+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kataletik Konvertör iptali?

Kataletik Konvertör iptali?

1-Mazda 3 aracıma Kocaelin de my07 lpg kit taktırdım daha çok yeni ama şu ana kadar memnunum biliyorsunuzki aracımda katalatik konvertör var görevi yanmamış benzini emisyonu düşürsün havayı kirletmesin diye egzostan çıkmadan yanmasını sağlamak şimdi lpg de bu parçaya ihtiyaç kalmıyor ve uzun süreli kullanımda lpg bu parçayı kullanılmaz hale getiriyor. bu parçayı söktürüp yerine susturucu taktırsam motor hem rahatlayıp çekişi artıp buna istinaden yakıtın düşme ihtimali varmı zaten çok pahalı bir parça daha sonra kiti söktürmek durumunda kaldığımızda geri takmamız daha mantıklı deilmi.

2-İnternette mazda3 ve mazda6 ların subaplarının uzun süreli lpg kullanımlarında aşınıp büyük masraflar çıkarabileceği bilgileri dolaşıyor bu konuda 2a mühendisliğin bir bilgisi varmı subaplar magnezyum imiş ve çabuk aşınabiliyormuş.??

3-henüz aracımın lpg de ne kadar yaktığını hesaplayamadım(bir depoyu bitirmedim) fakat yol bilgisayarını anlık tüketimi ayarladığımda kalkıslarda anlık tüketim 60-80 lt/km gösteriyor benzinde bu kadar hiçbir zaman çıkmıyordu tabiki lpg dede olsa doğru bir değer deyil fakat ayarla bu sorunu çözebilirmiyiz.

4-aracımın ilk çalıştırmada sonra gaza geçiş süresini kısaltmak istiyorum şu an uzun deil ama ben dahada kısaltmak istiyorum geçiş ısısını düşürmek için sevise uğrıyıcam bu konuda başka yapabileceğim bir şey varmı?

şimdiden teşekkürler.

Cevap: Kataletik Konvertör iptali?

1-Söktürmenize gerek yok konvektör kötü yakıt kullanmadığınız ve aracınızın bakımlarını eksiksiz ve düzenli yaptırdığınız taktirde iyi bir lpg ayarın da zarar görmez ve işlevini kaybetmez.
    2-1. madde'de söylediğimiz durum subaplar için de geçerlidir.
    3-Yakıtınızı benzindeki tüketim değerinize göre kıyaslayacaksınız.Lt bazında aracınızın lpg tüketimi max %15-20 geçmemeli bu limitin üzeri fazla yakıyor demektir.
    4-Geçiş ısısını düşürmeniz 1. ve 2. madde'de sormuş olduğunuz durumlara yol açabilir geçiş ısısı min. 40 derece olmalı
    İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler