+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KIA SEPHIA HAVA AKIŞMETRESİ...

KIA SEPHIA HAVA AKIŞMETRESİ...

İYİ ÇALIŞMALAR SİZLERE DAHA ÖNCEDE BİRKAÇ MESAJ GÖNDERMİŞTİM.ŞİMDİKİ PROBLEMİM ANLADIĞIM KADARIYLA DAHA VAHİM.ÇÜNKÜ 94 MODEL KIA SEPHIAM İLE YİNE BİR PATLATMA PROBLEMİ YAŞAMIŞ BULUNMAKTAYIM.FAKAT BU SEFER HAVA HORTUMUNU PATLATMADI.HERHANGİ BİR YERDE PATLAMIŞ YADA ÇATLAMIŞ BİR PARÇA GÖREMİYORUM(TAMİRCİYE GİDECEK DURUMUM YOK ÇÜNKÜ MARMARİSTE ÜCRA BİR YERDEYİM)DAHA ÖNCEKİ PATLATMALARDA HAVA HORTUMUNUPATLATIYORDU,BU SEFERBENİM TAHMİNİM HAVA AKIŞMETRESİ ARIZA YAPTI.
    ARAÇ BENZİNDE ÇALIŞMIYOR,ÇALIŞACAKMIŞ GİBİ YAPIP STOP EDİYOR
    GAZDA ÇALIŞTIRMAYA ÇALIŞINCA ÇALIŞIYOR,YÜRÜYOR FAKAT FAZLA GAZ GEMİYOR 3000 DEVİRE GELEMİYORUM YADA ÇOK GEÇ GELİYORUM ARACI 1. VE 2. VİTESTE 2000 DEVİRDE KULLANABİLİYORUM RAMPA ÇIKMIYOR ZORLANIYOR(ŞU AN SADECE GAZDA ÇALIŞTIRABİLİYORUM)BİRDE REGÜLATÖRÜN ÇOK SICAK OLDUĞUNU FARKETTİM.
    ŞİMDİ TAMİRCİYE ULAŞAMADIĞIMA GÖRE BEN NASIL BİR ÇÖZÜM ÜRETEBİLİRİM?(HAVA AKIŞMETRESİ SİZCE ARIZALANMIŞ OLABİLİRMİ,YADA BAŞKA BİR PROBLEMMİ VARDIR?)HAVA AKIŞMETRESİNİ NASIL İPTAL EDERİM KENDİM BİRŞEYLER YAPABİLİRMİYİM EN AZINAN TAMİRCİYE GİDENE KADAR?

Cevap: KIA SEPHIA HAVA AKIŞMETRESİ...

Aracınızın ateşleme sistemini kontrol ettirip lpg ayarlarını tekrar yaptırınız.Aracınız enjeksiyonlu bir arac mı?Sanırım araç da normal sistem var.İyi çalışmalar

ARACIM ENJEKSİYONLU.ARACIMDA MİKSERLİ SİSTEM MEVCUT.DAHA ÖNCE BİRKAÇ DEFA PATLATMA OLDU AMA HAVA HORTUMU PATLAMIŞTI.ŞİMDİ HAVA AKIŞMETRESİNDEN ŞÜPHELENİYORUM.HAVA AKIŞMETRESİNİN ARIZALI OLDUĞUNU NASIL ANLARIM.BENZİNDE ARAÇ ÇALIŞMIYOR.LPG DE ÇALIŞYOR FAKAT 2000 DEVİRDEN YUKARIYA ZORLANIYOR GİDERKEN BİRDE REGÜLATÖR ÇOK ISINIYOR.PROBLEM NEREDE OLABİLİR.

Debimetre arızasında araç çalışır fakat yakıt artar başka bir yerlere zarar vermiştir normal sistemde bu tip durumla her an karşılaşabilirsiniz.İyi çalışmalar

EVET NİHAYET AKIŞMETREYİ SONUNDA BOZMAYI BAŞARDIM.
    (SERVİS USTAMIN İNCELEMESİ NETİCESİNDE HAVA AKIŞMETRESİNİN ARIZALI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ.)
    BİR KEZ DAHA TECRÜBE EDİLDİ Kİ ENJEKSİYONLU HİÇBİR ARACA ESKİ SİSTEMLER TAKILMAMALIYMIŞ KESİNLİKLE SIRALI TAKILMALIYMIŞ.ŞİMDİ ÇOK DAHA FAZLA PARA HARCAYARAK SIRALININ FİYATINI GEÇTİK...
    HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR..
    NOT:BU ARADA SERVİSTE BİR TANE TOYOTA COROLLA İLE KARŞILAŞTIM YANILMIYORSAM 2000-2001 MODEL ONDADA ESKİ SİSTEM TAKILIYDI VE ODA HÜSRANLA ORADA SIRASINI BEKLİYORDU.TOYOTA KULLANICILARINA DA KÜÇÜK BİR BİLGİ OLSUN....

Alıntı umtclk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARACIM ENJEKSİYONLU.ARACIMDA MİKSERLİ SİSTEM MEVCUT.DAHA ÖNCE BİRKAÇ DEFA PATLATMA OLDU AMA HAVA HORTUMU PATLAMIŞTI.ŞİMDİ HAVA AKIŞMETRESİNDEN ŞÜPHELENİYORUM.HAVA AKIŞMETRESİNİN ARIZALI OLDUĞUNU NASIL ANLARIM.BENZİNDE ARAÇ ÇALIŞMIYOR.LPG DE ÇALIŞYOR FAKAT 2000 DEVİRDEN YUKARIYA ZORLANIYOR GİDERKEN BİRDE REGÜLATÖR ÇOK ISINIYOR.PROBLEM NEREDE OLABİLİR.
    sayın umtclk;

KİA Sephia aracınızdaki emulatörlü sistem kesinlikle düzen almayacaktır.size sürekli bu tarz sorunlar acacaktır,diğer enj.aracların aksıne kıa sephia da bu sıstem sürekli patlatma dediğimiz olayı yapacaktır.aracınızdaki sistemi söktürün yetkili kıa servisine aracınızı düzelttirin.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler