+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Honda Araçlarda LPG ve Garanti

Honda Araçlarda LPG ve Garanti

Merhaba 2a yetkilileri,

Bildiğiniz üzere bir çok firma LPG montajı sonrası araçları garanti kapsamı dışında tutuyor bu nedenle de biz LPG kullanıcısı olmak isteyenleri frenliyor. Özellikle garanti konusunda honda ciddi manada zorlayıcı oluyor. Teknik olarak alakası olmamasına rağmen araçtaki her türlü arızanın LPG montajı nedeniyle etkilendiğini varsayıp aracı garanti dışında bırakıyorlar. Bu bağlamda honda araç kullanıcıları garanti süresince oluşabilecek arızalar için LPG dönüşümünde korkuyorlar. Siz 2a olarak honda bayileriyle bu konu hakkında bir çalışma yürütüyor musunuz? Opel, fiat, chev gibi markalarda garantili dönüşümü başardınız acaba honda için bir umut var mı?

Şayet bir çalışmanız varsa, LPG dönüşümü için bu çalışmaların sonuçlanmasını bekleyebilirim.

selamlar

Cevap: Honda Araçlarda LPG ve Garanti

Çalışmalar tabiki sürüyor fakat sonuçlanması süresi hakkında net konuşmak yanlış olur.İyi çalışmalar

"Sanırım buraya yazmak daha doğru olacak"

Honda araçlarda LPG sonrası garantinin bozulacak olması ihtimali biz honda kullanıcılarını frenleyen ana sebeplerden birisi. Bu konuda eski bir BRC kullanıcısı olarak Honda Türkiye ile görüşme fırsatım oldu. Honda Tr'deki yetkili bayana LPG montajı yaptırırsam karşılaşacağım sorunun ne olduğunu sorduğumda, aracın arıza yapması durumunda arıza kaynağının LPG'den kaynaklandığının tespit edilmesi durumunda arızanın garanti dışı kalacağını söyledi, elbettteki aracın garantisinin tamamen geçersiz kalması gibi bir durum söz konusu değilmiş. Kendisine araçlardaki arızanın LPG'den mi yoksa LPG'den bağımsız bir arıza mı olduğunun tespitini kim yapacak diye sorduğumda bu tespiti yetkili servislerin yapacağını bildirdiler. Bu durumda işler biraz netleşiyor aslında. Şayet araçta bir arıza meydana gelirse ve arızanın kaynağını yetkili honda servisleri LPG'dendir diye yazılı tespitte bulunurlarsa araçtaki zararı LPG montajı sırasında yapılan 25.000YTL'lik sigorta karşılayacak. Şayet arıza LPG dışında ise zaten garantiden değişecek.

Bu durumda şayet bir anlaşmazlık olursa izlenecek yol ne olur onu bilemiyorum. Anlaşmazlıktan kastım yetkili servis ile LPG montajı için sigortayı yapan şirket aracın arıza sebebi konusunda anlaşamamalarıdır. Yetkili honda servisinin LPG kaynaklı dediği arızayı LPG montajını yapan 2a bayisi ve sigorta eksperi LPG dışı derse biz kullanıcılar ne yapacağız? Bu konu hakkında bilgi verebilecek bir yetkili rica ediyorum. Saygılar.

Yetkili bayimizin tutacağı tutanak doğrultusunda hareket etmekteyiz.İyi çalışmalar

Eski bir dost ve de "BRC" aşığı olarak herkese sevgi ve saygılarımla.. Tekrar aranızda olmak çok güzel

Sattığım arabam Renault 19 Europa 1.8 idi.. Ve "yol arkadaşım" BRC'yi tam 30000 km sorunsuzca kullandım ve de hep yüzümü güldürdü

Şu anki aracım 2008 mayıs çıkışlı bir Honda City Elite CVT.. ve hala 5,5 yıl garantisi var..
    Aracımdan çok memnunum ama eski bir dost ( BRC ) beni teşvik ediyor.. )

Kararlıyım..!! En kısa zamanda BRC'mi yine taktıracağım ama BRC'den ayrı kaldığım şu zamanda bilgi açığımı kapatmak istiyorum

O yüzden harıl harıl forumumuzu okuyorum..

Son gelişmeler nelerdir? City'lerde manifold delinmiyormuş güzel bir haber

Bir de ben hala simit tanktan yanayım ama City'nin bagajına konulan bir silindir tank resmi göremedim.. (Bagajın ne kadarını işgal etmiş diye bir fikir sahibi olabilmek için...)

Bir de """Hondalar'daki Garanti""" olayı ne durumda???

""araçtaki zararı LPG montajı sırasında yapılan 25.000YTL'lik sigorta karşılayacak""" yazı "ar600935" 'ten alıntıdır..

Bu 25000 TL doğru mu?

Saygılarımla
    Makine Mühendisi
    Egemen Barış

Merhaba,
    City'im 30 bine geldi. Temmuz ayından beri 10 bin km'dir "sorunsuzca" lpg'li olarak kullanıyorum ve sağolsun honda garantisi de duruyor.
    Honda sahiplerini rahatlacak bir bilgi olarak düşündüğüm için yazdım. Gönül rahatlığıyla garantili aracınıza LPG dönüşümünü yaptırtabilirsiniz.
    Saygılarımla..

Alıntı ar600935 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Sanırım buraya yazmak daha doğru olacak"

Honda araçlarda LPG sonrası garantinin bozulacak olması ihtimali biz honda kullanıcılarını frenleyen ana sebeplerden birisi. Bu konuda eski bir BRC kullanıcısı olarak Honda Türkiye ile görüşme fırsatım oldu. Honda Tr'deki yetkili bayana LPG montajı yaptırırsam karşılaşacağım sorunun ne olduğunu sorduğumda, aracın arıza yapması durumunda arıza kaynağının LPG'den kaynaklandığının tespit edilmesi durumunda arızanın garanti dışı kalacağını söyledi, elbettteki aracın garantisinin tamamen geçersiz kalması gibi bir durum söz konusu değilmiş. Kendisine araçlardaki arızanın LPG'den mi yoksa LPG'den bağımsız bir arıza mı olduğunun tespitini kim yapacak diye sorduğumda bu tespiti yetkili servislerin yapacağını bildirdiler. Bu durumda işler biraz netleşiyor aslında. Şayet araçta bir arıza meydana gelirse ve arızanın kaynağını yetkili honda servisleri LPG'dendir diye yazılı tespitte bulunurlarsa araçtaki zararı LPG montajı sırasında yapılan 25.000YTL'lik sigorta karşılayacak. Şayet arıza LPG dışında ise zaten garantiden değişecek.

Bu durumda şayet bir anlaşmazlık olursa izlenecek yol ne olur onu bilemiyorum. Anlaşmazlıktan kastım yetkili servis ile LPG montajı için sigortayı yapan şirket aracın arıza sebebi konusunda anlaşamamalarıdır. Yetkili honda servisinin LPG kaynaklı dediği arızayı LPG montajını yapan 2a bayisi ve sigorta eksperi LPG dışı derse biz kullanıcılar ne yapacağız? Bu konu hakkında bilgi verebilecek bir yetkili rica ediyorum. Saygılar.

Ben Honda Türkiye'yi aramıştım. 6yıl 150.000 km garanti 3+3 şeklinde. Yani 3yıl 100.000km zorunlu, geri kalan 3 yıl 50.000km Honda'nın verdiği garantiymiş. LPG taktırma durumunda motor garantisi kalkacak ve diğer garantiler 3yıl 100.000km ye düşecekmiş. Kendilerinden bana bu bilgiyi mail-fax vs. yoluyla göndermelerini istedim ama böyle bir şey yapamayız dediler.

Alıntı egemenbaris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    City'im 30 bine geldi. Temmuz ayından beri 10 bin km'dir "sorunsuzca" lpg'li olarak kullanıyorum ve sağolsun honda garantisi de duruyor.
    Honda sahiplerini rahatlacak bir bilgi olarak düşündüğüm için yazdım. Gönül rahatlığıyla garantili aracınıza LPG dönüşümünü yaptırtabilirsiniz.
    Saygılarımla..

merhaba,

aracınızın honda garantisi nasıl duruyor, açılayabilir misiniz? özel bir durumsa özel mesajla bildiriniz lütfen.

sayın brc benim 1999 model 2,3 ies honda shuttle marka aracım var. Lpg taktırmak istiyorum bana toplam da ne kadara mal olur herşeyi ile bilgi verirseniz sevinirim teşekkür eder saygılar sunarım

Aracınıza MY-07 modeli uygulanacak.Maliyet ve ödeme seçenekleri için yetkili bayilerimiz ile görüşmeniz gerekiyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler