+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ROLANTİDE ARACIN STOP ETMESİ

ROLANTİDE ARACIN STOP ETMESİ

2006 MODEL NİSSAN NOTE SAHİBİYİM.ARACIMDA 3 HAFTADIR VİTES BOŞA ALINDIĞINDA STOP ETMEKTEDİR.AYRICA ARAÇI HAREKET HALİNDEYKEN DURMAK İÇİN FRENE BASTIĞIM DA DEVİR GÖSTERKESİ ARAÇ DURDUĞU AN İBRE AŞAĞIYA İNİP TEKRAR YÜKSELİYOR.GAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLETTİLER AMA YİNE SONUÇ DEĞİŞMEDİ.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Cevap: ROLANTİDE ARACIN STOP ETMESİ

Aracınız da kullandığınız lpg markası nedir.Motaj nerede yapılmış.İyi çalışmalar

lpg markası brc.sakarya da isar brc servisinde yapıldı.lpg yi taktıralı 34000 km oldu.gaz kelebeğini temizlettikten sonra program attılar fakat ertesi gün tekrar aynı arıza şekillenince tekrar servise götürdüm.tekrar program attılar ve 3 veye 4 saat uğraş sarfettiler fakat sorunu çözemediler.arcı boşa attığımda veya durmak istediğimde araç stop ediyor.ayrıca devemlı olarak aracı durdurduğum anda devir ibresi en alt seviyeye gelip yukarı çıkıyor.brc servisi tekrar temmuzun 21 ine gelmem için gün verdiler.benzin li olarak çalışırken bu problemler olmuyor.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Aracınızın ateşleme sistemi ve sondasının çalışması kontrol edilecek benzinde 10-15 dk çalıştırınız sonra lpg'ye geçiniz bu sorun 2-3 dk sonra ortaya çıkıyorsa aracınızın lpg ekipmanları kontrol edilecek rolanti de ve yolda ince ayarları yapılacak.İyi çalışmalar

aracımı tekrar servise götürdüm ve subablarında problem olduğunu ve bununda tüp kaynaklı olduğunu söylediler.halbuki brc yetkilileri lpg nin subablarla ilgili bir problem çıkarmayacğını ve aksine motoru daha çok koruyacağını söylemiştiler.34000 km oldu lpg kullanılalı ve arıza çıkardı.benzine göre tasarrufu lpg nin kalmamış oldu ve aksine işi devamlı araçla olan beni 2 hafta araçsız da bırakmış oldu ve masrafıda bir o kadar.her 30000 -35000 km de aracım servise gidecekse lpg nin avantajı nerede.teşkkür ederim.

aracımın yeniden subab ları değişti.400 km dir benzinle dolaşıyorum.bugün lpg ayarlarını yaptırdım.nissan servisi 2000 km benzinle gitmemi söyledi.şu an lpg ye dönsem bir zararı olurmu.teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler