+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.6 Golf Yakıt tüketimi

1.6 Golf Yakıt tüketimi

Merhabalar ben de aranıza yeni katıldım,cumartesi günü Ankara'da Eymen otogazda 2000 model 1.6 Golf aracıma BRC Sequent My 07 taktırdım birkaç sorum olucak

1) Montaj sırasında manifoldakı gaz bağlantılarına bağlantı sonrası hava kacırdığını soyledıler, yeşil yapıstırıcı gıbı bı maddeyle bı kacıran yerı kapattılar bu ıslemi nereydeyse her araca yaptıklarını bı sorun olusturmıcagını soyledıler ama bılmedıgımden burada sorma geregı duydum

2) Henuz 1 depo (38,32 lt) gaz aldım sehir ıcı sehırler arası en fazla 3000 devır kullanımla yarım depo gaz ıle ancak 140 km yol gıdebıldım daha once 94 model Broadway marka aracım vardı onunla 32 lıtre ıle tamamen sehır ıcı 300 sehırler arası 400km yol gıdebılıyordum (BRC marka kıt takılı ıdı) forumları okudugumda ılk depoda boyle degerler alabılcegımı okudum ama pek aklıma yatmadı devamlı aygaz gaz kullanıyorum ılerleyen gunlerde nasıl bı yol ızlememı onerırsınız?

Cevap: 1.6 Golf Yakıt tüketimi

Sn sertan Eymen otogaz yetkili bayimiz değildir.
    Bahsettiğiniz sıvı nipelin oynamamsı ve boşluğun alınması için kullanılır normal hava alan bir manifolt da yani büyük çaplı açıklıklarda kullanmak doğru değildir.Aracınız lt bazında benine göre max.%20 fazla lpg tüketmesi normaldir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Hesabınızı bu duruma göre yapabilirsiniz.İyi çalışmalar

buyuk caplı acıklık dedınız buyukluk ne kadar buyuktur mesela??
    bır de montaj ılk yapıldıktan sonra 2-3 depo sonunda dusuk degerlere ulasabılcegımız soylenıyo ılk dolumda tankın ıcınde hava olabılecegı soylenıyo. yanı araca gazla beraber hava mı tuketıyor yoksa sadece tankın ıcıne gırebılcek gaz mıktarı mı azalıyor? fazla yakmasının sebebı nedır??

BRC kıtımı nerede taktırdıgımı yazdıgım ıcın pısman oldum. anladıgım kadarıyla verdıgını destek ancak bu kadar yıne de tesekkur ederım

Bahsi geçen ürün delik kapatmak için kullanılmaz.Manifota enjektör nipelleri için açılan yerlere nipel takılırken nipellerin üzerine uygulanır ki sonra boşluk yapmasın ve boşluk varsa doldursun
    Aracınızını rolanti ve yolda lpg ince ayarları yapılacak bahsi geçen yerden araç hava alıyorsa yakıt yüksek olabilir en sağlıklı ölçümü 2.dolumdan sonra yapabilirsiniz tankın içinde her zaman hava olacak yoksa sıvı haldeki lpg'de basınç oluşmaz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler