+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 94 kia sephia hava akışmetresi hakkında

94 kia sephia hava akışmetresi hakkında

Merhaba.94 model kia sephia aracım gaz pedalına basınca arada yığılma yapıyor.Ancak çok sıklıkla olmasa bile yapıyor.sonra yavaş yavaş hızlanıyor.Bunun nedeni hava akışmetresindendir dediler sizlerin bu konuda düşüncesi nedir acaba

Cevap: 94 kia sephia hava akışmetresi hakkında

Aracınız lpg'li mi hangi marka var sistem olarak sıralımı yoksa normal sistem mi?

Sayın atahan5,

aracınızda ilk kalkışta yığılma Ateşleme sisteminden de kaynaklanabilir.
    Kontrol ettirmenizde fayda görmekteyiz.

Saygılarımızla

Alıntı atahan5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.94 model kia sephia aracım gaz pedalına basınca arada yığılma yapıyor.Ancak çok sıklıkla olmasa bile yapıyor.sonra yavaş yavaş hızlanıyor.Bunun nedeni hava akışmetresindendir dediler sizlerin bu konuda düşüncesi nedir acaba

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Merhaba.kia sephia 94 model aracımda birinci vitesle kalkıp ikiye alıp gaza basınca hemen araba kaçmıyor 3 ve 4 te de öyle.bunun nedeni neden dolayı olabilir acaba.2.vitese alıp gaz pedalına basınca kısa bir süre sonra kendini toparlıyor buarada araba benzinli.ilgilenenlere teşekkür ederim

Bendede aynı problem vardı hava akışmetresi arızalı çıktı.Akışmetre arızasını şöyle anlayabilirsin.
    Eğer becerin varsa akışmetreyi yerinden sökeceksin içinde bir klepe olduğu nu göreceksin.Bu klepe çok rahat bir şekilde ileri geri oynamalı herhangi bir ses (sürtme şeklindeki gıcırtı sesi) olmamalı eğer ses yapıyorsa geçmiş olsun akışmetren arızalıdır.Benimkisi aynen bu şekildeydi.Ayrıca bayağı pahalı bir parça.

Öncelikle çok teşekkür ederim.Nasıl sökeceğim konusunda biraz bilgilendirirseniz yapabilirim.

Sökmesi basit hava filtresi kutusu etrafındaki(akışmetre bunun üzerinde zaten) civataları sökeceksinüst tablayı yerinden çıkar(filtrenin üzerindeki üst kısmı) daha sonra içerideki klepeyi elle incele...

Merhaba daha öncedende belirttiğim gibi aracın çalışıp hareket ettikten sonra 1den 2.vitese geçerken araba yığılıyordu.Bu durum aracıma gaz taktırdım ve yapılan subap ayarları ile ortadan kalktı şimdi fişek gibi.En önemlisi eğer araştırma yapıp soruşturmasaydım 900 ytl civarında hava debimetresi alacaktım.Ha açıkçası gerekli olsa idi alacaktım.Ancak aldığımı düşünüyorum şu an ondan olmadığını ve verdiğimi düşününce içime oturacaktı.Sizlerlel paylaşmak istedim.

merhaba arkadaşlar ben bugun üye oldum ve bu forumu çok faydalı ve gerekli buldum emegi gecenlere teşekkür etmek istiyorum benim sorunum yeni aldığım araç 1998 model renault safrane 2.0 rxe otomatik vites bu araçın yakıt sarfiyatı çok fazla ben lpg mevcut 10 ytl gaz (1.770) litresi yaklasık 35 km gidiyor şehir içinde lpg markası AKME lpg takılan yere gittim bilgisayara baglattılar ayarı son sınırdaymış ayrıca enjektör filitresi takılmamamış yardımcı olabilirmisiniz teşekkür ederim

merhaba herkese ne güzel yığılma problemi yok diyordum.yine aynı problemlemler başladı.araba güzel güzel marşa basınca çalışıyor.1.vitese alıp yola çıkınca kesik kesik yığılma başlıyor sonra düzeliyor.bu düzelme gaz pedalına tam değilde yarım basınca oluyor.sonra tekrar yığılıyor.diğer viteslerdede aynı durum.nedir anlamadım bu konuda ilginize teşekkür ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler