+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

 1. #1

  MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

  Merhabalar aracım 2000 clio 1.4 rna 2 senedir brc sequent 24 takılı aracımı sorunsuzca kullanıyorum.

  Aşağıda alıntı yaptığım metinde belirtilen ürünü kullanmak istiyorum.Fakat konu hakkında pek bir bilgi sahibi değilim.(Bu arada reklama girer mi sizce foruma eklememin bir sakıcası varmı bilemiyorum ama genel bir bilgi olması açısından aldım yazıma)

  Konu hakıında bilgilendirme yaparsanız sevinirim.İyi çalışmalar dilerim.

  Bor Power, işlenmiş borla Türkiye’de gerçekleştirilen ilk ürün özelliğine sahip Nanoteknoloji ürünüdür.
  NNT Nanoteknoloji A.Ş.’nin bulduğu ve dünyada henüz bir benzeri olmayan yöntemle elde edilen Nanoteknolojik MCDP Bor kristalleri ile, benzinli, LPG’li ve dizel taşıtların motor aşınmaları sıfıra yakın bir düzeye indirmektedir. Motorların iç yüzeyini elmasa yakın sertlikte bir film tabakası ile fiziksel olarak kaplayarak sürtünme ve aşınma hasarlarını önlediği gibi, motorların beygir gücünde %10 düzeyinde artış sağlamaktadır. Sıvı karışım halinde motor yağına katılan BOR POWER, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlüyor ve motor yağının ömrünü en az iki kat uzatıyor. Diğer bir özellik de, yakıt tüketimini yüzde 7 ila 10 oranında düşürmektedir.
  NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından tümüyle kendine özgü nanoteknolojik yöntemlerle ve MCDP adı verilen Bor kristalleri kullanılarak üretilen BOR POWER, her tür benzinli ve dizel motorların yanı sıra sanayi makinelerinde koruyucu ve performans arttırıcı olarak tasarlandı. Bugüne kadar piyasaya sunulmuş kimyasal motor yağı katkılarından tamamen farklı olarak, nanoteknolojinin sağladığı avantajlarla fiziksel koruma ve performans artışı sunan ürün, sağladığı faydaların yanı sıra ekonomik olmasıyla da dikkat çekiyor.
  Yağın içine özel bor atomlarının yerleşmesi ve dağılması sağlanmaktadır. Bu teknolojinin amacı, çeperinde 6 atom kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturmaktır. Bor, gerek elmas kadar sert olması, gerekse ısıyı mükemmel yalıtma özelliğiyle şu ana kadar üretilmiş en yüksek performanslı katkı maddelerinden birini oluşturmaktadır. Bunun dışında diğer katkı maddeleri motor yağıyla kimyasal tepkimeye girerken, bor tozları herhangi bir tepkime yaratmadığı için ömrü diğerlerine göre çok daha uzundur.Türkiye genelinde binlerce araç sahibi memnuniyetlerini bildirerek firmamızı onare etmekte ve her geçen gün kullanıcı talepleri artmaktadır.
  NNT BOR POWER katkı maddesi yeni yağ değişimlerinde,yağ değişiminden hemen sonraki 1000 km içerisinde konulabilir.Etkisini göstermesi ortalama 500-750 km arasıdır. Bu ürün 3 lt ile 7 lt yağ kapasiteli motorlarda kullanılır.8 lt ve üstü yağ kapasiteli araçlar için 2 paket alınmalıdır
  Üstün NANO-TEKNOLOJİ ürünüdür.Shell laborutar ve İTÜ de teknik testlerden geçmiştir.
  BOR POWER FAYDALARI
  YAĞ DEĞİŞTİRMEDEN ETKİLENMEZ.Yeni değiştirilmiş yağın içerisine katılan BOR POWER, aracın 20-25 dakika rölantide çalışması ile ,motor içinde eşit şekilde homojenize olur. 3-7 litre karter yağ hacimli bir motorun içerisinde ,iç yüzeylerin en ince noktalarına kadar nüfuz eder. Motor içerisindeki BOR partikülleri 6-7 saatlik bir çalışma süresinden sonra koruyucu film tabakası oluşturur. Motor yağı içerisindeki BOR kristallerinin 60% kadarı koruyucu film tabakasının oluşumuna gider , diğer 40%’lık oran ise yağ değişimine kadar yağın moleküler yapısında eşit olarak yüzerler.
  Mekanik ve Ekonomik tüm faydalarına bilimsel çerçeveden bakıldığında kendi uzman ve kaynaklarımızla geliştirmiş olduğumuz bu Nanoteknolojik ürün emsallerinden tamamen farklı özelliklere sahiptir.
  Ekonomik ve Mekanik Kazanımlar
  1- Dizel ve benzinli araçlarda 7% -10% yakıt tasarrufu.
  2- Motor yağ kulanım ömrünün 2 kat artması.
  3- Performansın ( Beygir Gücü ) 9% artması.
  4- Motor rektefiye ömrünün 100% artması.
  5- Motor parçalarında sürtünme ve aşınmaların 70% azalması.
  6- Motor yağı ısısını sabitleyerek ,hareket ve buharlaşmadan kaynaklanan yağ kaybının önlenmesi ve yağ yakmayı önlemesi.
  7- İlk marşa basıldığında sürtünme ve aşınmaları en aza indirmesi.
  8- Karteri delinip yağı eksilen aracın 1-3 saat süreyle yolculuk yapabilmesi.
  9- Motor sesinin azalması ve egzoz gazlarını minimum seviyeye indirerek ekolojik dengeye fayda sağlaması.
  BOR POWER TEKNOLOJİSİ Dünyanın en seri ısı iletkeni olan BOR ve MCDP partikülleri ,metaldeki sürtünme ve streslerden oluşan yüksek ısıyı ,devir daim haldeki hidrolik yağ ile genele yayarak , kartere aktarılmasında yardımcı olur. Yurtdışında yapılan bir çok deney sonucunda yüksek derecelerde seyreden motor yağı ısısının ,BOR POWER konulduktan sonra 130°C’nin üstüne çıkmadığı görülmüştür. Bu özelliğinden dolayı yüksek ısı nedeniyle yağların uzun hidrokarbon halkalarının bozulmasını önleyerek ,yağ ömrünün 2-3 kat artmasını sağlamaktadır.
  9 Mohs sertliğindeki koruyucu zırh tabakanın sürtünmeleri azaltması nedeniyle ,parça ömrünü arttırır. Yağ içinde serbest ve homojen olarak yüzen bu küresel görünümlü partiküller, iki film tabakası arasında bilya görevi yaparak enerji kaybını önler ve motor performansının 10% seviyesinde artmasını sağlar. Kayıp enerjinin kazanımı ve yanma odasındaki ısının artmasıyla ortaya çıkan yanamayan atık gazları yakarak ,egzoz emisyonunu 15-20 % arasında arttırır. Dolayısıyla çevre dostudur.
  "Güç ve enerji kayıplarını önleyerek 7% ile 10% arası yakıt tasarrufu sağlar. Tüm bu kazanımlar içerisinde dikkate alınması gereken en önemli faktör motor parçalarını her türlü etkenlerden koruyarak servis ömürlerini 100% seviyesinde arttırmasıdır." Mekanik ve Ekonomik tüm faydalarına bilimsel çerçeveden bakıldığında ,kendi uzman ve kaynaklarımızla geliştirmiş olduğumuz bu Nanoteknolojik ürün emsallerinden tamamen farklı özelliklere sahiptir"

  BOR POWER KULLANIMI
  Aracınızın yağını ve filtresini değiştiriniz.
  Aracınızı 10 dakika çalıştırıp ,yağın ısınmasını sağlayınız. (70-80°C)
  Aracınızın motorunu stop ediniz.
  5 dakika çalkaladığınız BOR POWER’i ,motor kapağını açıp yağa boşaltınız.
  BOR POWER’ın motorda eşit dağılımını sağlamak için aracınızı 15-20 dakika çalıştırınız.
  KULLANILABİLECEK ARAÇLAR
  Otomobil ,Minibüs ,Otobüs ,Kamyon ,Tır ,Traktör ,Biçerdöver ,İş makineleri ,tüm Askeri araçlar ve Uçaklar.
  **Not : 2 zamanlı motorlarda kullanılmaz.
  BOR POWER TEKNİK ÖZELLİĞİ
  Renk : Saydam , beyaz , gri
  Baz Akışkan : Yarı sentetik
  Parlama Noktası : 220 C°
  İçerdiği Katkılar : BOR ve MCDP bileşenleri
  Kullanım Alanı : Her çeşit 4 zamanlı içten yanmalı motorlar 2. #2

  Cevap: MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

  Google'de arama yaptırdığınız taktirde ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz size fikir verecektir.Ürün hakkında bizim yorum yapmamız doğru olmaz.İyi çalışmalar

 3. #3

  Cevap: MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

  cevabınız için tşk ederim.Ama ben ürün hakkında bilgi istemedim.Sadece lpg sistemine bir zararı olur mu? Lpg li araçlarda kullanmak ne kadar doğru ?

 4. #4

  Cevap: MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

  Lpg sistemine bir zararı olmaz.Lpg'li araçda kullanmak sizin tercihinize kalmış.İyi çalışmalar

 5. #5

  Cevap: MOTOR SILK lpg'li araçlarda sorun çıkarırmı?

  Güzel bir ürüne benziyor .
  kafama takılan tek şey bu tür ozel ürünleri sertifika durumu . laboratuvar testleri ve faydaları otomotiv sektorunde işlenmez. Her araç üreticisi kendi test şartları vardır . Bu testler bir bütün olarak karşılayan bugün tek kuruluş DECRA dır .
  Daha önce LPG li araçlar için de özel yağ üretildi ama hiçbir şrkilde yukarda bahsettiğim çok ozel bir kuruluştan faydalar teyid olmadı .
  Fiyatı ucuz ise kulanılılarak test edilebilir bence .
  hoşuma gitmeyen bu üründe parlama noktası çok düşük seviyede olması .
  G.Prevazi

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok