+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: manifoldun delinmesi

manifoldun delinmesi

aracıma lpg taktırmak için brc bayisine gittim forumdan öğrendiğim manifoldun delinmeden olan sistemin kullanıp kullanılmadığını sordum aracı inceleyip karar verilebileceğini söyledi buraya kadar herşey normal fakat söz konusu parça için ayrıca 100 ytl ve takım sırasında enjektörlerde hata oluşursa mesuliyetinin bana ait olduğu söylendi.buda beni açıkça korkuttu çünkü enjektörlere zarar gelme olasılığı mevcut dedi.

Cevap: manifoldun delinmesi

Görüştüğünüz yetkili bayiyi yazarmısınız.İyi çalışmalar

bir yanlışlık var yetkili bayiler böyle bir talepte bulunmaz

söz konusu brc bayisi aynen birinci yazımdakileri söyledi benim anladığım kadarı ile söz konusu uygulamayı (manifoldun delinmemesi )daha önce hiç yapmadıklarından pek yanaşmak istemiyorlar onlarda kendilerince haklı sayılırlar eğer bilmeyipte aracıma zarar vereceklerine bildikleri gibi yapmaları daha mantıklı ama tabi ek para normalde alınmıyorsa ve kendi hatalarından kaynaklanacak durumları tüketicinin üzerine bırakmakta hoş bir davranış değil. bayiyi burdan kötülemek gibi bir amacım yok çünkü gözlemlediğim kadarı ile diğer lpg sistemleri takanlarla karşılaştırdığımda işlerini daha titiz,profösyonel ve iyiniyetle yaptıklarını sanıyorum.

yaşadığım memlekettte (burda yaşadığım için burayı biliyorum başka yerlerde nasıldır bilemiyorum ) ne iş olursa olsun herzaman kötülerin içinden iyiyi seçme çabasında oluyoruz yani bu şehirde işini adam akıllı yapan insanlara pek rastlayamadım herkez yaptığı işte ben bir seferde ne kazanırım mantığı ile bakıyor. o yüzden daha önceki tecrübelerimdende yola çıkarak artık büyük markaların servislerine bile pek güvenim kalmadı.(bu tüm ürün ve markalar için böyle arçelik ürünlerden ve servisinden tutun mercedese kadar).bu yüzden daha titiz davranmaya çalışıyorum ama pekte faydasını gördüğüm söylenemez en basit örneğinden aracım için herzaman vokswagen yetkili servisine gitmeme rağmen herzaman bu markaya yakışmayacak davranış,yaklaşım ve işçilik ile karşılaşıyorum. yani büyük markalar bile bu şehirde hemen düzene adapte oluyolar şimdi diyeceksiniz hangi şehir ben bölge olarak söyleyeyim g.doğu anadolu bölgesi

bu lpg taktırma olayında da son zamanlarda sıkça yaptığım yola başvurup başka illerdeki servislere başvurmam belkide daha uygun olacak gibi yada ilerde doğacak sorunlarla uğraşmaktansa benzine daha fazla para verir ama kafam kulağım rahat eder

Evet ben de manifoldu delmeden brc takan bir bayi var mı merak ediyorum.Benim görüştüğüm bayi de ''herhalde takabiliriz ama daha önce hiç takmadık''gb. bir yanıt verince ben de tereddüt ettim.Aracım 20008 Toyota Corolla comfort model.Eğer manfoldu delinmeden gaz giriş nipeli taktıran arkadaşlar varsa ve bizimle paylaşırlarsa sevinirim.Yeni bir uygulama olduğu için, takan deneyimli bir bayi var mı ve noname 3343'ün bahsettiği gb. enjektörlerde hata olma riski var mıdır aydınlatılırsak memnun olurum.Saygılar!

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler