+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 50ytl gaz ile kaç km??

50ytl gaz ile kaç km??

Arkadaşlar geçen haftasonu 2005 model scenic 1.6 aracıma sıralı sistem BRC my 07 modül taktırdım. 50 ytl lik ilk gazı (litresi 1.85ytl den gazı aldım) ikaz sesi gelipte benzine geçene kadar kullandım. Yaptığım km 260km. 80km si şehirlerarası geri kalan km şehir içi, ayrıca toplam yaptığım 260km nin yarısında da klima açıktı... Adana da oturuyorum...100km/h hızı geçmem araç kullanırken yani sakin bir kullanıcıyım...aracımı benzinle kullanırken şehiriçi 100km de ortalama 7litre benzin yakıyordu.... Yani km de 0,192ykr yakmışım. Sizce bu normal mi?
    Bir sorum daha olacak ne kadar süre sonra gaz ayarı yaptırmam gerekiyor yada ayar ne zamanlar yapılmalı?. Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
    Ayrıca benim öğrenmek istediğim bir diğer konuda taktıran diğer arkadaşlar bana lpg ayarı için seni belli bir km sonra çağırmaları gerekiyordu diye söylüyorlar ancak böyle birşey bana söylenmedi bu konu hakkında ne diyeceksiniz???

Cevap: 50ytl gaz ile kaç km??

Tekrar ayara sorun olmadığı sürece gerek yok yakıt değerleriniz makul sınırlar içinde 10 bin bakımların da aracınızın filtreleri değişir ve proğramının genel kontrolü yapılır.İyi çalışmalar

bu 10000bakımı dediğiniz kısım brc ye ait yada gaz bakımı mı yoksa genel yağ filtre bujiler falanmı ben konudan uzak kaldım galiba bana herhangibişey söylenmedi ve benimde tüp taktıralı 10000km civarı oldu tahminen benide ilgilendiriyor bu konu?

Montajcınıza müracaat ediniz gerekli bilgilendirme yapılacaktır.İyi çalışmalar

SN 2A TEKNİK;
    İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM. ANLAYAMADIĞIM BİR KONU VAR.
    YAKIT TÜKETİMİ İLE İLGİLİ SORULARA VERDİĞİNİZ CEVAPLARDA SÜREKLİ "ARACIN BENZİNDE TÜKETİMİ NE İSE LPGDE MAKSİMUM %15-20 FAZLASINI TÜKETİR" DİYORSUNUZ. VE YİNE LPGDE BENZİNE ORANLA %35-40 TASARRUF YAPILACAĞINI SÖYLÜYORSUNUZ.
    FAKAT BU BAŞLIĞI AÇAN AKORAY ARKADAŞIMIZ BENZİNDE 7 LT/100KM YAKIT TÜKETİRKEN LPGDE 10.3 LT/100KM TÜKETMİŞ. YANİ LPGYE GEÇİNCE LİTRE OLARAK BENZİNE GÖRE % 47 DAHA FAZLA TÜKETMİŞ.
    AYRICA PARASAL OLARAK TASARRUF ORANI; KMDE TÜKETİM 0,215 YTLDEN 0,192YTL YE DÜŞTÜĞÜNDEN SADECE %10,7 TABİ İLK ÇALIŞMADA TÜKETTİĞİ BENZİNİ HİÇ SAYMAZSAK.
    EĞER 50 YTL LİK GAZI TÜKETENE KADAR 5 YTL CİVARI BENZİNİ DE TÜKETTİĞİNİ VARSAYARSAK TASARRUF ORANI SIFIR DEMEKTİR. (HATTA ARACI KISA MESAFELERDE KULLANAN BAZI ARKADAŞLAR 50 YTL GAZ TÜKETENE KADAR 10 YTL BENZİN TÜKETTİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR Kİ BÖYLE BİR DURUMDA YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ ÖRNEK ARAÇ BENZİNDE KMDE 0,215YTL YAKAR İKEN LPG+BENZİN İLE KMDE 0,230 YTL YAKMAYA BAŞLAR Kİ; BU DA %7 YAKIT ARTIŞI=ZARAR DEMEKTİR.)
    SİZ İSE BU DURUMA "YAKIT DEĞERLERİNİZ MAKUL SINIRLAR İÇİNDE" DİYORSUNUZ! BU BİR ÇELİŞKİ DEĞİL MİDİR? BU KONUDA NEREYİ HATALI DEĞERLENDİRİYORUM. AÇIKLAR MISINIZ?
    SORUYU SORAN ARKADAŞLA AYNI DURUMA DÜŞMEMEK İÇİN LPGDEN UZAK DURAN BİRÇOK İNSAN VAR. AÇIKLAMANIZ HEPİMİZ İÇİN FAYDALI OLACAKTIR.
    SAYGILAR.

Ayni şartlarda 100 km'de 10 lt benzin yakan araç bizim sistemimiz ile max.11.5-12 litre lpg tüketimi olur bu değerin üzerini araç fazla yakıyor olarak kabul ediyoruz.Tasarruf miktarını yüzde cinsinden 2A Teknik olarak yazdığımızı hatırlamıyorum.İlgili mesajı tarafımıza gösterirseniz düzeltebiliriz çünkü yüzde cinsinden tasarrufu hesaplamak zor benzin lpg litre fiatları sürekli değişmektedir.İlk çalıştırmadaki benzin tüketimi tabiki hesaba katılabilir fakat unutmayalım araç ilk çalıştırmada lpg kullandığını kabul edersek benzin yerine lpg kullanacak ve bu durumda bir maliyet teşkil eder.
    Unutmayalım benzinde çok yakan araç lpg'de de çok yakar çünkü lpg ayarları aracın benzin değerlerini baz alarak yapılıyor bu neden ile aracın lpg tüketimi ayni model araç dahi olsa başka araç ile kıyaslamak yanlış olur kıyaslama da herzaman aracın benzin tüketim değerleri baz alınmalı.İlginize teşekkür ederiz.

S.A Ben aranıza yeni katıldım.. hepinize iyi çalışmalar diliyorum..Benim kafama takılan
    2005 model 1.6 ghia ford focus otomatik aracım var,yaptıgım hesaplara gore 50yt^l'lik benzin ile 98km yol gidiyo,buda ortalama km'de 500/600ykr yakıyo anlamına geliyo..Bu nedenle aracıma lpg taktırmak istiyorum...Bu sayede yakıt tasarrufum ne kadarada iner tahmini,yani 50ytl lik gaz alsam ne kadar yol giderim...vallahi kafam cok karıstı,kararsız kaldım ne yapacagımı bilmiyorum..yardım ederseniz sevinirim...

İYİ ÇALIŞMALAR...

Aracınız lpg'de litre olarak benzinden max. %15-20 civarı daha fazla lpg tüketimi olacaktır.Giriş sayfamızda iletişim bilgilerini bulabileceğiniz yetki bayilerimizde yaptıracağınız montajda sorun yaşamazsınız.İlginize teşekkür ederiz.

SayınFocus 34 bence ya ölçümünüzde hata ya da aracınızda bir arıza var, benim araç suzuki vitara 1,6 benzinli 50 ytl benzinle (17.4) sakin kullanımla klima açmadan yarı yarıya şehir içi şehir dışı karmada 220 km yol yapıyor. Lpg taktırmadan benzin bakım ve ayarlarınızı yaptırmanızı öneririm. Saygılar

vallahi aracımda sorun oldugunu bende biliyodum servise goturdum bi yanıt alamadım,motorda sorun yok hersey normal dediler..Bende tuttum arabayı sanayide kendi ustama göturdum,dedi enjektörleri temizleriz ,bogazını temizleriz,bişeyi kalmaz canavar olur dedi...Gercektende düzeldi arac simdi normal standartlarda yakıo 50 ytl benzin ile 210 - 220 arası yol gidiyo bu tabi benim biraz agresif kullanısıma göre deişiyo..valla simdi düzeldi çok sükür..ama servisin bu işin içinden cıkamamasına hayli hayret ettim..ya adamlar anlamıyodu yada ugrasmak istemediler...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler