+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1994 ŞAHİN (LPG BEYNİNDENMİ KAYNAKLANIYO)

1994 ŞAHİN (LPG BEYNİNDENMİ KAYNAKLANIYO)

sabahleyin benzinde çalıştırınca araç ısınıncaya kadar gaz ciklesi takılı kalıyor
    fakat GAZ da çalıştırınca araba stop ediyor otomatik cikle devreye girmiyor zaaman içinde gaz ayarı bozulyor. yardım lütfen (otomatik gaz ciklesi çalışıyor benzinde buji akü distirbütör hepsi sıfır, beyin 70 000 km oldu)

Cevap: 1994 ŞAHİN (LPG BEYNİNDENMİ KAYNAKLANIYO)

Aracınızın otomatik jiklesini manual'a çevirtebilirsiniz.İyi çalışmalar

Thumbs up Cevap: 1994 ŞAHİN (LPG BEYNİNDENMİ KAYNAKLANIYO)

aracının beynini değiştir proglem kalmaz.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler,
    arabamdaki arızayı yanlış anlattığımı düşünüyorum. arabamı dün benzinde bıraktım sabah çalıştırınca pat pat diye çalıştı ve gaz jiklesinin devreye girmediğini farkettim ve bir lpg takan ustaya götürdüm karbürotörü söktü ve penseyle kelebeği biraz oynadı ve jiklede arıza olmadığını söyledi ama araba sıcaktı,

Ertesi sabah jikle yine devreye girmedi,aynı kişiyemi gitmeliyim yoksa farklı kişiyemi tüm karbüroterimi değiştirmeliyim. (Arıza büyükmü yoksa hallediklebilirmi ?)
    TEŞEKKÜRLER...

Sizin sorunun sanal alemden çözümü zor gözüküyor.İyi çalışmalar

BENCE DE ANAM BABAM ALEMİNDE ÇÖZEMEDİLER

Kadir bey ben usta değilim ancak deneyimlerimi paylaşalım isterim. Pat sesi benzinle gazın karışmasından olur ancak başka sebepleride olabilir. Yakıt seçici anahtarı araya al ve bir süre yakıtı bitirmesini bekle, bu sırada yakıt bitince karbüratöre yakıt gitmeyeceğinden stop etmesi gerekir, stop etmezse benzinle gazın karıştığı kesindir. Buji kablosu hatalı ise ve yeterli ateşleme yapmazsa kesik kesik çalışacağından yine aynı ses duyulabilir. Gazda stop etmesi ise rolanti ayarının çok kısıldığını düşündürür. Ayarları çok kısmak az yaktırmaz, aracın rahat çalıştığını hissetmen lazım.

Aracınız ne marka ?

Jiklenin görevi soğuk havada belli olur, yazın jiklenin çalıştığına hiç şahit olmadım.

Yazın jiklenin çalıştığına hiç şahit olmadım.

Jiklenin görevi kışındır diye biliyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler