+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Honda Civic Elagance Otomatik

Honda Civic Elagance Otomatik

Aracım 30.000km serviste aracıma lpg taktırmak istediğimi belirttim kendileri aracımın motor donanımına bağlı tüm elektrik tesisatı dahil olmak üzere tüm motor garantimi öldüreceğimi artı manifoldu delindiği için araçta gelecekte muhakkak arıza olacaktır.Yeni nesil i-vtec motorlarda komprasyon için subabaların değişken şemalı kapanma noktası vardır siz manifoldu deldirince bu sistem tam olarak görevini yerine getirmeyecektir şeklinde görüş bildirdiler.Birde arıza ışık hep aktif kalıyormuş bunu söndüremiyorlar gerçekten bir arıza oldumu nasıl anlıyacaksınız deyince iyice aklım karıştı.Bende dedim ya söndürmeseler forumlarda yazar.Bana dedilerki ekbir parça ile ekranda ışık sönüyormuş ama beyinde o arıza açık olduğu için gerçekten bir arıza olsa ekrana gelmiyormuş yeni arıza.Beni bu durum çok tedirgin etti bu konuda yardımlarını rica ediyorum.

Bu konuda 2A muhendislik virmasının çorumda test yaptığı bir aracı olduğunu forum vasıtası ile gördüm.Beni aydınlatırsanız sevinirim.

2.husus 2A Muhendislik gerçekten lider bir firma acaba biz müşterilerini korumak için ürün sorumluluk poliçeleri varmı ? sizin yapacağınız kusurlardan doğan her türlü masrafı bu poliçe ne kadara kadar karşılamaktadır.

Cevap: Honda Civic Elagance Otomatik

Bahsi geçen yetkili servis lpg konusuna tam hakim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmiş.Yetkili bayilerimiz de yaptıracağınız montajda sorun yaşamazsınız.Düzgün yapılmış montajda ve proğramda aracınızın arıza lambası yanmayacaktı firma olarak arıza lambası için geçici yöntemler kullanmıyoruz ve kullanmayada ihtiyaç hissetmiyoruz.
    Bahsi geçen araç Çorum bölge bayimize aittir araca test amaçlı değil kullanmak için lpg montajı yapılmıştır sistemlerimiz kendini kanıtlamış bu tür test aşamalarını uzun süre önce tamamlanmıştır.
    Aracınız lpg kaynaklı ve montajcı bayi kaynaklı hatalara karşı 25.000 ytl'ye kadar siğortalıdır.
    İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

SAYIN ZORBEYAK;

Hondalarda arıza lambası yanmasının sebebi genelde takılan lpg sisteminin yakıt karışım oranlarını makul ölçülerde tutamamasından , ani gaz pedalına yüklenmelerde lpg enjektörlerinin bu hızlı etkiye tepki verememesinden kaynaklanmaktadır.Bazı lpg servisleri bunu arıza lambasını role vasıtasıyla uyutma yolunu seçer (malesef müşteri de uyutulmuş olur)
    Fakat bu sorunlar kesinlikle bizim ürünümüz olan BRC MY-07 Plug and Drive versiyonunda yaşanmaz.Hasas kalibrasyonu sayesinde yakıt karışım oranlarını %3 un altında bir hatayla kalibre etmektedir.Piyasadaki enjektörlerle mukayese edilemez enjektörleri en ufak müdehalenize anında tepki göstermektedir.bu sebeble arıza lambanızın kesinlikle yanmayacağını garanti ediyoruz. Firmamızın 2008 model honda i-vtec aracı şuan 10.000 km ye yaklaştı ve arıza lambamız henüz yanmadı Biz yeni aldığımız araçta brc yi test etmiyoruz sadece montaj öncesi müşterilerimizin sistemi test etmeleri için hondamız ile sürüş testine çıkıyoruz.güvenle ürünümüzü taktırabilirsiniz.şimdiden lpg li güzel günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

İlginize çok teşekkür ederim taktırmayı düşünüyordum cevabınızdan dolayıo fakat istanbul güneşli park honda'dan nazım beyle görüştüm aracımın 6 yıl garanti kapsamının son bulacağını buda yetmezmiş gibi herhangi bir yetkili servisten hizmet almamın imkansız olduğunu gazlı araçları servislerine kabul edemediklerini bildirdiler.

Bu sebepten gaza dönüşüm benim için imkansız aracımı sanayiide ustalara yaptırmak zorunda kalırım oda yetmiyor gibi 6 yıl garanti çöper gidecek.Yılda ortalama 20.000km yol yapıyorum biraz fark ödemek zorunda kalacağız herhalde.

bu konuda siz gaz şirketlerinin ortak bir platformu yokmu sanayii bakanlığından tse aldığınız bir ürün nasıl olurda bu memleketin deniz otobusune,kapalı otoparkına heleki o aracı üreten firmanın servisine alınmaz.Biz kullanıcılar tekil olarak birşey yapamaz ama sizin gibi firmalar birleşse aranızda büyük bir sermaye oluşur bu sektörün ödediği vergi ve ssk bedellerinin toplamını konuşsanız herhalde biraz lafınız geçer naçizhane şahsi fikrim işinize karışmak gibi olmasın ukelalık adletmeyin lütfen.

Sizler yazıyorsunuz dünya gaza dönüyor kraliytten zenginmiyiz şeklinde bunu hükümette anlatsanıza.

Başarılarınızın devamını dilerim şayet beni istanbulda alacak bir yetkili servis bulursanız lütfen bildirin bende gaz kullanmak istiyorum ido gemilerine almasalarda olur zaten az yakacağı için fazladan araç kullanmak sorun değil

SAYIN ZORBEYAK;

Düşünceleriniz bizim düşüncelerimiz ile aynı doğrultuda.yurt dışında olmayan uygulamalar malesef Ülkemizde enteresan bir biçimde uygulanıyor.siz diyorsunuz ki (daha doğrusu aracınızı aldığınız honda servisi) LPG montajından sonra aracınızın garantisi biter.biz de diyoruz ki bitmez.lütfen servisinizin bu beyanı resmi bir biçimde alın yazılı imzalı kaşeli beyanı Sanayi ve Ticaret Bakanlığına dilekçe olarak gönderin.Biz lpg servisleri bu cihazları at arabalarına takmak için TSE den hizmet yeri yeterlilik belgesi almadık ve aldığımız tse belgesini de Yunanistanın TSE müdürlüğünden almadık montajını yaptığımız araçlara Bulgaristanın Makina Mühendisleri Odası onay vermiyor. umarım servisiniz ile sorununuzu halledersiniz bizim hondamız 0 km de lpg dönüşümü yapıldı ve halen 6 yıl 150.000 km garantisi devam ediyor.iyi günler dileriz

Saygıdeğer 2A Mühendislik,

Öncelikle sorunumu bu platformda dile getirmek ne derece doğru bilmiyorum. Fakat şu an için bir çözüm bulamadığım için tecrübelerinizden faydalanmak istedim.

Yaklaşık 2 ay önce 2009 honda civic otomatik aracıma hollanda menşeili LPG kiti taktırdım. Bir problem dışında oldukça memnunum. Sorunum, aracım ışıklara gelirken veya iyice yavaşladığım sırada (tam vites değişirken tahmin ediyorum) birden 500 devirin altına düşebiliyor bu durumdada stop ediyor. Aracım takıldıktan sonra 4000km yol yaptım. Yaklaşık 10 defa aynı problemi yaşadım. Benzinde denediğimde hiç bir zaman aracım 700 devirin altına düşmüyor. Lpg'de stop etmediği durumlarda 500 devirlere geldiğinde hafif sarsılıyor zaten 500 altına düşerse stop ediyor. Daha önceki tecrübelerinizde böyle bir şey yaşadıysanız yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Aracımın çekişi, yakıt tasarrufu mükemmel diyebilirim.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Syg,
    Ali

Bahsi geçen araçların rolanti devirleri düşük o yüzden benzinde rolanti dönüşü kusursuz olması gerek aksi taktirde lpg'de stop olayı yaşayabilirsiniz.
    Fakat (BRC için söylüyoruz) bu tip durumlarda programımızda sürüş konforu diye adlandırdığımız menümüzden rolanti dönüşü ayarlarını da yaparak sorunu ortadan kaldırmaktayız. İlgili markanın bu tip bir menüsü olup olmadığını bilemiyoruz montajcınız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Rölantide LPG ayarının mümkün olduğunca fakir yapılması çözüm olabilir. İlginize teşekkür ederiz.

Alıntı underpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer 2A Mühendislik,

Öncelikle sorunumu bu platformda dile getirmek ne derece doğru bilmiyorum. Fakat şu an için bir çözüm bulamadığım için tecrübelerinizden faydalanmak istedim.

Yaklaşık 2 ay önce 2009 honda civic otomatik aracıma hollanda menşeili LPG kiti taktırdım. Bir problem dışında oldukça memnunum. Sorunum, aracım ışıklara gelirken veya iyice yavaşladığım sırada (tam vites değişirken tahmin ediyorum) birden 500 devirin altına düşebiliyor bu durumdada stop ediyor. Aracım takıldıktan sonra 4000km yol yaptım. Yaklaşık 10 defa aynı problemi yaşadım. Benzinde denediğimde hiç bir zaman aracım 700 devirin altına düşmüyor. Lpg'de stop etmediği durumlarda 500 devirlere geldiğinde hafif sarsılıyor zaten 500 altına düşerse stop ediyor. Daha önceki tecrübelerinizde böyle bir şey yaşadıysanız yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Aracımın çekişi, yakıt tasarrufu mükemmel diyebilirim.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Syg,
    Ali
    @underpower

Aracınızdaki sistemin markası nedir?

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ

Teleflex GFI

Bu arada Saygıdeğer 2A Teknik ekibi,

Cevabınız için teşekkür ederim. Önerinizi hafta sonu değerlendirme şanşı bulacağım.

Tekrar teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler