+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 93 samara karbıratörlü

93 samara karbıratörlü

slm 93 model karbıratörlu samara aldıgım gunden beri lpd dekı sorun ları cozemedım artık pes ettım ..
    son olarak sızede sormak ıstedım

bu araba 04/2007 ilk arabam ve ilk olarak lpg lı araba kullanıyorum ben yaptıklarımı söylıyım sizi yönlendırmıs olmıyım benım yaptıgımla alakası varmı yokmu bılmıyorum ilk kullandıgımdakı durumu tam hatırlamıyorum ama bir şeyınden den de sikayetcı değildim ..
    gidiyomu gidiyo gibi bir durum vardı ..

ne yaptım ilk olarak devir dayım hortumlarını değiştirdim durum cok kotuydu hatta bazı hortumlar tamamen tıkanmıs ordan su bile akmıyordu
    hepsını yenıledım bundan sonra iyice düzenı bozuldu ve silsile yoluyla her seyın tatdı kactı cekısten dustu regılatör dedıler gittim yenı atiker regulator aldım orda bu mıkser bunun değil ( tofas ınmıs ) dediler mikser aldım gene olmadı karbiratör dediler gittim temizlettim gene olmadı eksozt dediler değiştirdim a zından gir dım burnun dan cıktım. gene olmadı ..

ayar yapamıyorlar kısaca beyınlı beyınsız herturlu ayarlara girdi
    birini gidiyorum bantlar sarıyo araba cok güzel oluyo ucuyo adeta ama cok yakıyo diğeri bantları sokuyo olmaz diyo .bu sefer yakıt duzelıyo ama
    essek gibi oluyo kendını kaldıramıyo kamyonlar bıle sellektör cekıyo

şimdi en son soylenen araba hava alıyormus nerden alıyorsa ..
    bu arada bende arastıra arastıra motor ustası oldum tek emme ve eksozt manıfolt ları kaldı değişmedik .. (o aralardan supelenıyorlar )

diğer butun ayarlar karbıratör ,sibob .avans ,lpg regulatoru .mikser, disbiratör kapagı ,bujı kabloları ,bujıler ,orta eksozt ,devir daim hortumları ,
    hepsı değişti ...

sunu söylüyorum kendımce bı elektrık teknısyenı olarak bişey calısacaksa calısır hiç naz yapmaz hanı nasıl calısmıs yaa deriz ya ben bunu cok yasadım ..

bu araba lpg uyumlu değil sanırım dayımda renault 9 var oda lpg lı basıyo kontaga gidiyo benzındemı lpg demı anlamak normal bı ınsan anlamaz ..
    bizimkisi agustos ayındayız bakın cıkleyı cekmessen kesınlıkle calısmıyo
    hadı calıstı ıyıce ısınmassa cıkleyı yerıne aldınızda zangır zangır tıtırıyo
    rolentı dıye bişey yok daha neler neler buraya sımaz ..

allah kımseyı böyle bi derde dusurmesın , ustalara dusurmesın ( kendını usta zannedenlere),, lpg yede dusurmesın en kıralının ..

nasıp etsınkı iyi bi araba ucuz bensın amin ...

Cevap: 93 samara karbıratörlü

Size en yakın bir yetkili bayimize ugramanızı (Giriş sayfasın da listesini bulabilirsiniz)ve motor sıcakken regülatörün tam ısınıp ısınmadığını ayrıca reğülatörün ısısını kaloriferi açınca artıp armadığını kontrol ettirmeniz.İyi çalışmalar

slm hocam
    .......ayrıca reğülatörün ısısını ''''''kaloriferi açınca ''''''artıp armadığını kontrol ettirmeniz..

acınca dogrumu anladım kapayınca artmazmı diye düşündüm ..

hocam bişey daha sormak isterim yanlıssa düzeltın ..

ben bu termostad dan şüpelenıyorum cunku arac tam ısındıgı zaman rolentı duzelıyo termo. yenı değişti amam bozuk cıkabılırmı .
    termostad nasıl calısıyo ya acıktır ya kapalıdır mantıgya mı calısıyo yoksa bellı sıcaklıklar arasında acıklık kapalılık oranını azaltır yada cogaltırmı ..

trafk oluyo dur kalk sıcaklık yukselıyo cıkleyı yerıne alıyorum guzel araba normale dönuyor cıkıyoruz E5 ,TEM her neyse basıyoruz hele bide boşa attınmı inanın buz gibi oluyo araba sonra sapaktan cıkıyor tafıge giriyorsunuz araba gene zangır zangır titiriyo ısınana kadar ..
    herkez lada hararet yapar der ben ısıtamıorum ..

motor sogukken calıstırrıyorum rolentıde radyatörun üsten girişi ısınmaya baslıyo bellı bir süre sonra altan girişi de ısınıyo bu test termo... sağlamdır demek için yeterlimi..

bu termostadın kapalı dedimiz konumunda bile ( elime alıp incelediğimde gördüm ) 0 değil azda olsa acıklık var ufledınızde gene hava gecıyo

sıfır kapalımı olmalıydı ufledınız de hıc hava gecmıcek sekılde ..

selam hocam ben termostaddan süpeleniyorumda gerci yenı değiştirdim sağlam olup olmadını nasıl deneriz takmadan once gördüğüm bir şey var tam kapalı değildi.
    bunudurmu normalmı

Aracı sabah ilk çalıştırdığınız da motor ile radyatör ayni anda ısınmaya başlıyor ise açık kalmış demektir.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler