araştırdıkça da kafam karışmıştı, markadan markaya gidip geldim, ama en sonunda brc de karar kıldım.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.

zesin1 açıklayıcı cevabın için çok teşekkür ederim, BRC için gerçekten işini bilen profesyonel bir servis tavsiye edebilir misin, avrupa ya da anadolu farketmez.

teşekkürler

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, ben balıkesirde ikamet ediyorum, sen sanırım istanbulda bulunan bayileri kastediyorsun, 2a mühendisliğin sitesinden yetkili bayilere ulaşabilirsin.

cok teşekkürler, dün itibariyle öz-marmara serviste BRC taktırdım, bakalım nasıl olacak, ayrıca bugün şehirdışına çıkıyorum, lpg kullanımı konusunda tavsiyelerinizi ve performans bakımından yakıt olarak hangi marka otogazı önerirsiniz.

teşekkürler

Smile Cevap: hyundai getz 1.3 BRC

Alıntı tk123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok teşekkürler, dün itibariyle öz-marmara serviste BRC taktırdım, bakalım nasıl olacak, ayrıca bugün şehirdışına çıkıyorum, lpg kullanımı konusunda tavsiyelerinizi ve performans bakımından yakıt olarak hangi marka otogazı önerirsiniz.

teşekkürler
    Sayın Tk123;
    Öncelikle aracınıza taktırdığınız bu yeni sistemin hayırlı olmasını ve aracınızı iyi günlerde kazasız ve belasız kullanmanızı dilerim.Diğer forum üyesi arkadaştan yardım istemişsiniz ama forumunuzu okuyunca yardımcı olmak istedim.ben Hyundai Getz 1.3 Gls marka aracıma montajı geçen ay yaptırdım.ve şu ana kadar 3500 km yol yaptım.Yakıt olarak Aygaz Euro Lpg'yi kullanıyorum ve gayet te memnunum.yakıt sarfiyatı ilk başlarda sizi pek yanıltmasın,zira 2-3 depo kullanımdan sonra aracınız gerçek yakıt tüketim değerlerine ulaşacaktır.ortalama sarfiyat benzine göre fiyatta %40-%45 olacaktır.tabi bunda aracın kullanımı,bakımları, yol ve hava koşulları etkili olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.tekrar hayılı olsun ve iyi günlerde kullanın.

cok teşekkür ederim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler