+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BU SORUNUMU ÇÖZENE ÇOK DUA EDİCEM

BU SORUNUMU ÇÖZENE ÇOK DUA EDİCEM

BUBDAN 1,5 SENE ÖNCE OPEL VECTRA ARACIMA STAFANE ELLİ SIRALI SİZTEM LPG TAKTIRDIM... ARÇA ŞİMDİ DEVAMLI YOLDA HAREKET HALİNDEYKEN LPG DEN BENZİNE GEÇİYOR..... ARDAN BİRAZ ZAMAN GEÇİYOR TEKRAR DÜZELİYOR AMA... AYNI ARIZAYI TEKRAR YAPIYOR.... TAKDIRDIĞIM USTAYA GİDİYORUM DEĞERLERİNİ YENİDEN YÜKLÜYOR LPG BEYNİNİN BİRAZ KULLANIYORUM TEKRAR LPG DEN BENZİNE GEÇİYOR.....
    BU İŞİ BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM....
    MOTOR USTAMA GÖZTERDİM BELKİ DEDİ LAMBDA SENSÖRÜNDEN YAPABİLİR DEDİ... AMA KESİN KONUŞMADI..... BU SENSÖRDE 250 YTL ..
    DEĞİŞTİRSEM ŞİMDİ AYNI ARIZAYI YAPSA VERDİĞİM PARA BOŞUNA GİDECEK.....
    ALLAH AŞKINA BANA YARDIMCI OLUN YOKSA BU ARABAYI BEN YAKICAM YAKINDA........

Cevap: BU SORUNUMU ÇÖZENE ÇOK DUA EDİCEM

Aracınız da gaz basıncı ile ilgili bir sorun olabilir basınç düşünce benzine geçiyor bir müddet sonra basınç normal değerlere geldiği zaman tekrar lpg'ye geçiyor olabilir veya sistemde bir temassızlık olabilir.İyi çalışmalar

Alıntı hurşit sabitoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BUBDAN 1,5 SENE ÖNCE OPEL VECTRA ARACIMA STAFANE ELLİ SIRALI SİZTEM LPG TAKTIRDIM... ARÇA ŞİMDİ DEVAMLI YOLDA HAREKET HALİNDEYKEN LPG DEN BENZİNE GEÇİYOR..... ARDAN BİRAZ ZAMAN GEÇİYOR TEKRAR DÜZELİYOR AMA... AYNI ARIZAYI TEKRAR YAPIYOR.... TAKDIRDIĞIM USTAYA GİDİYORUM DEĞERLERİNİ YENİDEN YÜKLÜYOR LPG BEYNİNİN BİRAZ KULLANIYORUM TEKRAR LPG DEN BENZİNE GEÇİYOR.....
    BU İŞİ BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM....
    MOTOR USTAMA GÖZTERDİM BELKİ DEDİ LAMBDA SENSÖRÜNDEN YAPABİLİR DEDİ... AMA KESİN KONUŞMADI..... BU SENSÖRDE 250 YTL ..
    DEĞİŞTİRSEM ŞİMDİ AYNI ARIZAYI YAPSA VERDİĞİM PARA BOŞUNA GİDECEK.....
    ALLAH AŞKINA BANA YARDIMCI OLUN YOKSA BU ARABAYI BEN YAKICAM YAKINDA........
    SAYIN hurşit sabitoğlu;

Aracınızdaki sorunun lambda sensörü ile alakası yok.muhetemelen gaz basıncının değişimiyle alakalı.Basınç sensörü arızalı olabilir,selenoid vanalar açmayabilir,şamandra gazı göndermeyebilir,lpg ısı sensörü çalışmayabilir ya da temassızlık olabilir.programlamada gaz basıncı azaldığında benzine geçme değeri yanlışlıkla yüksek bir değere ayarlanmış olabilir.daha deneyimli bir servise başvurun

Özençler 2A Çorum Otogaz

Bundan önce benimde vactra vardı aynı sorunla karşılaştım ve arızanın reguletörün ortadik plastik T nin çatlamasından kaynaklandığını anladım ve bu T yi bakır borudan yaptırdıkdan sonra sorun kalmadı. Tabi bu benim başıma gelen sizinki değişikte olabilir

SAYIN.müşteri siteye gezerken senin sorunun takıldı aklıma birbuçuk yılda kaç kilometre yaptın 10000 bin üzeri kilometre yaptıysan filitreler tıkalı olabilir ayrca hangi ilde oldunu söylersen sana yardımcı olalım kardeş DENİZLİ BRC YETKİLİ SERVİSİ KIRLIOĞLU VE KÖSEOĞLU OTO GAZ 0258 2515542

sayın arkadaşlar sorun çözüldümü hala devam ediyormu neden bildirmiyosunuz?

www.sorguntso.org.tr

Galiba arabayı yaktı sorunu kökten çözdü

www.sorguntso.org.tr

Alıntı ozenclerotogaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN hurşit sabitoğlu;

Aracınızdaki sorunun lambda sensörü ile alakası yok.muhetemelen gaz basıncının değişimiyle alakalı.Basınç sensörü arızalı olabilir,selenoid vanalar açmayabilir,şamandra gazı göndermeyebilir,lpg ısı sensörü çalışmayabilir ya da temassızlık olabilir.programlamada gaz basıncı azaldığında benzine geçme değeri yanlışlıkla yüksek bir değere ayarlanmış olabilir.daha deneyimli bir servise başvurun

Özençler 2A Çorum Otogaz
    Arkadaşım aynı arıza bizim arkadaşta vardı.OCTAVİA-STAFENELLİ oda çok uğraşmış .en son Map sensörünün değişmesi ile kurtuluş arızadan.Map ta sorun varmı baktır bence.Kolay gelsin.

basınç sensörü yada manifold ' dan alınan emiş memesiyle ilgili bir problem olabilir. birde hareket halinde eğer regülatörün ısısı düşüyor ise su girişleri düzensizdir ve gerekli ısı sağlanamadığı için benzine geçiyordur. ayrıca bu tür problemlerde yol halinde veri görüntülemek daha çözümlü olur ... saygılarla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler